Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Ziet er hoopvol uit.
Zelf gebruik ik voor het vastzetten van de coverall (randen) eenvoudige knutsellijm van Bison of HEMA. Die lijm die zo naar acceton ruikt. Goedkoop en werkt sneller dan verdunde houtlijm. nadeel is dan dat je minder tijd hebt om te corrigeren.
Dan is de eerste vraag welke verf heb je gebruikt???
Ik gebruik bij deze zijde een verf op waterbasis. Histor Perfect Finisch hoogglans.
Verf op basis van oplosmiddelen tasten kunststof aan. Dat zie je ook gebeuren bij het verven van de zgn "schuimpies"
Ik kreeg destijds bij het bekleden van de Elefant met Oratex de aanbeveling het te behandelen met een laagje verdunde blanke lak. Daardoor zou vuil veel minder makkelijk in de structuur van het weefsel kunnen trekken. Ik heb het inderdaad zo gedaan. Lak verdunnen met terpentine en dan de vleugel ermee insmeren. Gaat heel snel, is snel droog, gewichtstoename is zeer beperkt en je ziet er eigenlijk niets van. De folie vereist op zich geen beschermlaag, de lak zou alleen zorgen dat de vleugels minder snel 'smoezelig' worden.
Heb je een nieuwe kwast gebruikt? Kan het zijn dat resten van oude verf of oplosmiddelen in de kwast gereageerd hebben met de gebruikte spanlak?
Ziet er voorlopig mooi uit
Ik hoop voor je dat je bewaarde ervaringen worden overtroffen
safe flight
Terence
Mooie zwever .En met 27gr/dm zit je goed .Ik heb op mijn Sagitta900 een 28gr/dm .
Daarmee pak je nog erg fijn thermiek op .
Hm,... over de bowdenkabel ben ik niet tevreden zo hoe het op de foto uitziet.
Het lijkt erop dat het servo bij een volle uitslag richting staart zwaar wordt belast.
Servo's met twee schroeven diagonaal vastgezet?
Een leuk projekt en ik ga vanuit dat je voldoende ervaring hebt om alles goed werkend te krijgen.
Johannes
Johannes,
Ik zie het probleem niet.
Geen enkele weerstand op de besturing.
Loopt lekker.
Graag uitleg ?
Mvg,
Aurectar
Ik denk dat ik het probleem wel zie: bij een servouitslag komt de servoarm naar binnen. De stuurkabel wordt vrij snel achter de servo gefixeerd, waardoor de stuurstang flink moet buigen om toch bij de servohorn te komen, zeker als de servoarm naar achteren uitslaat. Bij kleine uitslagen gaat dit wel goed, maar als je het volle servobereik wilt gebruiken wordt de buiging in de stuurstang bij het laatste stukje heel snel heel groot.
Verder vraagt Johannes zich af waarom je maar 2 schroeven per servo gebruikt ipv 4. Ik zie ook geen reden om die 2 extra schroeven weg te laten.
De zin klopt op zich helemaal, maar het is geen reden om zeggen dat bij max uitslag alles wel zwaar mag lopen. Als je max uitslag nodig hebt zit je al in een 'niet normale' vliegsituatie, juist dan wil je dat je zonder enige hapering de uitslag krijgt die je wilt.Ook is het zo dat Max uitslag zelden aan de orde is.