De eerste keer dat ik ging vliegen (maiden) heeft het kennelijk wat langer geduurd voor er symptomen waren. Toen ik hem thuis, na een nakijkbeurt liet draaien kwam het een stuk sneller, ook met andere elektronica.
@Student De ESC zit op de neus onder de accu, ver van de ontvanger, en de gyro, die achter op het frame zitten.
Ik heb zelf op andere fora zitten lezen, en het effect wordt beschreven als
Van de Graaffgenerator - Wikipedia
Als je het plaatje bekijkt, ziet het er heel herkenbaar uit.

Het carbon frame werkt eigenlijk als de bol. De ontlading vindt kennelijk een makkelijke weg via de elektronica van de helikopter.
De oplossing voor dit probleem is dus om de isolerende buis te aarden, en te zorgen dat er geen spanning opgebouwd kan worden tussen de twee belt asjes.
Er is nog een tweede vorm van storing die problemen kan veroorzaken. De ESC kan een een soort van elektronisch ruis veroorzaken dat storing kan geven naar de ontvanger. Om dit te verminderen moet je de motormount aarden met de min van de accu.
HeliFreak - View Single Post - grounding the boom
Waarom CF radio signalen absorbeert, of juist niet, weet ik nog niet. Er is weinig te vinden op het internet over dit fenomeen.