Toerental zegt niets.. D
De speed 480 BB race is een 480 motor en dus kleiner en lichter en kan gewoon niet dat vermogen en koppel bereiken van een speed 600 8,4 V. Dat het toerental hoger is, is leuk maar eenmaal belast zal deze motor zeker geen 27000 toeren in het water maken, zoals bij elke motor.
Een 32,5 X schroef is voor een 480 motor ook volledig ongeschikt, dat kost je na 1 keer varen al de motor! Bij 480 (BB) Race motoren moet je niet verder gaan dan 29-31 K schroeven, bij onderwater aandrijvingen dan. Voor Hydro aandrijving gelden iets andere regels.
Komt nog een ander probleem, de speed 480 types zijn motoren die een slag kleiner zijn dan de 500/600 types, dus de gaatjes om de motor vast te zetten zitten ook op een andere plaats. Dan zul je de motorspant ook aan moeten passen en dat betekent dat je deze er weer volledig uit zult moeten halen! Plus dat het qua snelheid niets oplevert, je bent zelfs langzamer met een 480 borstelmotor.
Wil je 's een andere motor proberen, neem dan een speed 600 Race 7,2 V (graupnernr. 6370). Deze kan veel meer vermogen leveren dan een standaard speed 600/8,4 V en daarmee ben je goed gemotoriseerd, en nog goedkoop. Zet er dan een 29 of 31 K schroef onder, je zult zien dat je al stukken sneller bent. Een 32,5 X schroef is wat heftig voor deze motor en boot, tenminste als je wat langer van een speed 600 Race motor wilt genieten.
Groeten
BJ