Beginnersperikelen.. Hoe vlieg je met zo min mogelijk crashes..

Postbode is geweest. Heli vliegt weer. Alleen even het trimmen. De heli blijft met de neus naar voren maar maakt rondjes. Dus neus naar voren en dan kleine rondjes linksom.. Waarmee trim ik dat eruit of is het iets anders?

Dat is TBE. Niet weg te trimmen, komt doordat je flybar niet vrij genoeg kan bewegen. Je flybar moet zo licht op en neer wippen dat je het gewichtje naar beneden kan blazen door te fluiten. Of als je met je vinger het gewichtje dat omhoog staat naar beneden tikt, moet de flybar wel een paar keer op en neer "wipwappen"
 
Gevonden.. Toiletbowl effect.. Heb de boel gesmeerd met WD-40

A light, plastic-safe oil can be used on the main gears and swashplate to ensure they move freely. This is the most common cure for the “toilet bowl effect”, where the helicopter swings around in widening circles without pilot input.

Als de lipo is opgeladen eens kijken of dat heeft geholpen..

**Edit**

Dat heeft geholpen.. Hij vliegt beter als ooit tevoren :) Misschien maar standaard crashen en opnieuw opbouwen :D
 
Laatst bewerkt:
Inmiddels 6 lipo's verder en ik ben nog niet klaar.. De heli vliegt beter dan toen ik hem kocht. Best bizar. Heb nauwelijks hoeven subtrimmen en ook trimmen is vrijwel niet nodig. Tikkie rudder en hij hangt stabiel in de lucht. Geen idee hoe dat nou kan. Waar zou dat verschil hem in zitten.. Geen idee eerlijk gezegd.
 
Inmiddels 6 lipo's verder en ik ben nog niet klaar.. De heli vliegt beter dan toen ik hem kocht. Best bizar. Heb nauwelijks hoeven subtrimmen en ook trimmen is vrijwel niet nodig. Tikkie rudder en hij hangt stabiel in de lucht. Geen idee hoe dat nou kan. Waar zou dat verschil hem in zitten.. Geen idee eerlijk gezegd.

Misschien was je vorige main shaft niet helemaal zuiver? Ik heb het ook gehad, mijn huidige "buitenheli" had eerst wat last van "bibbers bij vooruit vliegen, laatst een andere main shaft en andere bladen, en toen ineens veel strakker in de lucht.
 
Zoiets zal het zijn inderdaad.. De carbon flybar is vandaag verzonden dus die zal met een weekje wel binnen zijn.. De extreme skids zijn ook onderweg. Alleen de lipo's staan nog steeds in backorder. Vrees dat die wel even gaan duren :(
 
Ik ben vooral nieuwsgierig naar het effect van die carbon flybar.. De skids zullen niet veel veranderen aan het vlieggedrag..
Ben nu voor het eerst serieus aan het oefenen. Dus niet zomaar wat door de kamer racen maar heel bewust langere tijd hoveren. En dan alle kanten op dus ook zijdelings en nose in. Opstijgen en landen alleen nog vanaf ons voetenbankje. Rondjes links en rechtsom. Het enige wat ik niet kan oefenen zijn flauwe bochten met hogere snelheid door de beperkte ruimte. Hopelijk krijgen we weer een windstille dag zodat ik naar buiten kan.
Al met al een leerzame week dus.. Ik ken de heli nu technisch van binnen en buiten :) Nu precisie oefenen tot ik een ons weeg ;) En volgende week een extra heli bestellen.. Dat wordt nog spannend. Wordt het de Bravo SX, de Blade msr of toch de t-rex 100S..
 
Ik ben vooral nieuwsgierig naar het effect van die carbon flybar.. De skids zullen niet veel veranderen aan het vlieggedrag..
Ben nu voor het eerst serieus aan het oefenen. Dus niet zomaar wat door de kamer racen maar heel bewust langere tijd hoveren. En dan alle kanten op dus ook zijdelings en nose in. Opstijgen en landen alleen nog vanaf ons voetenbankje. Rondjes links en rechtsom. Het enige wat ik niet kan oefenen zijn flauwe bochten met hogere snelheid door de beperkte ruimte. Hopelijk krijgen we weer een windstille dag zodat ik naar buiten kan.
Al met al een leerzame week dus.. Ik ken de heli nu technisch van binnen en buiten :) Nu precisie oefenen tot ik een ons weeg ;) En volgende week een extra heli bestellen.. Dat wordt nog spannend. Wordt het de Bravo SX, de Blade msr of toch de t-rex 100S..


