Burp, dit is niet een echt verstandige manier van laden. Het probleem is dat de multimeters ook een afwijking (mogen) hebben. De meeste (digitale) multimeters die bij ons modelbouwers in gebruik zijn hebben een afwijking van ongeveer plus of min 1,5% van de volle schaal. Daar bovenop komt dan nog de "digitale fout" van (meestal) plus of min 2 digits.
Wat dit betekend zal ik in een voorbeeld laten zien.
Stel je hebt een 3 cellen LiPo. De spanning is dan nominaal 11,1V. Een helemaal volle accu zal dan 12,645V zijn.
De meeste digitale multimeters zijn van het 3,5 digit type. Dat houdt in dat ze een aanwijzing hebben van 0000 tot 1999. Om de accu te kunnen meten zal je het 20V (19,99V) bereik moeten gebruiken.
De afwijking is dan ±1,5% van de volle schaal. Dat is 1,5% van 20V = 0,3V. Daar komt dan nog een "digitale fout" bij van 2 digits zodat de (toegestane) fout van die meter ±0,302V kan zijn.
Als je daarmee je LiPo accu gaat meten dan kan je dus flink verkeerd uitkomen. Geeft je meter te veel aan dan zal je denken dat je accu al vol is en dat de lader nog door gaat. Geeft de meter te weinig aan dan denk je dat de accu nog niet vol is terwijl de lader al gestopt is met laden. Met andere woorden staar je niet blind op je multimeter! Je moet er op vertrouwen dat de fabrikant van de lader en de balancer wel voldoende nauwkeurige apparatuur gebruikt om te zorgen dat alles goed gaat. Probeer het dus niet "beter te doen" met je eigen multimeter. In veruit de meeste gavallen zal dat echt niet lukken.