Ontwikkeling vervang(st)er Arie Visser

Ad Bakker

In Memoriam
De KNRM heeft samen met TU Delft, Damen Shipyards en De Vries Lentsch een nieuw type reddingboot ontwikkeld, als toekomstige vervanging van het huidige type "Arie Visser".
Onderstaand een link naar een pdf met een kort artikeltje (2 pagina's) uit het TU Delft Magazine "Delft Integraal". Wellicht interessant voor de liefhebbers van dit type schepen, onder meer de "bijlboeg".

Opvolger Arie Visser

Groet,

Ad Bakker
 
Laatst bewerkt:
Terug naar de ouderwetse steilstevens?
Men was nog niet zo dom vele jaren terug.

Damen-Shipyards-to-Sign-Contract-with-SeaZip-Offshore-Service-at-EWEA-22-530x263.jpg


Damen timmert wel aan de weg.
 
Ik vind het wel een fraaie boot zo. Het lijkt nu minder op een grote "rubberboot" met die scherpere steven. Komt ook iets meer richting de DGzRS kruisers qua vorm.
 
Ontwerp proto Arie Visser

Dit was het andere traject van de doorontwikkeling van de de Arie Visser, ook een mooi ontwerp:

KNRM reddingboot Project 1816 In ontwikkeling

en:

KNRM Nieuws

Weet iemand hoever de bouw van het eerste prototype is gevorderd?


HJ
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Dit was het andere traject van de doorontwikkeling van de de Arie Visser

Volgens mij is het hetzelfde project, uit de info van de KNRM af te leiden:

KNRM zei:
Inmiddels zijn drie modellen ontworpen. Model 1 is een verbeterde versie van de Arie Visser, zonder grote wijzigingen in het ontwerp. Model 2 is een evolutiemodel van de Arie Visser, met veranderingen in rompvorm en indeling. Model 3 is een revolutiemodel in de vorm van een schip met een zogenaamde bijlboeg. Op de foto’s zijn de verschillende modellen geïllustreerd. Na uitgebreide testen wordt één van de modellen gekozen om te bouwen. Daarna zal de boot langdurig worden getest en nog niet aan reddingstation worden toegewezen.

Kennelijk is model 3 uiteindelijk gekozen.

Weet iemand hoever de bouw van het eerste prototype is gevorderd?

In de pdf van "Delft Integraal" staat:

Delft Integraal zei:
Later dit jaar volgt de aanbesteding en eind 2012 zal de nieuwe reddingsboot te water gaan. De schippers van de bestaande ‘Arie Visser’-boten kunnen dan in praktijk ervaren of het nieuwe schip alle beloftes waar kan maken.

Groet,

Ad Bakker
 
Bijlboeg

Je hebt gelijk, het valt allemaal binnen hetzelfde project.
Nog een mooie variatie op de bijlboeg:

[URL="
boat ORC Hart Marine - YouTube[/URL]


HJ
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Zal het morgen eens vragen aan de schipper van de laatste nieuwe "Arie Visser'',de ''Antoinette'' van Stellendam, is ook betrokken bij de ontwikkelingen binnen de KNRM .( Werk naast t station Stellendam buiten )

gr Herman
 
@ oase en Baggeraar,

Na de rechte boeg houden de vergelijkingen met oude schepen wel echt op. Dus om nu te spreken over terug naar oude vormen..

Heb die naar beneden onder de waterlijn doorlopende scherpe romp (de bijlvorm)nog niet gezien in het verleden. Dit is juist de grote innovatie, en niet echt een stap terug.

gr robin
 
Je hebt gelijk, het valt allemaal binnen hetzelfde project.
Nog een mooie variatie op de bijlboeg:

[URL="
boat ORC Hart Marine - YouTube[/URL]


HJ
Lijkt en profil onderhand wel weer op een trireem.

Alle gekheid op een stokje, het ziet eruit alsof ze een waterlijnmodel van een kleinere versie op een grotere romp hebben geplakt. Maar als het werkt...
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Idd een mooi schip maar met lijnen bedoel ik ook een mooie zeeg en dat zie ik bij de Polaris ook niet....

gr Herman
 
Back
Top