MiMi DLG

Wat heb je nu nodig:

Vleugel
-vuren lat 2x1. (achter lijst)
-balsa plank 12 mm(100x1000) ongeveer 100-110 gram.
-balsa plank 10 mm(100x1000) ongeveer 80-90 gram.
-1.5 mm triplex. (voor middenversteviging en schuurmallen)
-3 mm rond carbon staf. (vleugel pen, werppen)
-M3 nylon schroef.
-0.8 mm triplex voor versterking rond werppen en schroef.

Romp
-2 mm balsa (100x1000) (romp en roeren)
-aromp en neus)
-6 mm balsa hard (pylon hoogteroer)
-carbon vliegerstok Skyshark 3P (voor staartboom)
-3x5 hard balsa lat (voor de voorlijst)
-0.8 mm triplex (voor roerhoorntjes)
-3 mm triplex (spant)
-Dynema vislijn (voor roer aansturing)
-Hardhout voor bevestiging vleugel (kan ook worden samengesteld uit 3mm triplex)
-kunststof buisje (binnen kabel)
-0.3 mm verenstaal (veertjes in roeren)
-glasweefsel voor versteviging pylon hoogteroer.

Frans

Trampo, inderdaad je had gelijk.
Lijstje gevonden.

Nu heb ik even een vraagje, Heb ik 1 of 2 van die plankjes van 10 & 12 mm nodig?
En is dat glasweefsel persé nodig? Kan dit niet met iets anders?

Igor
 
tja.. na LANG lezen (wat een berg info) toch ook maar aan de mini-draai-smijt-zwever...

SPullen besteld en tekeningen op t werk op A0 geprint.. nu wachten... :(

Ik heb balsa in duitsland besteld bij balsawood.de.
er gaan 2 nanoservo's in van HC en een kleine 2.4Ghz ontvanger. Mocht dat niet bevallen heb ik nog een HEEEEEEEEEEL kleine pico ontvanger 4 kanaals op de 35 Mhz.

Accu moet ik nog uitvissen en iemand een paar meter dyneema over? ;)

Ben heel benieuwd! Foto's gaan volgen..

GRoeten!
Jeroen
 
Heeft iemand al eens geprobeerd het hoogteroer demontabel te maken? lijkt me erg makkelijk voor het vervoer..kan het rompje plak in een kistje.
 
Heeft iemand al eens geprobeerd het hoogteroer demontabel te maken? lijkt me erg makkelijk voor het vervoer..kan het rompje plak in een kistje.

Zou wel kunnen, maar is best een heel gedoe. Je moet dan het stabilo vastzetten met een kunstof boutje en een borgpen. De pen gaat vanuit het blokje door het stabilo tegen het verdraaien en met het schroefje zet je het geheel vast. Met een stukje verenstaal kan je een borgje maken voor de stuurlijn, zodat je die van het hoogteroer kan losmaken.

Op 1,5m DLG-ers vindt je een dergelijke constructie nog wel eens. Denk dat het op de MiMi te veel extra gewicht geeft. Ook nog eens achterop waar elke gram dubbel telt :(

Andere vraag: Wat is de beste manier om eventuele krassen en kieren in het hout te vullen als je de vleugel blank wil laten?

Ruud
 
Nou, daar weet ik dan misschien weer het antwoord op :D

Als het putjes zijn e.d. kan een HEEL klein beetje water (natte vinger) en daarna warmte (strijkbout bijv.).

Anders bestaat er balsafiller, superlicht en in balsakleur.. goed spul, gebruik het zelf ook. Je kunt het ook nog aanvullen met microballoons voor meer volume.
 
Geen idee hoe het komt maar mijn MiMi was zo staartlastig dat er maar liefst 17gr lood in de neus moest, hierdoor nu 187gr. Balen, ik heb toch echt geprobeerd het kistje zo licht mogelijk te houden. Nu klaar voor de maiden flight, kijken of ik daar morgen wat tijd voor kan vinden.
 
