Vliegers/Rijders Omgeving Zaandam (deel 6)

  • Topicstarter Topicstarter Ferry
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.
@Knaller: <Oude "Te Koop" Link Verwijderd >

Gewoon kopen, of over op de 2.4 man.. Je leeft in het verleden.. :mrgreen:
 
Laatst bewerkt door een moderator:
nee bedankt spijer dat is dual conversion:) en evengoed te groot. ik zal toch voor de smc14scan gaan.
 
* zit in ballorig ,tussen de krijsende kinderen :-( *
*weet leukere dingen *
* ziet iets positiefs ........ Frietjes en krokketen *
* nog ff volhouden ....*
 
Of de 146ip ontvanger van futaba wat voor je is. (pcm, zit ook in mijn 250)

En welk kanaal op 35 mhz je vliegt. Heb misschien een bruikbaar kristal voor je ontvanger.

heb je dit ontvangertje in de aanbieding dan?
kanaal 80 heb ik.
 
namens RAGGER:mrgreen:
U ook gefeesteliteerd. :thumbsup: :bday:

Zo gaat zoiets klinken dan vervolgens...

800CC Radial Engine:
En dan is deze nog een kleine...
En voor het geluid... Een 400CC Radial Engine van Moki
Het mooie vind ik dat bijna al dergelijke brommers eindigen in een Corsair of GeeBee. Vooral die laatste heb ik heul geen problemen mee. 2x mooi is natuurlijk ultra-hip. 8) :yes: :worship:

* zit in ballorig ,tussen de krijsende kinderen :-( *
*weet leukere dingen *
* ziet iets positiefs ........ Frietjes en krokketen *
* nog ff volhouden ....*
*junkie veel sterkte toewenst in deze moeilijke tijd* :mrgreen:
 
Zooooo, prima training gehad in Egmondia. Helaas in een probeermomentje toch nog gelukt één keer neer gegaan (natuurlijk dom, niet meer doen :teacher:). :oops: Maar met een drupje epoxoplast zat het stokje zo weer vast en daarna nog twee keer gevlogen. Al het oefenen op de sim heeft wel zo zijn resultaat, hoewel de eerste echte vlucht wel spannend was.

De Elipsia is nu veel beter in balans (dat ik met het oude zwaarte punt zo strak nog kon vliegen zeg :?). In rugvlucht hoef ik nauwelijks down te geven dus dat scheelt weer één richting nadenken/doen. ;) Nog een week of vier oefenen en dat ziet het er gelikt uit. Helaas is morgen de wedstrijd al. :( :rolling:

Ik heb er zin an :pim:


Oh ja, PH-ILS... Morgenochtend sta ik om 06:50u bij Jasper op de stoep, dan rijden we door naar waar jouw huis woont om te kijken of je wakker bent. Dan gaan we met twee auto's naar Zevenbergen (mocht je het dus niet aandurven bij een hypernerveuse Sleur in de auto te zitten... :mrgreen:). Knaller, als je mee wilt rijden, mag je je om 06:40u bij mijn huis melden. 8O :sleepy:
 
Waarom met twee auto's... past zeker niet in één auto :mrgreen:

Knaller en om 5.30 uur op :hammer:

Ik heb er ook onwijze zin an morgen :thumbsup: Als je nog een coach zoekt Sleur :rolling: ;)

@ Ragger: gefeliciteerd :thumbsup:
 
Laatst bewerkt:
Waarom met twee auto's... past zeker niet in één auto :mrgreen:

Ik heb er ook onwijze zin an morgen :thumbsup: Als je nog een coach zoekt Sleur :rolling: ;)
Hahaha, nee gaat allemaal niet passen. Met mijn rijstijl en die drie rode kisten achterin, wil je geen vliegers erbij hebben liggen. :nooo:

En dat van die coach zei ik ook al tegen Erik: "Blij dat ik PH-ILS als mental coach heb". Overigens is de binnenbocht inderdaad korter dus in dat opzicht niets mis. Maar of Gerard bekend is met loopings en zo... :? Wordt een apart vliegprogramma dan. :lol:
 
En dat van die coach zei ik ook al tegen Erik: "Blij dat ik PH-ILS als mental coach heb". Overigens is de binnenbocht inderdaad korter dus in dat opzicht niets mis. Maar of Gerard bekend is met loopings en zo... :? Wordt een apart vliegprogramma dan. :lol:

Hahaha, deze keer idd mental coach.... de volgende keer ben ik your worst nightmare :mrgreen: Want dan ga ik voor die medaille :rolling:

Ach , best spannend hier met die alleenstaande moeders , je hebt hier zo verkering ;-)
Niet zo moeilijk ,ik met mijn geweldig uiterlijk !! :-)

Heb ik ook altijd last van... echter ben ik bang voor eerwraak van de rest van de familie :hammer:


The item (RB3068****3HK) left Hong Kong for its destination on 26-Feb-2010
The item (RB3068****5HK) left Hong Kong for its destination on 26-Feb-2010
The item (RB3068****7HK) left Hong Kong for its destination on 26-Feb-2010
The item (RB3068****8HK) left Hong Kong for its destination on 26-Feb-2010

:banana: :banana: :banana: :banana:
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Back
Top