Brushless 1/8 HPI Savage

Lol, vandaag toevallig ook weer m'n 5b savage flux conversie tevoorschijn gehaald omdat er a.s. zaterdag een big scale meeting is in de buurt van Ommen.

Kan het kwaad voor de gearbox als ik alleen achterwielaandrijving gebruik?

@klamath: die 1515 kan het makkelijk aan he, ik was ook wel even prettig verrast.

Na zaterdag gaat hij helemaal uit elkaar en komen er Losi XXL shocks, een 1717 motor en wide axles op.
 
Zal de gearbox niet echt wat uit moeten maken lijkt me. gewoon de voorste center as weg halen. :)

Maar, waarom nu toch de overstap naar een 1717 als de 1515 goed beviel?
 
MightyWiggy, Mijn Savy zijn spur wiebelt ook een beetje.
Speling op de gearbox krijg je er niet uit, alleen de zijwaardse speling van de verschillende gears, ik heb daar ergens 1 shimmetje in zitten.

Nard, thanks voor de info.
Centerdiff voor de flux gearbox? Heb je een partnr?
Werkt dat ook nog voor het racen in gras?

Thanks in advance.
 
Even een plaatje gemaakt voor montage van de MMM.
Het zou net aan moeten passen, zo niet ga ik weer een ander plekje zoeken. ;-)
1280e0ec.jpg


En qua balans zit het idd ook wel goed.

14c3ea37.jpg
 
MightyWiggy, geen part nr. aangezien het geen standaard optie is. Dit zou je custom moeten maken. Als de olie dik genoeg is kun je nog makkelijk door ruwer terrein heen scheuren.

westcoast, balans lijkt inderdaad OK. Je komt er natuurlijk pas echt achter in de lucht aangezien je dan ook nog het gyroscopisch effect van de banden hebt ;)
ESC lijkt me een goede plaats, pas alleen even op voor het flexen van je shocktowers.
 
@Nard, dacht al kon er ook geen stock part nummers van vinden. Heb er ooit eens één voor de ERBE gekocht, moet ik nog steeds een keertje inbouwen.


De swaybar kit en de skitplate zitten erop, viel reuze mee allemaal. Nou nog een keer beter weer. Ik wil rijden!!!
 
Klamath, center diff wellicht een idee? Kun je het rijgedrag van de wagen mooi tunen.

Center diff voor deze wagen lijkt me niks om eerlijk te zijn.
Heb juist het gewicht een beetje achterin gehouden, omdat die dan zo leuk 'driften' wil op het zand. als ik er dan een center diff in zet, is dat meteen een heel eind minder.
Ik ga wel eerst de originele slipperclutch proberen. en anders eente van de revo of zo pas maken.
Iig vond ik dit een redelijke tegenvaller. De diffs zijn een keer zo duur als van de revo bijv, maar kunnen blijkbaar niet echt meer hebben.
Anyways, dogbones zijn weer besteld in de US. (15 dollar.. die prijzen word je dan weer wel vrolijk van.)
Als die er zijn, slipperclutch inbouwen, en gewoon nog eens proberen. :)
 
Je bedoeld de standaard slipperclutch van een normale Savage? Eigenlijk iedereen die ik ken ramt dat ding gewoon volop aan (me included) dus of het veel uit gaat halen weet ik niet.
Driften zal met cdiff een heel stuk minder zijn ja, tenzij je wellicht heeeeeeeeeeeele dikke olie erin doet of je diff lockt, maar dan is natuurlijk het hele effect van het diff weg.

We zien de updates wel weer verschijnen ;). Wil eigenlijk ook wel zo'n 1/5 monster en dan de XS voor het hardcore bashen.

@ westcoast, yup de shocktowers willen met flink bashen wel flexen. Zie de standaard set-up, daar heb je het probleem dat de schroeven van de rear shocktowers de draad van de ESC kunnen beschadigen. Vandaar ook de mod deze schroeven er de andere kant op in te steken.
 
Is dat misschien ook een oplossing voor het kleinere broertje de XS?, om de slippery clutch max aan te draaien?.Dit ivm de snelle slijtage dogbones e.d.

Weet niet wat voor samenstelling de clutch pad's zijn van de 1/8


Tapatalk V1.13.1
 
Je bedoeld de standaard slipperclutch van een normale Savage? Eigenlijk iedereen die ik ken ramt dat ding gewoon volop aan (me included) dus of het veel uit gaat halen weet ik niet.
Driften zal met cdiff een heel stuk minder zijn ja, tenzij je wellicht heeeeeeeeeeeele dikke olie erin doet of je diff lockt, maar dan is natuurlijk het hele effect van het diff weg.

We zien de updates wel weer verschijnen ;). Wil eigenlijk ook wel zo'n 1/5 monster en dan de XS voor het hardcore bashen.


Noua precies dat had ik ook begrepen wat iedereen doet.
Had bij het Alza chassis 2x zo'n slipper lock dingetje gekregen omdat de levering erg lang duurde. dus dacht, mooi, draai ik die er meteen op. (bij de revo hoor ik de slipper ook nooit gaan,.. en gezien iedereen vrij ruig doet met de Savage dacht ik dat 't dan ook wel mooi zonder kan.)
Nouja, niet helemaal dus. :P Banden zullen wel iets teveel grip hebben in 't skatepark. (wel grappig, want alle andere auto's glibberen daar maar wat rond. :lol: )

Vanmiddag zou ik einderlijk eens tijd moeten hebben om 't kreng weer uit elkaar te halen. pic's will follow. :)

Ik zal de orig slipper gewoon weer monteren, en die vrij strak aanhalen. hij hoeft ja ook alleen maar de doodsklappen op te vangen.. niet de torque bij de acceleratie te 'regelen' dat doe je ja met de wijsvinger.

iig wil ik weer rijden! :help: (nee, zo 1,2,3 geen hulp nodig,.. maar de uitdrukking van die smiley past gewoon perfect. :lol: )
 
Gisteren nog even gereden op mul zand met m'n Alza 1/5 2WD Savage voorzien van paddles. Dat gaat erg mooi, het lijkt dan net zo'n powerboat met een spray van zand er achter aan :cool:. De motor is de originele Tork motor (2200Kv) met 17/44 vertanding en in onderstaande filmpje gaat het op 6S. Helaas schoot de pinion gear op een gegeven moment los en toen was het gedaan met de pret.

FG Baja en HPI Savage on Vimeo

Nadeel is wel dat het zand overal in gaat zitten, ik ga eens op zoek naar een plaat van zwart plastic waarmee ik een soort kap ga maken; hoeft zeker niet mooi te zijn als het maar functioneel is. Iemand een idee waar zoiets, niet al te duur, te koop is?
 
sjezus wat rijd hij zenuwachtig met die fg baja elke keer gas los ,gas en weer los .en stuurt je savage zo slecht dat je tegen die astra aan reed :D
 
Toch wel bad-ass zo'n 1/5 .. begint te kriebelen hier. En dan met dat ding over de Alza 5B = €90
Alza 5T = €85
Ze hebben beide dezelfde wielbasis, valt me goed mee die prijs. Mijn FLM Forward conversion was duurder.

TCS Flux 5T = $160
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Back
Top