SG koppeling op threaded krukas

Dag allemaal,

Ik ben nieuw in het nitro-rc gebeuren, en heb recent een Hong Nor CD3 gekocht.
Deze is volledig gebouwd met alle elektronica, alleen staat er nog geen motor op.

Gisteren is de motor toegekomen (Peak Racing diablo .12), welke een threaded krukas heeft.
Nu zag ik dat mijn koppeling (Hong Nor LS-08 power torque clutch) gemaakt is voor een sg krukas. Bijgevolg is de krukas van mijn motor te kort en te smal (in diameter).

Wat valt hier aan te doen? Op het internet kwam ik mensen tegen die spraken over een adapter om van een threaded krukas een sg krukas te maken, maar het is me niet helemaal duidelijk.

Met vriendelijke groeten,

Roeland
 
Ik denk dat je een zogenaamde OS as hebt. Er zijn adapters voor te krijgen die je er dan op kan draaien. Bij de kyosho RTR modellen doen ze dat ook.

M.v.g. Mark
 
Ik heb de krukasadapter gekocht, maar deze blijkt niet te passen. De krukas van de motor is te dun, waardoor de adapter er gewoon over glijdt, en dus niet schroeft. Het is een standaard 1/10 (.12 motor) krukas (volledige schroef). De motor is al wel een jaar of 10 oud, maar is nooit gebruikt. Het is dus geen OS krukas, de mijne is smaller.

Zijn er nog suggesties?
 
De diameter bedraagt 4 mm.
Hier een foto van de motor:
20170804_152530.jpg
 
Wel heel apart want de schroefdraad van een krukas is standaard 1/4-28 od 1/4-32 (engelse maat)

is het ook een M4 draad? kan je er een M4 moer op draaien?
 
20170804_195051.jpg Aan Roelof:
M4 moeren weet ik jammer genoeg niet direct liggen. Ik heb wel 4mm (stop)moeren om de wielen vast te zetten. Deze waren te klein. Er zat wel reeds een moer op de krukas, welke past op een andere 4mm schroef die ik hier nog heb liggen.
Ik vond ook nog een 5mm schroef welke wel paste op de adapter.

Aan Mark:
Een Peak Racing Diablo .12 (al een iets oudere motor). Er zat ook nog wel een ander stuk op de krukas. Hierbij nog een foto.
 
4mm borgmoeren voor de wielen zijn ook gewoon M4...

Ik heb nog een lijstje aan maten opgezocht en daar staan geen maten op die in de buurt van 4mm komen, het lijkt iets apparts....
 
Hoe breed is een OS- as eigenlijk? Is die breder dan 5mm? Want dan is het wel normaal dat de adapter niet paste, aangezien deze voor OS- assen gemaakt is.
Nu vrees ik dat een adapter sowieso geen oplossing zou geweest zijn, als ik kijk naar het plan van de koppeling.
 

Bijlagen

  • 20170804_191632.jpg
    20170804_191632.jpg
    308,1 KB · Weergaven: 273
Zou je zoiets moeten hebben:
adapter.jpg


Maar die zijn niet te koop en past ook niet op jouw krukas als het geen 1/4" schroefdraad is.

Overigens is jouw motor niet dezelfde Diablo gebaseerd op de Team Orion CRF Wasp welke standaard wel met een SG krukas kwam. Jouw motor is ook niet die koppeling waardig gezien het een standaard RTR SH-engines fabrikaat is.

Ik zou gewoon naar een andere motor uitkijken. Hoe is de uitlaat? is die wel voor een zij-montage bedoeld of toch een ronde kopeling met de achteruitlaat van een motor?
 
Het is een zij-uitlaat. Ik ga dan wat uitkijken naar een nieuwe .12/.15 motor (waarvoor tips welkom zijn). Dat lijkt inderdaad de beste oplossing te zijn.

Bedankt voor al jullie hulp!
 
off-topic: Ik was wat aan het opzoeken, en het lijkt alsof een motor met achteruitlaat meer mogelijkheden biedt.
Is het mogelijk om de muffler die ik reeds heb te gebruiken met een manifold voor een motor met achteruitlaat?
 

Bijlagen

  • 20170805_162314.jpg
    20170805_162314.jpg
    255,7 KB · Weergaven: 222
Nee, die gaat niet passen. De bocht voor een achteruitlaat heeft een andere vorm...
 
Laatst bewerkt:
Dat is 1 voor een zijuitlaat. Heb je anders een goede foto van je oude motor? Ik meen dat ik aan de achterkant geen uitlaat gat zag namelijk.

M.v.g. Mark
 
De motor die ik heb heeft een zij-uitlaat. Naar de toekomst toe leek het me leuk om meteen voor een motor met achteruitlaat te gaan. De motor die ik heb wordt sowieso vervangen.

Mijn vraag was dan ook of ik mijn muffler kan gebruiken als ik een nieuwe manifold koop voor een achteruitlaat. Sorry als dat niet duidelijk was.
 
manifold = bocht, muffler = uitlaat, misschien wel zo makkelijk voor wie het niet snapt.

En ja, de uitlaat kan je blijven gebruiken met een andere bocht.
 
Back
Top