Ik denk dat als je eenmaal aan de respons van de Solo Pro bent gewend, je niet echt blij zult zijn met het pendulum effect dat de Trex 100 en de mSR hebben. Dat wil zeggen dat de heli als het ware "terugveert" in de andere richting dan waar je de stick heen hebt bewogen, alsof hij aan een touwtje hangt. Dit komt mede door de 45 graden setup, maar doordat de rotor bij beide genoemde heli's vrij hoog op de main shaft zit, wordt dit effect nog versterkt. De Solo Pro en Bravo SX hebben de flybar boven de rotor, en daardoor zitten de bladen lager, dus minder slingering.

Een veelgehoord argument om voor de mSR te kiezen is dat je dan met die zender ook andere losse Blade heli's kan besturen, maar voor bijvoorbeeld de mCP X heb je toch weer een andere zender nodig, of een losse Spektrum DX6i of beter, of je moet hem met de speciale DX4 zender kopen.

Mijn advies blijft toch de Bravo SX, zeker omdat je voor het merendeel binnen zult vliegen. Kun je daar met een Solo Pro al aardig overweg, dan is het met de SX alleen maar eenvoudiger en fijner vliegen. En het landen is ook een stuk prettiger, hij blijft tot vlak bij de grond beter op zijn plek, zodat je hem zachtjes kan neerzetten, net echt!
 
Laatst bewerkt:
Ik heb even gegoogled op pendulum effect. Klopt het dat dit wordt veroorzaakt door het eigenlijk teveel willen corrigeren van de heli in het ontwerp? Want als dat het geval is dan is de Solo Pro domweg de betere helicopter. Wat me overigens verbaasd omdat E-Flite en Align veel grotere partijen zijn in de markt.
Een amerikaanse grote webshop adviseerde me juist om richting Align of E-Flite te gaan omdat NE een klein bedrijf is en de grote bedrijven meer kwaliteit bieden op het gebied van durability en performance.
Nu klopt dit waarschijnlijk niet maar jammer is het wel dat NE geen groeipad heeft. Waarom verkopen ze geen TX waarin ik m'n trimsettings per toestel kan opslaan? Dat is namelijk wel wat ik wil. Ik ken mezelf redelijk goed en als ik zo gedreven ben in iets nieuws zoals nu het geval is dan hou ik dit namelijk wel vol. Ik ben precies zo begonnen in 2006 met fotografie en ik fotografeer nu met professionele spullen, heb wel eens prijzen gewonnen en heb zelfs een publicatie achter de rug.
Net zoals ik binnen de fotografie heb gekozen voor een merk met een duidelijk groeipad zo kijk ik ook aan tegen vliegen. En natuurlijk is de Bravo een geweldige heli. Heb je echter weer een zender en als m'n zoontje de Bravo III gaat vliegen nog een zender. Komt er een nieuwe NE uit nog een zender en ga zomaar door.
Bij de trex 100 ondervang je dit niet. Die schijnt dus alleen met z'n eigen zender te kunnen vliegen.
De msr daarentegen kun je vliegen met de DX6i. Dan is er een mooie lineup mogelijk. Bijvoorbeeld 2 msr's, een mCPX en een Blade 400 bijvoorbeeld als je naar de toekomst kijkt.
Juist om die reden keek ik naar met name E-Flite. Beginnen met de msr naast de Solo Pro. Sparen voor een DX6i. Daarna doorgaan voor de mCPX en dan eventueel een Blade 400 of vergelijkbaar.
NE bied dit niet en dat is jammer. Ze vliegen uitstekend en het zijn in hun klasse hoogstwaarschijnlijk de beste heli's die je kunt krijgen. En waarschijnlijk heb je gelijk om gewoon de Bravo te nemen. Maar jammer is het wel dat NE niet uitbreid met CP modellen, betere zenders etc..

Just my 2 cents 8-)
 
NE bied dit niet en dat is jammer. Ze vliegen uitstekend en het zijn in hun klasse hoogstwaarschijnlijk de beste heli's die je kunt krijgen. En waarschijnlijk heb je gelijk om gewoon de Bravo te nemen. Maar jammer is het wel dat NE niet uitbreid met CP modellen, betere zenders etc..

Just my 2 cents 8-)

Verrassing, Nine Eagles is bezig met een tweetal 6 kanaals zenders met meer mogelijkheden, en tevens met CP heli's.

