Waarmee heb jij vandaag gevaren? (RC dan wel te verstaan... ;-) )

He Bert nou wordt het spannend en kan ik je foto's niet zien. Was het zo erg?
Succes met de wederopbouw.
Hoi Roelof,
Ik heb het zojuist bij mezelf - zowel in- als uitgelogd en scherm refrehsen - en daarna nog op een vreemde laptop (van mijn vrouw) geprobeerd / gecontroleerd en in alle situaties blijf ik gewoon de foto's zien.
Hoe erg is erg?
Het is gewoon vreselijk jammer maar bijna alles is weer te maken of te herstellen en kan je - om de moed er in te houden - dit opvatten als een nieuwe uitdaging.
Maar eerst - net als bij een echte brand in de grote wereld - een grondig sporen onderzoek naar de oorzaak :confused:.

Wat Harm betreft; zijn schip was op het moment van het mini drama nog niet volledig onder stoom en kon - als hij al van een bluskanon was voorzien - dus ook nog niet uitrukken:D.
 
Nee ik kan me wel voorstellen dat het niet leuk is. Je hebt er een hele tijd over gedaan om je boot te bouwen en dan op deze manier je boot (bijna) zien vergaan.... [emoji22]
Het was inderdaad niet zo'n goed idee, want een volle boot zinkt natuurlijk.
 
Roel, Roelof, Bertus en alle andere bedankt voor de reacties.


Bertus,
Bedankt voor je linkjes en ik zal er straks of dit weekend eens beter naar kijken.
Wellicht dat ik er wat nuttige kennis uit op kan doen.
Na een nachtje slapen - gelukkig zonder nachtmerries maar toch wel dat ik zo nu en dan gedacht heb, verd.### waarom nu met dit scheepje? - ga ik straks eerst eens betere foto's van alles maken en daarna de machine demonteren en alles schoon en roet vrij maken.
Daarna een plan maken tot herstel - mogelijk met een nieuw draadje hier over op MBF - en uitzoeken (via de fabrikant?) wat voor kunststof het precies is - ik denk ABS maar weet dit niet zeker en of hier mogelijk nog varianten in zijn - en omdat het een relatief dunne huidwand is, is er ook weinig of geen ruimte voor plamuur e.d.
Dus wat ik ga doen - als ik iets doe - moet in één keer goed zijn en kan daarbij alle goede raad en adviezen heel goed gebruiken.
Het is een scheepje wat - als het goed is en goed hersteld wordt - straks weer door mensen van binnen en van buiten bekeken moet kunnen worden.
Een hele opgaaf dus en de vraag of dit (door mij?) mogelijk en haalbaar is.
Op je vraag naar hoe het met de ontvanger is heb ik nog geen antwoord maar ik denk dat hij de blus-waterschade wel overleefd zal hebben.
In elk geval heeft hij gister gelijk na open maken al goed in het najaars zonnetje kunnen drogen.
Maar ik zal hem dit weekend eens testen en mocht hij overleden zijn? jammer het was per slot al een oudje en daar zitten de kosten ook niet in, dan wordt het misschien gelijk tijd om over te stappen naar een 2.4 Ghz setje.
M.v.g. Bert
 
Laatst bewerkt:
Bert, balen man...pfffffff
Ik heb in het verleden nog wel eens wat reparaties uitgevoerd met een papje van ABS.
Dat is een flesje met Chloroform (apotheek) met daarin stukjes abs in opgelost net zo lang tot dat het een stroperige brij werd.
Hiermee eens een gespleten romp van een Cobra speedbootje gerepareerd. Ging fantastisch aangezien de chloroform het bestaande abs materiaal "aanvrat" en hierdoor een sterke verbinding ontstond.
Heb ook regelmatig ABS "gelijmd" met chloroform, dat smelt dan aan elkaar en zit muurvast.

Sterkte met de renovatie !!

Groetjes,
Marco
 
Ik heb in het verleden nog wel eens wat reparaties uitgevoerd met een papje van ABS.
Dat is een flesje met Chloroform (apotheek) met daarin stukjes abs in opgelost net zo lang tot dat het een stroperige brij werd.
Hiermee eens een gespleten romp van een Cobra speedbootje gerepareerd. Ging fantastisch aangezien de chloroform het bestaande abs materiaal "aanvrat" en hierdoor een sterke verbinding ontstond

Gaat ook erg goed met Aceton, en dat is meestal wat makkelijker te verkrijgen.
Ik gebruik tegenwoordig voor dergelijke reparaties ook glasmat (dun, en kepers geweven) in combinatie met het "ABS-papje" net zoals je een polyester reparative zou doen: papje aanstrijken rondom de plek van de reparatie, de glasmat in het natte papje leggen en aanstrijken met meer pap tot het glasvezeldoek doordrenkt is.
Werkt fantastisch qua sterkte!
 
Omdat na het bovenstaande voor mij het verhaal nog niet afgelopen is en ik toch mijn belevenissen en voortgang over het vervolg van dit verhaal wil blijven delen heb ik - in het kader van dit topic “ Waarmee heb jij vandaag gevaren? ” niet te lang en mogelijk verder te vervuilen - elders onder "Algemeen Scheepsbouw <Brand aan boord van de Old Lady en hoe nu verder?>" een nieuw topic gestart.
Hier hoop ik verder te komen in hoe de brand vermoedelijk ontstaan is en hoe ik verder met het herstel denk te gaan en ook heb ik al weer genoeg vragen open staan.

