Ronny,
Even uit nieuwsgierigheid: Hoe is dit idee tot stand gekomen? Vindt er water verversing plaats?
Wie betaald dat allemaal?
Wie is eigenaar/beheerder.
Misschien een link waar alles staat en die ik gemist heb?
Veel succes verder met dit fraaie project.
Beste bertus , het hele idee vloeit voort uit het feit dat er wel overal vijvers zijn in de streek maar daar zitten overal visclubs op .
Toch hadden wij tien jaar geleden een privé vijver gevonden waar niet op werd gevist en die we konden huren .
Daar werd onze vereniging opgebouwt en met de nodige voorzieningen zoals een steiger van 12meter , een eigen clubhuis , een carport , een putboring en een mooie grote modelhaven .
Uiteindelijk na tien jaar kwam de eigenaar af dat onze huur opeens maal zeven ging worden !!!!
Dan hebben we met een vergadering nog geprobeert om tot een vergelijk te komen maar die eigenaar was onvermuwbaar .
Daarop hebben we alles , maar dan ook alles , zelfs de elektrische kabels in de grond , afgebroken en in een container geplaatst .
Hierop zijn we met de Gemeente Hulshout gaan praten over een groot stuk braakliggende grond op het sportpark .
Deze hadden hier wel oren naar maar het zou tot vijf jaar kunnen duren eer er subsidie's vrij kwamen .
De grond huren we nu tegen de prijs dat de gemeente moet betalen aan grondbelasting , zijnde €214,15 per jaar met een langdurig vooruitzicht .
Dan maar alles uitvoeren op eigen kosten , dan zou op één jaar de vergunningen in orde kunnen zijn .
Er werden sponsors aangezocht die materialen wilden schenken of veel goedkoper wilden en konden leveren .
Ook werden er enkele zaken verkocht van de club en ook een aktie om paaseieren te verkopen heeft goed opgebracht .
In januari 2020 was uiteindelijk na een jaar de bouwvergunning in orde en konden we starten met graven , riolering aanleggen en kabels voor elektriciteit plaatsen .
In februari werd tijdens de periode dat het veel regende de vijver gegraven en de grond rondom gelijk getrokken met het zand uit deze put van 20 meter op 30 meter .
Dan kwam de lockdown , gedaan met werken tot half mei .
Dit gaf ons wel het voordeel dat we alles perfekt konden plannen voor de komende maanden .
Nu zijn we drie weken geleden terug gestart met het aanwerken van de vijverranden , het graven van de plaatsen waar de betonplaten komen voor de carport en ons "clubhuis" zijnde een groot tuinhuis .
Begin voorbije week hebben ze de vijverfolie van Vijverdirect.nl geleverd , een pakje van 920Kg !!!
Dit is een vijverfolie van 0,8 mm dikte van het type CENTURIFLEX PVC van 32meter X 22meter en uit één stuk gemaakt .
De mensen van de gemeente Hulshout waren zo vriendelijk om deze daarna met hun kraan op de juiste plaats in de vijver te leggen .
Eergisteren , zaterdag , hebben we met zo goed als alle leden eerst de beschermlaag geplaatst die ook van Vijverdirect.nl kwam .
Daarna hebben we met vereende krachten de rol afgerold en uitgevouwen , een hele klus die ons veel zweet heeft gekost maar wel goed gelukt is.
Inmiddels hadden we ook een putboring laten uitvoeren tot een diepte van 22meter .
De pomp hiervoor hadden we meegenomen van onze vorige lokatie en hadden we eveneens al geplaatst zodat we direkt water konden vullen zodra de folie was geplaatst .
Daar zijn we nu mee bezig en het water stijgt op 24Hr ongeveer 15cm zodat we op dinsdag een vijver hebben die gevuld is tot aan de overloop .
Dan laten we de vijver een weekje zo staan zodat de folie zich kan zetten alvorens we beginnen de boorden af te werken met geschaafde azobe planken van 15 cm breed en 4,2 meter lang die we eveneens van een sponsor verkregen hebben .
Woensdag word er dan 5,5m³ beton geleverd voor betonplaten voor de carport en het clubhuis , de nodige betonvlechtmatten waren ook voorbije week geleverd en door ons geplaatst .
Rondom de vijver word er gewerkt met kunstgras dat afkomstig is van een voetbalveld dat nieuw kunstgras kreeg terwijl de zijkanten hiervan , stukken van 80meter x4meter , nog perfekt bruikbaar waren voor ons projekt .
De omgeving van ons clubhuis en de carport worden allemaal afgewerkt met bankirai dat eveneens afkomstig is van café's en restaurants die een verboden terras hadden geplaats en moesten afbreken .
Natuurlijk komt er rond het geheel nog een omheining waarvan het voorste gedeelt al geplaatst is door de Gemeente Hulshout .
Het andere gedeelte plaatsen we zelf , dit komt eveneens van onze vorige lokatie .
Als ons clubhuis geplaatst is gaan we daarnaast nog een "technische bak" voorzien waarin de putboring zich bevind net als de grote zwembadpomp (van afbraak) om het water te laten circuleren of een fontein te laten werken .
Ook zal er terreinverlichting aanwezig zijn door middel van LED schijnwerpers en een 12volt voeding aan de vijverkant om de vuurtoren en havenverlichting aan te sluiten .
Het grootste deel van alle materialen die we gebruiken zijn afkomstig van afbraken , rommelmarkten , schenkingen en overschotten van bedrijven dat we terug in orde maken .
En wie alles betaald , dat zijn wij , de vereniging die een centje opzij had staan , jaarlijkse subsidie van de gemeente , lidgeld van onze leden die €50,00 per adres bedraagt en aktie's met verkoop en veel recupereren .
Totale kost voor alles zal rond de €5000,00 liggen .
Vriendelijke groeten
Ronny
www.mothvzw.be