Als zij je het antwoord geven, zijn ze ook verantwoordelijk.
waarschijnlijk hebben ze bij de nieuwere heli's niet gekeken hoe het exact in de oudere typen moet staan.
En als ze dit dan alsnog doen, zou jij potentieel hun aan kunnen klagen.
dus daar beginnen ze niet aan.
Nu scheelt het dat de meeste mensen het als zeer bijzonder ervaren dat alle instellingen worden gegeven, normaal worden alleen graden en toeren gegeven.
zenderinstellingen zoek je zelf maar uit
als je bezig bent, lees dit "ff" door.
https://www.modelbouwforum.nl/threads/algemene-technische-kennis-faq.160372/
daar wordt op een bepaald punt uitgelegd wat de instellingen doen, hoe e.e.a. normaal zichzelf hoort te gedragen.
Ze zeggen als uitgangspunt voor jou, dat je de gascurve op 65% moet zetten.
normal vliegmodus.
de eerste waarde is 0, zodat wanneer jij de stick naar beneden duwt in blinde paniek omdat de heli naar de grond gaat.. dan gaat de motor ook uit, en is er veel minder schade.
als idle 1 zet je dan die 80% curve. wild genoeg.
pitch curve, die voor normal kun je aanhouden, die voor idle 1 ook.
50% is midstick. dan moeten de bladen 0 graden hebben.
hebben ze dat niet, linkjes verstellen of subtrimmen.
expo kun je ook aanhouden.
even in de gaten houden: expo is een manier om midstick wat gevoeliger of juist ongevoelig te maken, terwijl dat de volle uitslag nog steeds aanwezig is.
je kan -25 invullen, maar ook + 25. gevoelig, of ongevoelig..
zet er even + 100 in. probeer wat ie doet.
gaat het midden heel langzaam, en opeens snel naar het eind van de stick, moet je dus de + waarde hebben. en vul je +25 in.
gaat ie heel snel, en op het eind langzaam, moet je dus de - waarde hebben.
Die DR (oftewel, dual rate) kun je ook aanhouden.
en verder gewoon even checken, eventueel dat linkje van net op de achtergrond, of alles doet wat het moet doen.
desnoods ff bij een club of gevorderd persoon langs voor een laatste check.
eventueel maiden door een gevorderd persoon.
weet je zeker dat alles goed is