Bouwverslag Blubaby. ..hij heeft gevlogen!!

Vanavond heerlijk gevlogen. Er stond helemaal geen wind en ik had wat verschillende props en lipos in de koffer gestopt. de 2s500mAh en 3s500mAh liggen morgen helaas nog op het postkantoor te wachten samen met de 80x4.0 en 10x4.3.

Ik had dus een 7x6, een 8x4.3 en een 8x3.8 (waar ik de maiden mee vloog) en 3s1000mAh en 2s1300mAh.

Het ging heerlijk.. eerst eens met de 8x4.3 gevlogen en er zat wel iets meer snelheid in..daarna de 3s erin gestopt en dat geeft wel wat meer oempf.. vertikaal omhoog en een loopinkje is geen enkel probleem.... de 7x6 eens geprobeerd en dat ging ook wel lekker. wel iets minder dan de 8x4.3 had ik het idee maar kwa snelheid weer wat sneller had ik het idee. vervolgens toch maar weer de 8x4.3 erop gezet. Door lompigheid toch wel wat crashes gemaakt waardoor het toestel in tweeen ging.. de boel aan elkaar getaped en weer lekker verder:p. daarna nog een 3s leeg gevlogen en de 2s er weer in en ook leeg gevlogen. Wat een lief toestelletje om te vliegen zeg...

De schade is erg beperkt gebleven en ik heb heerlijk meer dan een uur gevlogen... helemaal super:yes:

de lipo's waren volgens mij wel wat te diep ontladen dus ik moet nog wel even kijken hoe mn ESC ingesteld staat..


Maarten
 
zo dat is goed gegaan gisteren. Je hebt de slag nu te pakken. Dit wil ik de volgende keer natuurlijk wel zien.
 
zo dat is goed gegaan gisteren. Je hebt de slag nu te pakken. Dit wil ik de volgende keer natuurlijk wel zien.

Dat gaat helemaal lukken! volgende keer het cameraatje weer even opladen voor we gaan vliegen want het was wel erg leuk gisteren.

vandaag het pakketje binnen gekregen met de kleinere lipo's en de grotere props. wat is zo'n 10" prop groooooot...en wat zijn die 2s500mah klein en licht..30 gram ipv 80 gram. dat gaat een hoop schelen. de 3s500mAh zijn ook lekker klein.

Ik zal er wel een timer bij gaan gebruiken want de lipos van gisteren waren veel te ver ontladen. Ik heb nu toch genoeg lipo's om een hele avond mee te vliegen dus kan ik ze net zo goed wat sneller wisselen.

Maarten
 
lipo's zijn nu overleden? De landing moet ook nog gefilmd worden en aangezien ik daar de vorige keer in heb gefaald, wil ik dat nog graag doen.

Ik heb ook nog een pakketje onderweg vanuit HK. Als die nou binnen is, kan ik aan de cursus solderen beginnen.
 
Nee.. de lipo's doen het nog prima.. ze waren alleen een beetje dieper ontladen dan goed voor ze was. Het laden ging gewoon normaal..alle celletjes evenhoge spanning er ging alleen wat veel in.. Kom maar op met die windstille avonden.
Anders kan ik lekker verder knutselen aan Blubaby2.. want nummer 1 begint er toch een beetje gehavend uit te zien:-)


Maarten
 
je hebt de smaak te pakken :mrgreen:

normaal voorkomt de regelaar dat je lipo's te ver ontladen... tenzij je dat anders instelt!

ik vlieg soms gewoon door tot ik merk dat ik bijna geen gas meer geven kan met mijn lazy bee

Bij andere vliegtuigen merk je dat het allemaal niet meer zo hard gaat en da's al een duidelijk teken.. anders stopt ie gewoon en stuur je em rustig naar beneden
 
mijn regelaar zorgt dat ze niet onder de 3.2 v komen... (lipo cutt-off staat dan op soft, en de voltage instelling op medium)
als ik ze zo ver leeg vlieg, gaat er ook eigenlijk altijd de capaciteit van de lipo weer terug in bij het laden.

Mijn regelaar doet het zo:
even de power naar 50%, en dan lanzaam afbouwen tot iets van 10% (dus altijd nog wel IETS van gas) tot de lipo echt op zijn minimum zit.

