Graag kleinere foto's in de draadjes willen we dat?

Kleine foto's in de draadjes zelf

  • Ja niet groter dan 640 x 480

    Votes: 18 37,5%
  • nee groot is geen probleem

    Votes: 17 35,4%
  • een klein fototje in het draadje die je groot kan openen

    Votes: 13 27,1%

  • Total voters
    48
Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ben het daar helemaal mee eens!

op veel fora is het al niet groter dan 640x480, forum software verkleint het plaatje daar automatisch, maar op de achtergrond wordt nog steeds het "grote" plaatje geladen.
in hoeverre dat dus nuttig is, weet ik niet, en het is op sommige schermen nog groot.

Er zal dus OF een heel systeem bedacht moeten worden (misschien zit de optie al ergens in de forum software hoor) dat het forum er automatisch ECHT een thumbnail van maakt, die plaatst, en een link naar het originele (grote) plaatje wat hij dan in een nieuw venster opent.
 
De regels zijn simpel. Officieel is het 640x480.
Maar tegenwoordig is 800x600 ook geen probleem, en PERSOONLIJK mijn lievelingsformaat.

Iedereen heeft tegenwoordig wel zon formaat scherm dat het de layout niet meer vernaggelt, de bestanden blijven klein, en alles is wel goed leesbaar,een stuk beter dan 640x480.

Als je het niet red op 800x600, moet je maar over op een cam welke fatsoenlijke macro's kan maken! Of je moet delen van de foto uitlichten en opslaan als aparte foto's.

Alles op of boven de 1024x786, is te groot. en "verwijder" ik dan ook.


De regel van 640x480 is eingelijk uit de tijd van de modem. Dit bespaart de lange laadtijden. Het probleem met automatische rezise, is dat hij word weergegeven op 800x600, maar wel de HELE foto EERST geladen moet worden, en dat kost behoorlijk wat tijd, en bandbreedte, en bandbreedte moet ook worden betaalt!!

Dus het is niet zo eenvoudig als wat men denkt.

Bekijk het ook eens van een andee kant....

Emil,mod
 
In de "oude" forumsoftware (PHPBB) kon/kan je aangeven hoe groot een plaatje maximaal mag zijn resolutie en het aantal KB's ... een 800x600 kan ook nog ruim 1,4 MB groot zijn ... maar "netjes" gecomprimeerd slechts 100 KB ... bij het bevestigen van je post wordt "real-time" naar de grootte van het plaatje gekeken, voldoet het niet, dan wordt er niets gepost, maar krijg je een foutmelding ...
 
Laatst bewerkt:
De regels zijn simpel. Officieel is het 640x480.
Maar tegenwoordig is 800x600 ook geen probleem, en PERSOONLIJK mijn lievelingsformaat.

Iedereen heeft tegenwoordig wel zon formaat scherm dat het de layout niet meer vernaggelt, de bestanden blijven klein, en alles is wel goed leesbaar,een stuk beter dan 640x480.

Als je het niet red op 800x600, moet je maar over op een cam welke fatsoenlijke macro's kan maken! Of je moet delen van de foto uitlichten en opslaan als aparte foto's.

Alles op of boven de 1024x786, is te groot. en "verwijder" ik dan ook.


De regel van 640x480 is eingelijk uit de tijd van de modem. Dit bespaart de lange laadtijden. Het probleem met automatische rezise, is dat hij word weergegeven op 800x600, maar wel de HELE foto EERST geladen moet worden, en dat kost behoorlijk wat tijd, en bandbreedte, en bandbreedte moet ook worden betaalt!!

Dus het is niet zo eenvoudig als wat men denkt.

Bekijk het ook eens van een andee kant....

Emil,mod

Ik zie toch tegenwoordig steeds meer dit vliegboot-van-kyohso-3 hoe zit dat dan?
Het duurt bij mij echt te lang voor de pagina helemaal open is.
Ik dacht dat dit legaal was want het verschijnt steeds meer.
Als dit niet mag, kan dit ( ik bedoel niet het draadje van het linkje maar mijn geopende draadje) draadje net zo goed gesloten worden, want dan mag het dus al niet en moeten we dit aan de leiding doorgeven.