Wat het varen in Maasdam betreft; Het was me een genoegen en afgezien van het mini drama gezellig en als het zo uitkomt, kom ik daar zeker - in de hoop zonder brandende of zinkende schepen en voorlopig ook even zonder de "Old Lady"- spoedig nog eens terug:).
M.v.g. Bert
 
Laatst bewerkt:
Gezien de weer straffe no. wind uitgeweken naar vijver voor gemeentehuis.
Fontijn uit, geen vervuiling, windluw, volop zon.............lekker halfuurtje met de Helgoland gevaren.

Misschien als alternatief voor het Haventje ook eens proberen?
 
Vanwege het zeer fraaie weer toch nog even wezen varen bij het gemeentehuis.
Alhoewel de fontein nu wel aan was, bleek het goed te doen.
Heerlijke omstandigheden!

IMG_5134.JPG
 
Vandaag nog even mijn tankertje "uitgelaten". Komt er opeens een dorstige duif aangevlogen en landt op het voordek om te kunnen drinken. Het scheepje was de duif welgezind en maakte 45 graden slagzij over SB. Omdat het dek water schepte roer over SB aan boord en volaan vooruit. Gelukkig vloog de duif toen weg en kwam alles weer recht. In alle consternatie geen foto genomen. De schade viel mee. Ongeveer een half borrelglaasje water in het schip, maar de elektronica nog droog. Wel even schrikken, maar al met al een koddig gezicht. Gr. Klaas.
 
Afgelopen weekend teruggekomen van een campervakantie in de Harz.
De bovenste foto is gemaakt in het plaatsje Wolmirsleben (Voormalige DDR) op een nogal "spartaans aandoende" camping. Wel met een mooi watertje. Tot de zon onderging heerlijk met echtgenote aan het water gezeten, lekker gevaren en foto's gemaakt.
avondvaren.jpg

Ruimte genoeg in de camper, mooi weer, dus boot mee, in een kist, klem tussen dekbed en kussens. (en 's nachts op een van de voorbanken)
De kiel van S.S. Kenau (rare naam wellicht, maar ze lijkt enigszins op de Furie, dus moet de naam ook een beetje verwant zijn) is gelegd door Maarten F., waarna ik haar heb afgebouwd. Een heerlijk stabiel scheepje, ideaal voor op de vakantie om even lekker te varen. Een 12V Mabuchimotor erin op 6V, door een antieke Conrad-regelaar in bedwang gehouden. (Ken iemand ze nog, die blauw ge-anodiseerde aluminium kastjes met twee potmetertjes er in?) Een 30mm schroefje met een draaibare tunnel eromheen, draaien binnen 1,5 keer de eigen scheepslengte.
ss Kenau.jpg
De onderste foto is genomen op de Polstaler Teich, een stuwmeertje bij Altenau, centraal in de Harz. 42 jaar geleden was ik daar voor het laatst. De camping is veranderd, maar nog steeds heerlijk rustig, het stuwmeertje nauwelijks.
kenau1.jpg

En zo zit je dan, ergens midden in Duitsland...
varen.jpg
 
Een 12V Mabuchimotor erin op 6V, door een antieke Conrad-regelaar in bedwang gehouden. (Ken iemand ze nog, die blauw ge-anodiseerde aluminium kastjes met twee potmetertjes er in?) Een 30mm schroefje met een draaibare tunnel eromheen, draaien binnen 1,5 keer de eigen scheepslengte.


Zijn dat dezelfde regelaars als die Quartel verkocht als "Quartronic"? Kon je ook als bouwpakket kopen. Met 1 potmeter regelde je neutraalstand, en met de andere de volgas-stand. Als je die bedoelt, dan ken ik die nog wel, ik heb er eentje in mijn Robbe Dolly, en in de Graupner Paul Denker.
 
Allemaal prima natuurlijk, maar samen met de hedendaagse techniek wel een beetje oppassen. Ik heb ook nog zo'n oude getrouwe en die sloot ik aan naast een nieuwe met BEC. Nooit bij stil gestaan dat bij het oude spul soms de ++ van vaar en ontvangeraccu worden gekoppeld. In mijn geval had ik geen ontvangeraccu meer aangesloten, maar blies wel een servo op. Gelukkig bleven ontvanger en regelaar heel. Ander voordeel van die oude dingen was dat je zelf een hoop kon doormeten en defecte onderdelen kon vervangen. Ook zelf wel eens zo'n soort regelaar gebouwd (uit het Digit 5 boek) en een 50 V relaisje omgewikkeld voor 5 V. Wel het een en ander van geleerd. Gr. Klaas.
 
4.jpg
Vandaag met Puf lekker aan de waterkant gezeten in mijn woonplaats.
Prima weer, goed gezelschap, een paar "rustige" scheepjes op het water en ondertussen kletsen.
6.jpg

5.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg
 
Back
Top