NASA Mars 2020 - Perseverance - Ingenuity

Er is iets mis gegaan bij vlucht 71: een te vroege landing. Daarom was vlucht 72 bedoeld als test: alleen opstijgen zonder horizontale verplaatsing en dan weer netjes landen. Tijdens het afdalen is voor het landen de communicatie afgebroken. Ze zijn nu aan het proberen om weer contact met Ingenuity te krijgen. Ben benieuwd!
Het blijft sowieso knap dat het dingetje al zoveel gevlogen heeft en het Mars-klimaat overleeft.
 
72 vluchten zonder een stel bladen te verspelen mag zeker indrukwekkend worden genoemd.
Jammer dat het nu einde is.
 
Heb deze gevonden van de Mars helicopter.
Grtjs,Marc.
27901_PIA26242-web.jpg
 
Wat mij fascineert is dat deze missie' s steeds slagen en dat op de maan landen moeilijker lijkt te zijn.
 
De landing van de mars-missie was totaal anders dan die op de maan. Nieuwe techniek, maar blijkbaar wel effectief.
Misschien speelt de zwaartekracht en dichtheid van de atmosfeer een rol.
Of NASA is gewoon slimmer dan de anderen
 
..... Misschien speelt de zwaartekracht en dichtheid van de atmosfeer een rol.
Dat klopt helemaal. de maan heeft geen atmosfeer. Hoewel, toch wel een heéééél klein beetje. Op DEZE site las ik het volgende:
"De dichtheid bedraagt zo’n 1.000.000 deeltjes per kubieke centimeter. Dat lijkt heel wat, maar hier op aarde bedraagt de dichtheid 10.000.000.000.000.000.000 deeltjes per kubieke centimeter! Desondanks is de dichtheid van de maanatmosfeer hoger dan verwacht: het komt overeen met de dichtheid van de buitenste aardatmosfeer, ter hoogte van het internationale ruimtestation ISS."
Een helicopter kan daar dus niet vliegen. Een parachute werkt daar ook niet.
Mars heeft wel een atmosfeer. De "luchtdruk" op mars is ongeveer 0,6% van de aardse druk. Daarom heeft die mars helicopter zulke grote bladen en draait relatief snel.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top