kunstvlucht indoor model

:( Ehhhh, volgens mij heb je de tekening niet helemaal goed gelezen. De buitenste ribben staan wel erg ver naar buiten en de ligger is normaliter korter. Verder moet er eigenlijk een stuk van de hoeken... Kijk de tekening er nog maar eens goed op na :wink: .
 
Klopt: momentarm (lees: aftand tussen voorlijst stabilo en achterrand aileron) = vleugelkoorde (inclusief rolroeren).

Vliegt behoorlijk prettiger (zie trouwens ook de andere ennu-tread)
 
schijnbaar is lezen toch steeds meer een probleem, ondanks dat meerdere mensen dit al aangegeven hebben.

:teacher: Lees eerst die hele draad eens meerdere keren door voordat je verder gaat met bouwen.
 
Hoi Raymon,

De staaf is zo lang gemaakt dat de afstand tussen de achterkant van de vleugel en de voorkant van het stabilo 38,5 cm is. (Tenminste dat begrijp ik er uit)

Nieuwe foto met een meetlat erbij voor eventuele maatvoering. De afstand tussen de achterzijde van de vleugel en het stabilo wordt bij deze nieuwe versie 38,5 cm.

Volgens mij is dit wel vanaf de vleugel en niet vanaf het rolroer! De genoemde draadjes zijn namelijk lang niet zo duidelijk als je zou denken.

Dus als je de originele lengte van de rompstaaf weet. Dan meet je de afstand tussen de achterkant van de vleugel (niet het rolroer) en de voorkant van het stabilo. Deze afstand trek je af van de genoemde 38,5 cm en dan weet je hoeveel cm je rompstaaf langer moet zijn dan het origineel.

Misschien dat je nog een paar cm langer kunt nemen om de motor een beetje verder naar voren te kunnen plaatsen tov. de vleugel om het zwaartepunt te kunnen bereiken. Moet je maar even uitproberen. Je kunt de staaf namelijk altijd nog korter maken..... :wink:

Succes. :D
 
De versie met de meetlat heeft een nog langere romp dan de door Arjen en Niek gebruikte versies. Dit is in de bewuste draad ook te vinden. Meestal is de koolstof romp buis een meter lang en laat ik die heel als het model bijna klaar is ga ik kijken naar het zwaartepunt en waar dan de motor moet komen, alle koolstof die voor de motor uit komt snij ik dan af.
 
:D Hahaa........ dank Theo.

Dus één meter buis. Tussen de voorkant van het stabilo en de achterkant van de vleugel (niet het rolroer) 38,5 cm en dan uitbalanceren met het plaatsen van de motor. Als laatste de buis aan de voorkant inkorten zoveel als nodig.

Mooi, op naar de volgende vraag. :wink:
 
hey eelco
ik heb nu de tekening van de nutta die is nico ook aan het maken (is al klaar) :oops:
maar papa gaat eerst ff verder met de biglift en dan ben ik weer aan de beurd
deze is maar 60 cm spanweite
en de lenkte is 40cm
modelbouwupload doet het ff niet :( maar ik post wel ff een foto

en hier ken de motor van de slow mo op duz dat scheelt ook weer geld en daar ken ik weer een ander accu pacet kopen
en mischiet een lipo lader een heeeeeeele invoudige van ronde de 10 euro en een lipo pacet
 
Kijk eerst maar eventjes of je motortje sterk genoeg is om leuk te kunnen vliegen met dit model. Pas als je tevreden bent met de spullen die je hebt zou ik een nieuwe aanschaf doen.

Ik verwacht namelijk dat je, als je er een keer mee gevlogen hebt, toch graag een sterkere motor op het model wilt. Als dat zo is kun je dan de accu enzo daar op aan passen.

(Trouwens, je kunt altijd eerst mijn Lipo´s even gebruiken)

En.......maak hem echt zo licht mogelijk. Die van Nico = 118 gram met alles behalve de accu er in.

:D
 
ik heb al wel een andere as voor die motor dus als het nou een beetje wind stil is neem ik hem gewoon mee en dan ken ik hem altijd nog in de auto laten
al als het een stukje luchtruim vrij is :?
maar voor de zekerhijd neem ik de sjonny mee
afb500.jpg


heb je vandaag ook de lipo cellen mee


joost foto 499 ken je verwijderen hij was verkeerd
 
Nieuws!!!

De Nutta vliegt, en hoe. 8) loopings van 3 meter.

Motor is de GWS-A. Gewicht 175 gram inclusief accu (8x300mAh Nmh) . Ik heb nu nog een 9x7 prop, later ga ik de 10x4,7 prop proberen. Als ik dan ook nog 2 kokam340's eronder hang, kom ik rond de 140 gram uit. en moet ik makkelijk indoor cubaanse achten kunnen vliegen :wink: .

dit is de link van de tekening die raymon heeft:

http://www.flyelectric.ukgateway.net/nutta-a4.pdf

mijn nutta is eigenlijk een nutta 1.1 want de vleugel meet 66 cm en de 'romp' 44. koorde van vleugel en stabilo zijn wel gelijk. Ik gebruik drie GWS pico-bb servo's, zodat de rolroeren ook een flaperon-functie hebben. Richtingsroer heb ik niet (zonder een echte romp kun je toch geen meskant vliegen :!: )
 
Richtingsroer heb ik niet (zonder een echte romp kun je toch geen meskant vliegen )

Maar wel hooveren......toch maar inbouwen? Om het gewicht hoef je het niet te laten :wink:
 
mijn motor is aan stront :(
de lipjes in de motor maken geen goed kontakt
dus dat word dan tog maar een nieuwe motor kopen
de biglift is bijna klaar dus dan ben ik weer aan de beurd :)
romp is al geschuurd
maar de sjonny is gecrast en alles moet in de stick gezet worden
 
Back
Top