En welke grote het precies mag zijn maak mij niet zo veel uit als het maar een beetje normaal te openen is.

Ik zie net dat het door mij gelinkte draadje ook gewoon 640 x 480 is.
Hoe kan het dan zo langzaam zijn?
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Als je aan een 640x480 houdt praat je over gemiddeld 40k per foto en kan je heel veel foto's kwijt op een 20mb homespace.

Het probleem zit bij de nono's. We kopen een veel te dure camera met veel pixels of bij gebrek aan dat pakken we de GSM. Schieten een foto, letten niet op de belichting en focus en helemaal niet op het formaat en flikkeren het naar een Imageshack oid.

Ik resize ze altijd en speel af en toe met de helderheid en contrast om het geheel duidelijker te maken. Wil ik een grote foto delen doe ik alleen de link plaatsen.

In sommige forums zit er in de IMG tag functie iets verborgen die eerst de eigenschappen uitleest voordat de foto wel of niet getoont gaat worden. Een dergelijke functie zou hier ook wenselijk zijn.
 
Ik zie net dat het door mij gelinkte draadje ook gewoon 640 x 480 is.
Hoe kan het dan zo langzaam zijn?

Als je met Firefox naar de afbeelding info kijkt zie je waarom..

1.600px × 1.200px (geschaald naar 640px × 480px)

Ik probeer mijn afbeeldingen altijd te resizen. Heb daarvoor eeen handig proggie van het net geplukt. Maar als ik zie dat heel veel mensen het al te veel moeite vindt om te leren hoe je uberhaubt een foto kunt plaatsen denk ik dat het onbegonnen werk is om iedereen te vragen zijn afbeeldingen te resizen naar een kleiner formaat.

Groet,
Theo
 
het is idd vrij iritant zeker in verkoop topic,s als je een draadje opent met enorme foto,s je moet eerst wachten todat hij geladen is en daarna verklijnt hij ze pas, kost al met al nog best even tijd.
 
Ik zie net dat het door mij gelinkte draadje ook gewoon 640 x 480 is.
Hoe kan het dan zo langzaam zijn?
Volgens mij zijn de foto's in dat draadje inmiddels verwisseld voor kleinere versies. Als dat niet zo is, dan slaat mijn computer kennelijk een cache op van de laatste keer dat ik er keek... want het laadt nu wél snel.
Er is een grotere versie te zien als je er op klikt, maar de foto's die gisteren in dat draadje stonden waren nog minstens vier keer zo groot. Er is dus wel degelijk iets veranderd.

Overigens, ook 800 pixels breed zou ik persoonlijk op zich geen probleem vinden, dat past nog steeds op het scherm en laadt snel genoeg (bij mij tenminste). Maar de resolutie van de gemiddelde digicam wordt ieder jaar hoger, terwijl erg veel mensen kennelijk niet weten hoe je een foto kleiner kan maken... af en toe bouwt er een foto op waarvan je de linkerbovenhoek ziet en denkt, wat wordt dat? En een paar seconden later, als-ie helemaal geladen is, wordt-ie alsnog naar een passend formaat geschaald... vooral als er een rijtje foto's in zo'n bericht staan is het heel irritant, dan blijft het beeld verspsingen.
Mensen snappen gewoon niet dat het geen zin heeft (en alleen maar hinderlijk is) om een foto te plaatsen die meer pixels heeft dan een monitorscherm.

Ik heb een 12 megapixel camera (en ook nog een 6 megapixel trouwens). Ik verklein dingen voor het Forum met Photoshop. Niet het handigste hiervoor, maar dat ken ik tenminste goed... vaak comprimeer ik ze ook nog wat, komen ze helemaal snel binnen.

Foto's boven de 800 pixels breed zouden wat mij betreft geblockt moeten kunnen worden. Geen idee of dat mogelijk is.
 