Nog geen lipo's hiermee naar de eeuwige lipo-velden geholpen :)
 
dan viel het inderdaad nog wel mee.. er ging precies de volle capaciteit weer in en de cel spanning was 3.2 volt. De lipo cutof stond op soft en low.. nu staat hij op high.. Ik heb nu genoeg lipos om ruim op tijd te wisselen.dus gewoon 5 of 10 minuten vliegen en wisselen dan kan ik ruim een uur vliegen..misschien even tussendoor de celspanning meten voor de zekerheid...Ik was inderdaad aan het vliegen toen ik ontdekte dat hij geen fut meer had en er langzaam mee stopte.op 2s komt hij dan gewoon rustig naar beneden op 3s merkte ik alleen dat hij wat langzamer ging toen ben ik maar gelijk geland..

Misschien toch even mn andere ontvanger erin zetten zodat ik met mn dx6i kan vliegen.. deze heeft een timer...

Maarten
 
Whoehaa... vanavond weer lekker gevlogen. De kleinere lipos maken het vliegen inderdaad een stuk makkelijker.

Eerst een gevlogen met een 2s500 en de 10" prop... dat gaat gewoon vertikaal, loopings geen probleem. lekker rustig op het gemakje rond hobbelen met een zacht snorrend propje.. Daarna even de 8x4.3 erop gezet en weer lekker verder.. dat lijkt ietsje harder te gaan. beide 2s lipo's leeg gevlogen en daarna verder met de 3s500.. Het begon toen ietsje te waaien maar vervelend werd het niet.

Ik heb een beetje geoefend met landen.. dus landing inzetten...wieltjes aan de grond en direct weer de lucht in.. Met het lichtere toestelletje gaat het landen een stuk makkelijker.

Nog eventjes met de 3s1000mAh gevlogen en dat was wel weer eventjes anders. Eventjes wennen maar verder geen probleem.. uiteindelijk heerlijk gevlogen zonder 1 slechte landing! geen schade! het moet niet gekker worden:p

Wel nog even iets verzinnen voor het klepje van de accu bij het vliegtuigje te houden.. ik heb twee keer met een bungelende lipo onder het toestelletje gehad.. gelukkig houdt de stekker het gewicht van de lipo makkelijk:rolleyes:

Helaas geen beelden want de keychain camera was leeg en de camera ploeg moest klussen en oppassen :(..

Maarten
 
he gadget, ga toch maar 33" versie bouwen. Welke lipo en prop vind jij het fijnste om mee te vliegen?
 
Laatst bewerkt:
he gadget, ga toch maar 33" versie bouwen. Welke lipo en prop vind jij het fijnste om mee te vliegen?

Leuk Rebun, ik zal weer eens wat fotos maken van de bouw van mn nieuwe BB.

Ik vind 3s500mAh met het 1300KV motortje en GWS 8x4,3 het fijnste vliegen.. Als je echt lekker rustig wilt vliegen is de 2s500mAh ook leuk.. doet nog net een loop...

Maarten
 
Ik ga hem maken na de examens, dan heb ik iets om naar uit te kijken ;):D
zal de electronica binnenkort al maar bestellen, duurt toch een paar weken :(
maakt het trouwens uit als ik een regelaar pak die veel meer aankan dan de motor trekt? De hc ss regelaars zijn een stuk goedkoper :) (voordat iemand begint dat die paar dollar niet uitmaakt. Ik ben 15 en krijg €20 per maand + klusjesgeld dus moet allemaal zo goedkoop mogelijk zijn
 
Laatst bewerkt:
ik heb het over deze regelaar: HobbyKing Online R/C Hobby Store : Hobbyking SS Series 15-18A ESC . Ook neem ik deze omdat hij super simpel is

Hij is ietsje zwaarder.. maar ik denk niet dat je dat gaat merken.. verder lijken de reviews prima..:p

Ik heb gisteren wat KFm3 vleugeltjes gevouwen en vandaag het monoblock gelijmd.. De onderdelen zijn verder allemaal al gesneden dus het gaat nu hard. gisteren ook wat 0.8 staaldraad gehaald en een carbon staafje voor het hoogteroer.

Ik vroeg me alleen af of, en zo ja ,hoeveel v-stelling ik in de vleugels ga doen.. Ze krijgen wel rolroeren dus als ik al v-stelling erin doe zal het minder zijn dan de vleugels die ik nu heb..

Morgen ga ik wat fotograferen... echt;)

Maarten
 
Heeft er iemand nog een 10*4.7prop die hij tegen betaling naar mij wil opsturen? Dir ik wou is bij hc backordered en voor de anderen moet ik 10$ verzendingskosten bij betalen
 
Is al niet meer nodig, ben nog iets vergeten in mijn lijst te zetten;)

Nou.. is het iets waarvan je denkt dat wij het niet over hebben:-) Roep maar hoor ik vind het prima als ik je ergens mee kan helpen.

Wat heb je allemaal besteld? ben erg benieuwd naar je setup.

Maarten
 
Back
Top