X6%20Pro.JPG


New Nine Eagle X6 Pro TX - RC Groups
 
Ik had al geruchten gelezen hierover maar nu zie ik dit plaatje voor het eerst. Is er al een release datum?
Verder zal NE dan ook de lineup moeten gaan uitbreiden van hun modellen want zo'n zender met maar een beperkt aantal heli's in allemaal dezelfde klasse is natuurlijk niet wat je wilt. Tenzij je een grote verzameling Solo Pro's en Bravo's wilt aanschaffen. Een grotere FP zoals de 120 SR zou mooi zijn en een aantal CP's. Als ze dat doen ben ik klaar. Dan blijf ik lekker NE vliegen en repareren :)
 
Mmm, de TX zou early summer uit moeten komen.. Hopelijk met een CP? Ik ga 21 juli naar Suriname voor 4 weken. Ergens in m'n achterhoofd had ik gepland een kleine CP mee te nemen omdat ik daar elke dag buiten kan oefenen.. Dat zou natuurlijk de mCPX worden omdat die in m'n handbagage mee kan.. Maar als NE snel is.............. :)

Ik heb zitten slapen wat betreft iets grotere FP's. Waarom lees ik op dit forum nergens iets over de Swordfish SX en de Kestrel 500 SX? Dat zijn toch tegenhangers van een Blade 120 SR?
 
Laatst bewerkt:
Ik volg het traject zoals jij dat bedacht hebt in post #190 @Chow. Het bevalt mij tot nu toe prima die E-flites, de printplaten zijn toch iets beter afgewerkt dan de Solo En Bravo III. En makkelijker BnF versies te krijgen. En E-Flite heeft een mooie lijn helicopters (en vliegtuigen) en later sparen voor een Spektrum DX6i of maar meteen een 450 :-)

Daarmee zeg ik niet dat NE slecht is, want ik ga de kennis van Indoorvlieger natuurlijk (nu nog ;-) ) niet tegen spreken. Sterker nog, om mijn 2 NE zenders niet te laten verroesten komt er een Solo Pro bij. En die nieuwe ontwikkelingen vind ik ook reuze interessant. Altijd goed voor de markt.
 
De lijn uit post #190 kwam voort uit het feit dat ik nog niet had gezien dat NE inderdaad met een 6 channel TX uitkomt. Ding staat al op hun website in een banner. Je kunt er dan wel vanuit gaan dat er ook een CP uitkomt. Want een 6 channel programmable TX is overkill voor een 4 channel heli.. Dus ik wacht het even af.
Ik zal de msr denk ik wel even overslaan. Na het verhaal van indoor ben ik op rcgroups gaan neuzen en inderdaad heeft de msr last van pendulum effect. Dan is een msr naast m'n Solo Pro eerder een achteruitgang dan een vooruitgang.. Dus de stappen nu zijn:
Bravo SX erbij.. Wachten wat NE gaat doen. En als er niks voor de zomer duidelijk is dan de mCPX. Als er wel wat duidelijk is dan volg ik de NE lijn.. In het ergste geval kan ik geen CP meenemen op vakantie en dan maar een FP in m'n handbagage. Wel jammer want in Suriname staat vrijwel altijd een redelijke bries dus geen echt FP klimaat :(
 
Dat betekend dus niet of NE er mee komt maar dat ie komt.. Dat wist ik niet. Ik dacht dat er geruchten waren over dit soort modellen van NE.. Maar hij is door NE gewoon aangekondigd op Nuremberg.. Dus komt ie.. Vraag alleen is wanneer..
 
Vanavond gevlogen in advanced mode. Ging prima. De overgang was minder heftig als ik dacht. Stick movements zijn ietsje kleiner maar niet echt schokkend. Maar de heli kan wel enorme snelheid maken als je wilt maar daar heb je in de woonkamer helaas geen plezier van.. Ook yaw is echt spectaculair maar ook daarvoor geld dat in de woonkamer de kracht van het beestje niet tot z'n recht kan komen.
Desalniettemin vind ik advanced mode wel prettiger. De heli reageert veel precieser en dat is makkelijker vliegen. Fijn ding hoor die Solo Pro.. :)
 
Vanavond gevlogen in advanced mode. Ging prima. De overgang was minder heftig als ik dacht. Stick movements zijn ietsje kleiner maar niet echt schokkend. Maar de heli kan wel enorme snelheid maken als je wilt maar daar heb je in de woonkamer helaas geen plezier van.. Ook yaw is echt spectaculair maar ook daarvoor geld dat in de woonkamer de kracht van het beestje niet tot z'n recht kan komen.
Desalniettemin vind ik advanced mode wel prettiger. De heli reageert veel precieser en dat is makkelijker vliegen. Fijn ding hoor die Solo Pro.. :)

Precies. De indoor/beginner mode is leuk om te wennen als je daarvoor alleen een heli had waarbij je steeds volle uitslag nodig had om hem een beetje in beweging te krijgen. Maar al snel zul je het prettiger vinden als de heli directer op de sticks reageert. En als je op een windstille ochtend/avond/dag naar buiten gaat, hoef je niet meer te wennen aan het sneller reageren van de heli, als je binnen ook al in de "outdoor/advanced" stand vliegt.
 
Back
Top