sneller naar storage stand van lipo's

Hallo, als ik mijn lipo's ( 5S) met mijn ultramat 16 naar storage wil ontladen ( 3,7V/cel ), gebeurt dat slechts met 1A en mijn capaciteit is 5800mAh. Dit duurt meer dan 4 uur met deze stroom.
Is er een manier om dit met een beduidend grotere stroom te doen?
Hans
 
Gewoon even op de normale gebruiker (motor) aansluiten.
Laat de motor een paar minuten draaien en dan zijn ze al een stuk leger.
Dat ontlaad apparaatje kan maar 150 Watt vermogen verstoken.
Als je met de Ultramat een 5S met 1A kan ontladen is dat al meer dan die 150 Watt.
Je zou er ook een paar lampen op kunnen zetten, of een verwarmingselement.
Als je maar iets neemt wat ik korte tijd een hoop ampere trekt.

EDIT:
Ik heb even in de gebruiksaanwijzing van de lader gekeken en je zou het 5S pakket niet met 1A moeten kunnen ontladen want de maximale waarden zijn:
Discharge currents / power 100 mA to 5 A / max. 40 W
Dus maximaal 40 Watt.
Dan zou dat ontlaadapparaatje wel weer nut hebben maar de motor even laten draaien gaat echt veel sneller.

GJ
 
Mijn ultramat16 kan niet hoger dan 3,7V in gesteld worden.,
ik kan nog kijken of ik hem kan laden tot 3,85V/cel
 
5S is ongeveer 20V x 1A = 150W

Uhh.. denk dat ik een zonnesteek opgelopen heb?

Maar mijn 2e bewering klopt wel, dat je beter eerst met de motor kan ontladen.

Je kan de instelling in het lagerprogram (storage) veranderen.
Spanning kan je verhogen.
lager.JPG


GJ
 
Ik doe dat gewoon met een paar autolampen waar ik wat stekkertjes aan gesoldeerd heb, en dan met de AVO meter er bij aangesloten. Zo nu en dan een blik op de meter, komt vanzelf goed. Ga je wat te ver, pomp je ze weer een klein beetje op....
 
Autolampen is inderdaad een goede methode, alleen zit je met 5S ver boven de 13,8 Volt.
Dus dan moet je ze in serie gaan zetten.
Er bestaan ook weerstanden van 500 en meer Watt.
Je moet dan alleen even de waarde berekenen.
Soms vind je ze wel eens voor een tientje of 2 bij de dumpstore of op Ebay.

GJ
 
Nadeel van een lamp is dat je er bij moet blijven voor het beste resultaat. Vergeet je op tijd uit te schakelen dan krijgt je accu op z'n lazer door te diep ontladen. (Nee, vraag maar niet ... :rolleyes:).

Of een lader die een extern 'straalkacheltje' aan kan sturen, of een lader die regeneratief kan ontladen.
Bijvoorbeeld de Junsi laders, grote ontlaadvermogens, en energiezuinig zo ook nog eens :)
Dus mocht je toch al plannen voor een nieuwe lader hebben:
www.elektromodellflug.de/308-duo.html
www.elektromodellflug.de/406-duo.php
www.elektromodellflug.de/4010-duo.html
www.elektromodellflug.de/x6.html
 
Laatst bewerkt:
Wat ook goed kan(ik heb een isdt-lader) is de lipo op de inlaat van de lader aansluiten. En zo de lege accu's op storage laden. Volle accu is meteen een stuk leger!
 
Dat kan met elke lader. Maar ook dan loop je bij vergeet-achtigheid risico op te diep ontladen. Behalve als ladingstoestand van beide accu's zodanig is dat lader op tijd af kan/zal slaan.
 
Dat is het voordeel van de ontlader uit mijn linkje. Ook al laat je die uren te lang erop staan, de accu raakt niet te leeg. Sterker nog: alle cellen zijn dan meteen allemaal exact gelijk.
 
Nadeel van een lamp is dat je er bij moet blijven voor het beste resultaat. Vergeet je op tijd uit te schakelen dan krijgt je accu op z'n lazer door te diep ontladen
Ja, maar dat is dus het leuke van een lamp: dat zie je... die gaat zwakker branden. Überhaupt heb ik de AVOmeter binnen mijn blikveld staan als ik dat doe en ik kies de lamp wel ongeveer zo dat het niet te snel gaat
Een ander prettig voordeel van lampen id dat er meestal fittings voor gemaakt worden, en dat een en ander wat hanteerbaarder word m.b.t. warmteontwikkeling.

Ik zit nog te denken over iets met een relais en een overname contactje, en een instelbaar spanningsdelertje dat het relais afvalt als een bepaalde onderspanning bereikt wordt. Maar ik weet niet of de loslaatspanning van een relais erg constant is...
 
Kleine side note:

Je kan de instelling in het lagerprogram (storage) veranderen.
Spanning kan je verhogen.

Ik heb ook (onder anderen) een Ultramat 16 hierbij kun je de hoogste ontlaad spanning niet hoger als 3.7V per cel zetten.
Bij de Ultramat 16S kan dat blijkbaar wel (volgens het manual).
De U16 heeft geen "storage" programma, de U16S wel.
 
Ik heb 30 jaar geleden ook met lampen en weerstanden mijn nicd cellen ontladen tot ze helemaal leeg waren.
Met lipo's is dat toch lastig. Daarom heb ik een ISDT ontlader gekocht. Aansluiten en stopt vanzelf bij 3,8 volt per cel.
Het het gaat redelijk vlot bij maximaal 6 amp
 
Ja, maar dat is dus het leuke van een lamp: dat zie je... die gaat zwakker branden.

Ik zit nog te denken over iets met een relais en een overname contactje, en een instelbaar spanningsdelertje dat het relais afvalt als een bepaalde onderspanning bereikt wordt.

Dit is dus precies wat de gelinkte ontlader doet: ontladen met lampen en een instelbare eindspanning (per cel) waarbij het ontladen stopt. Voor $13 wilde ik daar zelf niet te lang over nadenken.:)
 
Dit is dus precies wat de gelinkte ontlader doet: ontladen met lampen en een instelbare eindspanning (per cel) waarbij het ontladen stopt. Voor $13 wilde ik daar zelf niet te lang over nadenken.:)
Als ze nou zoiets zouden maken dat het OOK NiCd en NiMH aankon, zou ik in de rij staan....
 
Als ze nou zoiets zouden maken dat het OOK NiCd en NiMH aankon, zou ik in de rij staan....

Lijkt mij een kleine aanpassing in de software.
Maar waarom zou je Nixx op storage willen zetten, dat is niet nodig.
Die moet je gewoon vol wegleggen en zorgen dat ze vol blijven, de zelfontlading kan vrij hoog zijn.
Dat soort cellen heeft juist een onderhoudslading nodig om goed te blijven.

GJ
 
Back
Top