Zo maak je goede vleugelzakken

Sinds ik ooit een toestel overnam waar noppenplastic hoezen bij zaten, heb ik ze ook voor een ander toestel gemaakt.
Ik heb echter 1 probleem, zowel voor de oude, als voor de zelfgemaakte hoezen: de hoezen sluiten met een flap met klitband. Ik heb alleen nog geen lijm gevonden die op de lange duur blijft zitten op dit spul!
Geprobeerd: zelfklevend klitband, UHU hart, CA, Bisonkit...
Telkens laat het weer los. Iemand de oplossing?
 
Ik gebruik zelfklevende klitterband .deze zet ik er pas op na goed ontvetten met thinner of aceton .Voorlopig zitten ze al 4 maanden zonder problemen .
 
prima tip, heb zelf ook zo'n vleugel zakken gemaakt met radiator rol folie

MAAR

wil je nog stevigere zakken dan heb ik een betere oplossing tegengekomen:

in de decathlon verkopen ze gym matjes voor slechts 3,50 euro per mat (benaming: TG 100)

is veel steviger dan radiator rol (6,5mm dik, 140x50cm) en toch bewerkbaar
….bestaan ze bovendien in verschillende trendy kleurtjes :murder:

 
Juweeltje (ik weet niet hoe je normaal heet?)

Ik denk dat ik het materiaal ken, het isoleert mooi, maaaarrrrrr leg het eens in de zon en ga de temp eens meten binnenin? En dan zeker met die zwarte kleur... het ZUIGT gewoon de zonnestralen op!
HET grote voordeel van de ALU- opgedampt plastic zakken is dat het de zonnestralen afkaatst. De temp blijft mooi laag binnenin.
Maar ga gewoon eens experimenteren ermee en schrijf je ervaringen eens op?

Hoe kun je het aan elkaar plakken?
 
Ik vind die matjes een briljant idee. Alu zal inderdaad koeler blijven in de zon, maar per saldo zal het wel meevallen met de hitte binnenin denk ik. Geen urenlang in de zon leggen lijkt me sowieso het devies.

Ben al een tijdje aan het denken over zo'n zak. Echter gaat het in mijn geval om de vleugel van een corsair. En zoals jullie wellicht weten is die vleugel niet vlak.... En om die reden lijkt me een (alu of gymmat-)zak niet ideaal.
Ik heb om die reden nu een kartonnen doos in elkaar geflanst met wat bubbelplastic binnenin, maar fraai (of ideaal) is het bepaald niet. Vreet bovendien erg veel ruimte zo.
 
Mijn Minimoa-vleugels zitten ook gewoon in een alu zak...waarom zou dat niet gaan?
 
ahhhhh waarom zou je die zakken de zon leggen…;
er is altijd wel een plaatsje in de schaduw over….
Juweeltje (ik weet niet hoe je normaal heet?)

Ik denk dat ik het materiaal ken, het isoleert mooi, maaaarrrrrr leg het eens in de zon en ga de temp eens meten binnenin? En dan zeker met die zwarte kleur... het ZUIGT gewoon de zonnestralen op!
HET grote voordeel van de ALU- opgedampt plastic zakken is dat het de zonnestralen afkaatst. De temp blijft mooi laag binnenin.
Maar ga gewoon eens experimenteren ermee en schrijf je ervaringen eens op?

Hoe kun je het aan elkaar plakken?
 
die fitness mat heeft het grote voordeel dat ze iets sterker zijn….maar dat is het dan ook…

ik gaf ze enkel op als mogelijke materiaal keus that's it….:rolleyes:
 
Gewoon de alu noppen folie van de praxis met een strijkbout aanelkaar smelten. Geeft super hoezen voor weinig geld. Alleen scherpe randjes aan de vleugels of hevels zijn erg irritant :(
 
Hallo allemaal.

Enkele jaren geleden heb ik ruim 2 kilometer gare verwerkt in een miniluchtballon. Nu gebruik ik de kennis daarvan om mijn hoezen te maken. De uitslagen maak ik zelf. Omdat ik zelf niet beschik over de juiste apparatuur laat ik vrienden van me de hoes in elkaar zetten. Het resultaat is perfect. Zeker nadat ik mijn logo heb laten drukken middels een zeefdruk op de hoes. Zie de foto's voor het resultaat. De hoes die ik heb is voor een ef Yak 88" span.

De beschermhoezen zijn extra verstevigd door middel van Poly propyleen platen.
Met kliksluitingen is van deze set 1 draagbare beschermhoes te maken.

Mijn dank gaat naar Richard Buis en Joop Oerlemans voor het helpen bij deze hoezenset.






de hoezen voor de romp zijn nog in de maak.

meer info op mijn website. John van Gastel | Pilot: Pensacola | Modelvliegen - Luchtballon

gr john



zo`n tas heb ik ook ! ideaal voor modellen van 2,5 meter plus .

je kan ook de noppenfolie op maat maken en dan van d\at 5 cm brede polyesterband ( zoals de draaglus van een sporttas ) om de naad heen vouwen en door je vrouw/vriendin/oma/tante laten sticken met staalgaren op de naaimachine .
dan heb je hoezen die echt lang heel blijven .
ziet er nog mooi uit ook .
zie foto :
e0wmp.jpg


mvg eric
 
Laatst bewerkt door een moderator:
uhh dan heb je het verkeerd gelezen .
de link en de afbeeldingen heb ik ge quoot van pensacola , de foto van de yak met de vleugeltas op de achtergrond is van mij .

het is dezelfde als hij eerder postte .

mvg eric
 
Back
Top