Bij een oudere AT voeding zitten 2 platte stekers (P8 en P9) en vaak een losse aan/uit schakelaar of aansluitingen daarvoor, hoeft alleen de 5 V belast te worden.
Deze kunnen ah wh wattage tot 6 amp belast worden.
Bij een ATX voeding (PIII/P4) moet het 4e (vaak) groene (power on) draadje worden verbonden met een zwarte (ground) draadje.
Steker los knippen, en deze 2 draden met een soldering en krimpkousje met elkaar verbinden.
Op div fora hebben ze het ook nog over een "power good" signaal...
Deze zou aan de +5 geknoopt moeten worden.
Alleen in div docu over voedingen lees je steeds dat dit een output signaal is, ter kennisgeving. Niet nodig dus.
Een 300 W ATX (p4) voeding (een 30 a 34 pleuro) kan tot ca 14 a 18 amp belast worden.
Hier moet ook de 5 V flink belast worden (misschien 2 autolampen?) voor een stabiele 12V.
In de voeding kun je een rood (+ 5V) draadje gebruiken voor het aansluiten van de autolamp, die dan met een ty wrap oid in de voeding achter de ventilator gestopt kan worden.
Meerdere gele (+ 12V) en zwarte (ground) samengebundeld (1 draadje houd geen 4 a 5 amp en meer) en vastgesoldeerd aan externe stekers.
De 3,3 V en 5 V is ook handig met testen, motor inlopen enz...