Ik wil een electro speedboot aanschaffen, help aub

Beste Forum genoten,
U voelt hem al; ik ben op zoek naar advies.
Al enige tijd spookt het idee door mijn hoofd dat ik nu onderhand eens een serieuze electro boot moet gaan varen/bouwen. Ik heb 2 mini eco's, 1 eco expert, een getunede snelle Blue streak net verkocht en een brushless Dr. Psycho Hydro die niet vaart door een miskoop. Met snelle wendbare boten (brushless 45A) kan ik wel uit de voeten. Kortom ik zoek een serieuze boot, een blijvertje, maar kom er zelf niet uit. Het budget is rekbaar en afhankelijk van de soort boot, een 2e hands model is financieel natuurlijk het interresantst. Zonder Rx/Tx is 1000€ toch wel zo'n beetje de bovengrens, maar hopelijk vind ik iets moois voor minder.

Waar ik tegenaan loop: Ik kan bouwen met hout, balsa, alu, messing en dergelijke, ook glas en carbondelen heb ik gecopiert en gebouwd, en vind het geweldig om zelf te knutselen en heb er ook de tijd voor op mijn werk. Qua machines ben ik beperkt onderlegt, het meeste standaard spul zoals kolomboor, spuitkabine, dremels enz heb ik net als de rest van dit forum natuurlijk als standaard uitrusting ;) . Maar om vanaf scratch een serieuze boot te maken vind ik tricky want het moet exact kloppen en recht zijn. Daarin heb ik weinig speelruimte om te experimenteren met wanddiktes van het lamminaat en dergelijke. Als het niet goed gebouwd is ligt mijn investering op de bodem door te branden.

Daarom mijn vraag: hoe vind ik een goede boot die ik eventueel kan afbouwen/ inrichten/ spuiten enz zonder dat ik er veel aan kan verprutsen qua uitlijning van de romp. Een bijna vaarklare boot is duur en goede zijn zeldzaam, zeker met een kloppende set-up. Ik zie er soms een hier op het forum voorbij komen, en op xtremercboats.com maar dan zijn ze vaak allang verkocht. Ook staan er vooral veel snellere brandstof bootjes te koop, maar om die om te bouwen naar electro is niet rendabel. Electro is een vereiste want dat bevalt me erg goed door de eenvoud, het vermogen en onderhoud. Bovendien waar kan ik een echt goede romp kopen? De shops die ik ken in nl hebben niets wat ik zoek, ik wil een stapje beter dan beginner++.

Waar ik naar op zoek ben is het volgende: Ik zoek een boot die een stukje groter is dan mijn eco's en nog handzaam genoeg is om samem met mijn 2kids en een picknick in de hatchback te vervoeren. Ik wil ermee varen op meren en plassen en wil dus varen op water met een klein golfje. Ik zie op youtube leuke bootjes, maar die gaan steeds ondersteboven als ze op de terugweg over een van hun eigen rimpels varen. Om stabiel over drukker water te varen kom ik al snel op de wat grotere cat's uit. Ook voor de wat hogere snelheden kom ik daarop uit of bij de hydro's, maar in hoeverre zijn die nog te varen op golfjes..? De gestepte V romp vind ik zeer mooi varen, maar vaart minder efficient en snel met dezelfde vermogens. Stiekum wil ik net als alle anderen een zo groot mogelijke boot varen (1.3m+ is zó mooi qua vaargedrag), maar dan weet ik dat hij er over 2 jaar toch weer uit gaat omdat het niet praktisch genoeg is.

