[project] Verdeel unit op de draaibank

Roelof

Moderator
Moderator team
Forum veteraan
Mijn 1e verdeeltafel kreeg veel speling en was er niet tevreden over. Het idee was om naar een idee wat ik op het net zag iets op de draaibank te maken.

Uit een plaat 7075 alu is deze schijf CNC gefreesd. De gatenverdeling is op 1 cirkel per 10 graden en op de ander per 7.5 graad, zo heb ik een beetje alle mogelijke verdelingen tot mijn beschikking.

full.jpg


De bedoeling was om deze aan de 3-klauw te bevestigen.

Op de plek van de beitelhouder moet dan een soort van boor/frees unit komen en heb ik daarvoor een ER11 as laten komen.

full.jpg


De as gaat dik gelagerd worden met ook een druklager voorin om maximale speling te voorkomen.

full.jpg


De as zit in een bus dat uiteindelijk in een aluminium 50x50mm blok gaat komen, met ook de motor

full.jpg


full.jpg


De hele unit met een aansluiting aan beide kanten

full.jpg


De ER11 as zit op het hart van de spindle van de draaibank en ook als je hem omgedraaid monteert.

De motorregeling met een extra 12v voeding voor nog te verzinnen LED verlichting. Het geheel wordt extern gevoed door een HP Laptopvoeding van 19.5v en max 11A

full.jpg


Hoe de schijf te monteren werd bedacht door een kennis, namelijk via een klemconstructie op de doorvoer geheel links van de draaibank

full.jpg


full.jpg


full.jpg


full.jpg


full.jpg


Om te voorkomen dat bij het aandraaien het conisch insertje mee draait heb ik die wat langer gehouden en 2 vlakke kanten gegeven als ook in de as een sleufje gefreesd wat in elkaar valt.

Met een blokje aan de behuizing waar een sleufje in zit kan ik met een pen de schijf blokkeren. De schijf is door iemand voorzien van een schaalverdeling.

Eb1ai9KQrHW0GFZf1ksPdS5v.jpg


En zo ziet het eruit

QaoTD22W3v5wgd7INWShoNaY.jpg


LDpKRYA4ZVYCVLH5gmgcu4US.jpg


0Am5po0ywldaE6kU9QKT3pPS.jpg


Maar ook onder een andere hoek:

o0mAytCq3cYTPfc9hIhTXCUn.jpg


En uiteraard ook gezien dat de ooit aangekochte verdeeltafel weer spelingsvrij te maken was en doet het weer goed. Maar omdat deze zelfbouw altijd op het hart valt hoef ik niets uit te lijnen.
 
Back
Top