Het is me niet helemaal duidelijk wat je met die schroefaansluiting bedoeld. Vermoedelijk is het een SMA aansluiting wat min of meer de standaard is voor deze toepassingen. Bij Wifi apparatuur wordt het ook overal gebruikt en voor zo ver ik weet wordt er maar één maat gebruikt. Er zijn grotere maten maar die worden voor de lagere frequenties gebruikt en zijn niet bedoeld voor de 2,4GHz.
Overigens stel je niet te veel voor van die zogenaamde 5dB antennes. Een externe antenne zal vaak wel betere eigenschappen hebben dan een interne print antenne. Het hoeft niet zo te zijn maar het is vaak wel zo.
Het is een misverstand dat een bepaalde antenne veel meer signaal uitzendt dan een andere antenne. De antenne zendt uit wat de zender, de elektronica, er in stopt. Als die antenne goed is "aangepast" aan de zender dan zal zo veel mogelijk van het vermogen wat er in wordt gestopt ook echt worden uitgezonden.
Schroef je er een andere antenne op dan zou het kunnen zijn dat die antenne elektronisch gezien niet goed past op de zender. Omdat de aanpassing, zoals dat heet, niet klopt zal een deel van het vermogen niet uitgezonden kunnen worden en teruggestuurd worden naar de zender. De zender wordt hierdoor extra warm en het door de antenne uitgezonden vermogen is een stuk minder. Wanneer je een antenne koopt is de kans dat die aanpassing niet klopt vrij klein maar als je zelf iets fabriceert is de kans dat het niet klopt juist vrij groot.
Heb je een goede antenne dan zal (zo goed als) al het vermogen wat er in wordt gestopt ook uitgezonden worden. Geen enkele antenne kan meer uitzenden, wat er ook beweert wordt.
Als een verkoper beweert dat zijn antenne 5dB "winst" oplevert is er iets aan de hand. Ook die antenne kan niets meer uitzenden dan er in wordt gestopt dus 5dB winst is onmogelijk. De zogenaamde 5dB winst wordt behaald door van de antenne een feitelijke richtantenne te maken. In bepaalde richtingen wordt minder of geen signaal uitgezonden zodat er meer in de andere richtingen kan worden uitgezonden. Wat dit soort antennes meestal doen is naar beneden toe veel minder uitzenden. Zo kan er meer naar boven worden gericht. Dit betekend dus ook dat je de antenne juist moet plaatsen. Zet je zo'n antenne op z'n kop dan heb je juist (veel) minder bereik naar boven.

Dit soort antennes moet je dus netjes rechtop zetten!
Voor vliegen is dat een voordeel(tje) waar je waarschijnlijk weinig of niets van zal merken maar het is een voordeeltje. Voor boten of auto's is dat lang niet altijd een voordeel, het kan zelfs een nadeel zijn. Denk daar goed aan!
Daar vergeet ik bijna nog iets belangrijks. De kans is vrij groot dat je zonder een aanpassing in de zender die externe antenne niet eens kunt gebruiken. De uitgang van de zender is nu gekoppeld met de print antenne. Dit gebeurt door middel van één of twee SMD condensatortjes en soms ook nog een spoeltje voor de aanpassing van die antenne.
De SMA connector zit wel op de print maar is niet verbonden met de uitgang van de zender. Een antenne daar op aansluiten is dan ook niet erg zinvol!
Je zal de koppeling naar de print antenne moeten verwijderen en de SMA connector moeten verbinden. De juiste waardes van de condensatortjes en de eventuele spoel weet je niet. Dat is helemaal afhankelijk van de antenne en de zender. Je komt daar alleen achter door proberen en meten.
Het vervelende is dat je hoogfrequent meetapparatuur nodig hebt om te kunnen meten of de aanpassing klopt en dat alle vermogen ook netjes door de antenne wordt uitgezonden.