Nieuw: 2m Sperber junior van AFF Decker

Smokin'Pottes

In dat filmpje is niet een Sperber Junior te zien volgens mij. Als je de rood/witte bedoeld waarvan ook on-board beelden te zien zijn, dan is dat een DFS Habicht, geen Sperber Junior. Ze lijken veel op elkaar, maar zijn verschillend, de Habicht is een echte kunstvluchtkist, kortere/bredere vleugels dan de Sperber Junior die langere/slankere vleugels heeft. Inderdaad 4,5m schaal 1:3. Verder heeft de Habicht een open cockpit.

Je hebt blijkbaar het filmpje niet aandachtig genoeg bekeken.
Er is wel duidelijk een Rohnsperber te zien.
Dit toestel gelijkt op de Sperber Junior.
Feitelijk is de Sperber Junior een Rohnsperber met een gestroomlijnde cockpit.

Nu, dit wékend is het terug te doen in Pottes.
Dus allen daar heen.
Een heleboel Eminenties op gebied van Vintagezweven van Europa zullen er aanwezig zijn waaronder bijvoorbeeld MadDuc, Chris Wiliams, Jean Pegard en vele anderen.

Hopelijk is het mooi weer.
 
Laatst bewerkt:
Sorry, maar de Rhönsperber en Sperber-Junior verschillen nogal behoorlijk.
De Sperber-Junior was een exclusief speciaalvliegtuig voor Hanna Reitsch. Hans Jacobs heeft meerdere toestellen ontwikkeld zoals we weten.

sperber3.gif


sperberjunior.jpg



Johannes
 
Dat lijkt me wel wat!
Ik ga de 2m Sperber Junior kopen, jij gaat hem bouwen en maakt een gedetailleerd bouwverslag hier op het forum ;)
Als het toestel klaar is kom ik het ophalen :p
 
Back
Top