Gaat gewoon prima vliegen denk ik zo hoor. Voor een 1e Mimi zou ik me zeker geen zorgen maken! Het leuke is dat je vaak toch overal weer kan besparen. Ik dacht ook dat ik mijn 1e kist licht had gemaakt, nou, dat viel tegen! Ok, de 2e was weer te licht en kwam amper tegen de wind in :).

Stabilo vastzetten met een klein kunststof boutje kan prima idd, heb ik ook een tijdje gehad op mijn 1e mini. maar uiteindelijk bleek dat ik hem eigenlijk nooit eraf haalde...
 
Heeft iemand al eens geprobeerd het hoogteroer demontabel te maken? lijkt me erg makkelijk voor het vervoer..kan het rompje plak in een kistje.
Ja hoor, dat gaat prima met een 3mm kunststof boutje en een stukje satéprikker als borg. En dat is met vervoer en opbergen wel een stuk makkelijker.

De meeste schade loop je altijd op tijdens vervoer, ipv tijdens vliegen :confused:
 
Gaat gewoon prima vliegen denk ik zo hoor. Voor een 1e Mimi zou ik me zeker geen zorgen maken! Het leuke is dat je vaak toch overal weer kan besparen. Ik dacht ook dat ik mijn 1e kist licht had gemaakt, nou, dat viel tegen! Ok, de 2e was weer te licht en kwam amper tegen de wind in :).

Bedankt voor de reactie. Ik ga het proberen en ik ben benieuwd!

Weersvoorspelling voor vanavond zonnig en windkracht 2, lijkt me prima om het eens te gaan proberen.
 
Even een vraagje over het schuren van de vleugel.
Ik heb dit draadje al meerdere keren doorgekeken en sommige stukjes gelezen, maar het is me nog niet helemaal duidelijk hoe jullie de vleugel schuren.

1. Doen jullie het gewoon uit de hand en op gevoel?

2. Doen jullie het met een balk/lat met schuurpapier er op en dan over de vormen vanhet profiel schuren?

3. Jullie doen het totaal anders als ik denk. :)
 
Oke, bedankt! Dan ga ik alvast een stevige rechte lat zoekken.
Tekeningen heb ik al netjes aanelkaargeplakt. En ik moet zeggen dat ik het er erg leuk uit vind zien. Ik heb er zin in!
 
Ik heb bij de bouwmarkt een alu T profiel gekocht en een rol schuurpapier. hiervan een strip op de lat geplakt met 5-mins epoxy en voila: 1 meter schuurplezier en kaarsrecht!
 
Bij de bouwmarkt haal je ook gelijk een plaat hardboard om je tekening op te plakken, heb je gelijk een goeie bouwplank. (3 euro bij mijn weten).
 
Oke, had ik eigenlijk eerder moetten weten, dan had ik het van school gehaald. In het ''restenhok'' hebben we een hoop alluminium profiellen liggen.

Ohja het ''verzamelen'' van materealen schiet al op.

Nog nodig:
Vuren lat 2x1 mm
Balsa plank 12 mm
Balsa plank 10 mm
Triplex (1,5 & 0.8 mm)
Balsa plank 2 mm (2x?)
0.3 mm verenstaal
 
Bij de bouwmarkt haal je ook gelijk een plaat hardboard om je tekening op te plakken, heb je gelijk een goeie bouwplank.
Dat zou ik niet aanraden als bouwplank. Om te beginnen kan je er geen spelden in prikken... en hij is niet stijf, wat voor sommige constructies echt een must is. Een stijve plank kan je ook nog optillen en ergens anders neerleggen - dat is vaak handig...

Voor een Mimi DLG zal het misschien niet veel uitmaken, omdat je bv geen ribbenvleugel bouwt, maar in z'n algemeenheid is hardboard echt geen goede bouwplank.
 
Back
Top