Laatst bewerkt:
Bertus,

Heb je gezien waar die desbetreffende foto's vandaan komen? Niet van het modelbouwforum upload waar keurig alle te grote foto's automatisch geresized worden naar 800x800 pixels en met een max van 100kb. Het modelbouwforum heeft het dus prima voor elkaar van hetgene wat jij bedoeld ;)

Deze foto's zijn extern gehost en naar het forum gelinkt! En daar zit nu juist de clou. Dit probleem kom je alleen tegen bij externe host zoals ImageShack enz. Hier kan ik me ook aan ergeren idd. En dat kan je helaas niet uitschakelen.

Wat je wel kan doen is in je gebruiksinstellingen bij opties een image resizer kiezen om de webpagina van het forum in zijn context te behouden als je het forum bekijkt. Staat deze n.l. op origineel behouden dan de pagina zeg maar uit zijn fatsoen getrokken worden bij grote foto's. (Dit gaat helaas niet de trage upload van externe host foto's tegen).

De grote (pixel size) van de foto heeft trouwens helemaal niets met de grote van het bestand te maken. Ik upload een foto van 1024x768 of groter net zo mooi in een bestands grote van 50Kb, terwijl sommige een 640x480 op 1Mb weten te houden. En als je dan de goede resizer hebt ingesteld naar jouw behoefte komt de foto altijd goed op je scherm ongeacht het formaat en met een max. bestands grote van 100Kb wat de max upload grote is ingesteld door Robert.

De enquete is in mijn ogen dus onzin daar dit alles is ondervangen in forum instellingen en instellingen te maken bij je eigen opties.

Hopelijk duidelijk voor iedereen wat ik bedoel

Gr. Teus
 
Ik verklein dingen voor het Forum met Photoshop. Niet het handigste hiervoor, maar dat ken ik tenminste goed... vaak comprimeer ik ze ook nog wat, komen ze helemaal snel binnen.


hey , een heel makkelijk en poepsnel programmatje is "image resizer" , gewoon op de foto gaan staan en op de rechtermuisknop drukken, dan heb je een aantal keuze voor verschillende grootes. En je hoeft niet speciaal een programma ervoor te openen.
Microsoft PowerToys for Windows XP

Cor
 
Teus krijgt een dikke kus van me, want dat is inderdaad hoe het zit... Ik kan niks doen aan foto's die gelinkt zijn naar externe site's.... Uiteraard houd ik mijn ogen open om dit probleem op te lossen, maar het blijft lastig...
 
Teus krijgt een dikke kus van me, want dat is inderdaad hoe het zit... Ik kan niks doen aan foto's die gelinkt zijn naar externe site's.... Uiteraard houd ik mijn ogen open om dit probleem op te lossen, maar het blijft lastig...

In PHPBB kan het wel ... :?
 
Persoonlijk heb ik geen enkel probleem met grote foto's (zit op een 80 Mbit/s lijn en dat wordt dit jaar nog 120...). Kan me echter wel voorstellen dat het voor menig gebruiker wel een probleem is. Daarom resize ik mijn foto's ook altijd. Gebruik daarvoor photoshop en kan dan ook de foto's ietsjes bewerken (verscherpen, contrast, etc.) Als iedereen dat nou eens zou doen.
 
Laatst bewerkt:
Als je geen Photoshop hebt (of gewoon snel wilt werken) .... dan is IrfanView (IrfanView - Official Homepage - one of the most popular viewers worldwide ... compact bloedsnel en gratizzz ... gewoon in het Nederlands in te stellen en met alle (ook gratizzz) plugins ... all you need for webpublishing ... (ik gebruik Photoshop alleen nog voor de echt moeilijke problemen en montage ... hoewel voor correctie op vakniveau ik meer "Capture One Pro" (van Phase One) en Capture NX (van Nikon) gebruik ... maak, maar al die software heeft als praktisch nadeel dat het (zeer) traag opstart (IrFanView start binnen 3 seconde, zelfs op behoorlijk "antieke" computers)
 
Ik heb er geen enkele moeite mee dat de plaatjes full HD zijn.
Maarja, niet iedereen is gezegend met een 80mbit verbinding. ;)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Back
Top