Kijk, Nu is het een stuk duidelijker. Dit is een model van een Beenhakker vlet. De Zeeverkenners varen er ook mee onder de naam Lelievlet..Als dit soort bootjes worden gemotoriseerd is het meestal met een klein 1, hooguit 2 cilinder dieseltje. Voor zover ik weet zijn daar geen modellen van en zul je aan de hand van een echt motortje een modelletje moeten maken. Zelf heb ik in een 60 cm Lelievlet gebouwd en net achter de zwaardkast gemotoriseerd met een oud bandrecordermotortje. Daarna een houten kapje over motor en schroefas, met een uitlaatje op de motorkast. Moet ergens nog wel een fotootje van zijn. In het echt werd deze motortjes een kast gebouwd. Deels om het geluid te beperken, maar hoofdzakelijk om niet in aanraking te komen met hete en draaiende onderdelen. Probeer de schroefas zo vlak mogelijk te leggen en gebruik als koppeling een stukje siliconenslang. Om een idee te krijgen van de afmetingen en modellen van echte motortjes, die voor dit doel werden gebruikt kijk dan eens op het Binnenvaartforum bij opduwers. Of anders in de catalogus van Vetus. Nu hoop ik dat je geen illusie armer bent gemaakt. Zie het als advies en bepaal zelf wat je daarmee doet. Nu even op zoek naar een plaatje. Hieronder eerst een paar foto's van de Olivier van Noort, een duwboot met een gemotoriseerde Beenhakker vlet. Misschien een idee om dit als voorbeeld te gebruiken. Heb je iets dat echt heeft bestaan.
En een link naar een paar plaatjes waartussen mijn lelievlet. Je ziet nog net het motorkastje met omhoog stekende uitlaat.
http://www.modelbouwforum.nl/threads/welke-schepen-zijn-in-het-bezit-van-de-forum-leden.365/page-29
Succes verder met het afwerken van je vlet. Gr. Klaas.


En een link naar een paar plaatjes waartussen mijn lelievlet. Je ziet nog net het motorkastje met omhoog stekende uitlaat.
http://www.modelbouwforum.nl/threads/welke-schepen-zijn-in-het-bezit-van-de-forum-leden.365/page-29
Succes verder met het afwerken van je vlet. Gr. Klaas.
Laatst bewerkt: