welke snelwisselhouder voor een d180 vario draaibank

Zoals de titel al aangeeft zoek ik een passende houder voor mijn D180x300 vario draaibank .
Het probleem is dat ik niet weet in welke juist passend zijn .
Ook zou ik graag weten wat de voor en nadelen van de diverse systemen zijn
hierbij nog een paar links naar de betreffende bank .
HBM 180 Vario Metaaldraaibank | HBM Machines

SwissTec Draaibank D180x300 Vario 230 volt | Draaibanken

Opti D 180 x 300 Vario Draaibank 230 volt | Draaibanken

die van mij heeft weer een ander merkje tmd of tdm .

Groeten Wiebe.
 
Laatst bewerkt:
Wiebe,

Bij mij op zolder staat ook een D180 x 300 (HBM), met een snelwisselhouder.

Toen ik mijn draaibank ging kopen heb ik ook rondgekeken naar de diverse systemen. Ik heb toen gekozen voor de Dickson of Dixon type houder omdat deze gewoon beter in mijn budget paste.

Bij de montage kwam ik de volgende problemen tegen: de bout waarmee de meegeleverde houder op het support vast zit is niet bruikbaar voor de Dickson. Dus nieuwe bout M12 x 100 kwaliteit 8.8 gekocht en bewerkt op mijn Unimat 3.

Volgende probleem: Het support bezit een borst voor de bout en daar past die Dickson niet overheen. Een vulplaat van 4 mm laten draaien, gat erin voor de borst, vulplaat voorzien van gat voor de bestaande borgpen.

Hoera het geheel past nu, maar hoe zet ik nu snel mijn beitelhouder haaks op het werkstuk? Eerst met een meetklokje de Dickson uitgelijnd, daarna het gat in de Dickson uitgeboord naar 6 mm, door de vulplaat heen en 5 mm in het support. Een 6 mm as op maat gemaakt en voorzien van een knop. Een handmatige borgpen dus.

Voor de standaard 12 mm beitels is het perfect. Heb inmiddels een afsteekbeitelhouder voor wisselplaatjes en die blijkt net boven de centerlijn te blijven steken, dit opgelost door de onderkant van de beitelschacht van 12- naar 11 mm te verkleinen, nu kan ik hem wel goed instellen.

Geen idee of dit allemaal slechts voor de Dickson geldt in combinatie met deze draaibank. Feit is wel dat ik nu een snelwisselhouder heb die voor mij prima is.

Zal nog wat foto's maken vanavond en toevoegen.

Groet,
Paul
 
paul .
Bedankt voor je bericht .

Als ik het goed begrijp kom je met de steekbeitel hoog uit omdat je een vulplaat gebruikt ??.
Of komt het omdat je 12 mm beitels gebruikt ?

Zou je ipv de vulplaat ook het snelwisselsysteem kunnen uitdraaien ?
Ik hoor dat dat ook nog veel gebeurt .

Ik zelf houd het bij 10 mm beitels 12 mm zou ook wel kunnen want er moet vaak een vulplaat onder van meer dan een mm .
Maar ik ben de originele beitelhouder nu wel zat de hoogte verschilt per kant en de glanze steek beitel past niet erg lekker in de houder .
Ook het boren met een boorbeitel is lastig omdat ik erg laag uitkom en vaak niet bij het center kom .

Groeten wiebe.
 
Hoi Wiebe,

De vulplaat zit tussen het support en het blok van de snelwisselhouder.

De beitels worden vastgezet in de beitelhouder die op zijn of haar beurt op hoogte wordt gezet met de stelschroef op de beitelhouder. Zie:
HBM Machines

Probleem met de steekbeitel was dat de beitelhouder in z'n laagste stand stond en de beitel nog boven centerhoogte. Snijkant slijpen is geen optie, zijn wisselplaatjes.

Ik heb voor 12mm gekozen om een grote schachtdoorsnede te hebben, beitel is sterker en trilt minder hetgeen mooiere werkstukken levert.

Groet,
Paul
 
okee verdorie altijd weer meer massa is een mooier werkstuk hihi.
Ik zal nog een kijken wat er te halen valt aan snelwisselaars ,en ook beitelhouders erbij natuurlijk .
Paul bedankt .
 
Ik heb voor mijn HBM300 toevallig het afgelopen weekend de Dixon snelwissel model klein met nog 2 extra houders gehaald. Je bijtelhouder is toevallig ook 50x50mm met een center bout M10?
 
Back
Top