De boot is dus niet bedoeld om deel te gaan nemen aan wedstreiden, maar om zelf te gaan varen. De wendbaarheid van een eco zoek ik helemaal niet in deze boot. Maar wel een mooie serieuze top. Geen excessen zoals die duitsers die zéér extreem op iedere gram zitten te beknibbelen om nog dichter tegen de 200km//h te varen, maar gewoon recreatief snel met een bootje dat normaal vervoerd kan worden. Dit ook om de vaartijden zo lang mogelijk te houden want ik wil niet net als bij de Eco Expert (én mijn heli, én mijn micro-t enz) iedere 5 min accu's moeten wisselen met telkens het risico dat ik nét te laat ben met terughalen van het bootje..(ervaring meermaals opgedaan ondanks timer enz) Ik weet uit ervaring dat ook deze boot zeer veel accu's waarschijnlijk gaat verslijten en dat de boot in principe aangeschaft word om bij mij oud te worden, dus hij moet niet gebouwd zijn om de aller-uitersten uit alle componenten te halen. Wat ik wel erg belangrijk vind is dat de boot optimaal moet presteren, dus een efficiente aandrijving en mooi op elkaar afgestemde componenten. Kwaliteit vind ik erg belangrijk maar het moet wel in verhouding staan met mijn gebruik. Voor een dubbeltje kan niemand op de eerste rij, maar immitatie presteerd vaak ook bijna net zo goed en voor de prijs kun je er vaak een reserve moter en regelaar bij kopen en nog steeds goedkoper uit zijn. Ik koop altijd modellen die ik dan direct wil verbouwen en upgraden waardoor ik uiteindelijk erg duur uitkom erzoeken voor hopups/tuning parts voor mijn auto's LOL) nu wil ik in 1x de juiste setup aanschaffen waar ik niks meer aan hoef te/-wil doen om er van te kunnen genieten.

Aah een heel verhaal, hopelijk willen jullie de moeite nemen om het te lezen en me te helpen met het uitzoeken van een fijne boot.
Jakko
 
Laatst bewerkt:
Jakko ,

Heb je een pb gestuurd , ik heb nml nog wel een boot liggen die misschien voldoet aan je eisen. Alleen de aanschaf van een motor, regelaar en lipo`s nog.

Even korte samenvatting:
MHZ Lizard Xtreme 82cm opgebouwd in 2009 dus nog niet zo oud.
MHZ Trimax 4,7mm flex met h&m klemkoppeling naar 5mm motoras.
dr Psycho Roer
fake hydrolic stuurstangen
Carbon gelamineerd voor xtra stevigheid
Alu motorsteun voor 2 type motoren
servo metal gear digital
nooduit

Michiel.
 
Laatst bewerkt:
Jakko.

De door Michiel aangeboden Lizard is een topper !
Heb hem afgelopen weekend nog aan het werk gezien in Zwolle.
 
Waarschijnlijk ben ik erg goed voorzien. Volgende week zou het zomaar kunnen zijn dat ik dit topic met een pic van een hele dikke boot zou kunnen afsluiten :D :D
Jakko
 
hallo


heb je de buddy nog wel???
als je met de lizzard aan komt heb je een goed boot:p

we wachten met spanning af..

niels
 
hallo


heb je de buddy nog wel???
als je met de lizzard aan komt heb je een goed boot:p

we wachten met spanning af..

niels

De lizard is inmiddels in het bezit van Jakko en heeft daarmee 1 van neerlands mooiste lizards te pakken iig zeker qua hardware en een erg opvallend design.

mvg

Michiel.
 
nou jakko hoe doet hij het? ben erg benieuwd.
de blue streak doet het trouwens nog perfect ;)

mvg

dirk
 
Mooi te horen daar ging ik ook wel van uit :D De Lizzard had nog een motertje, regelaartje en accu's nodig. Als het goed is liggen de accu's en stekkers thuis op me te wachten. De moter en regelaar zijn uitgezocht en kunnen besteld worden. Van opbouwen is geen sprake dus als het laatste onderdeel binnen is dan is hij zo goed als klaar voor het water; hij is zó mooi! :) Doordat er 5 andere projecten doorheen lopen gaat alles gestaag :) Natuurlijk komt er een filmpje als hij af is :D
Jakko
 
Ik heb ook wel een leuk snel bootje te koop staan:
<Oude "Te Koop" Link Verwijderd >
 
Laatst bewerkt door een moderator:
ik heb er nog een te koop de wave squeezer kijk bij te koop
rtr met 4lipos
 
Waarom bied iedereen opeens boten aan? Hij is allang voorzien hoor van een hele strakke lizard! Hij wacht alleen nog op de onderdelen om de boot af te bouwen :)
 
Inderdaad, ik heb niks anders meer nodig. Alle hardware incl tx/rx is besteld volgens opgaaf, alleen met de accu's heb ik me iets extra uitgeleefd :) en ben nog ernstig aan het studeren op alle prop factoren...
Jakko
 
Back
Top