1/6 Sherman M4A3 ARV Beutepanzer

Droopy'ke

verslagschrijvers
Hoi iedereen,

Het is een eeuwigheid geleden dat ik hier nog eens aan een plastic model ben begonnen en ik ga eens kijken of ik het nog een beetje in de vingers heb. :)
Het project dat ik hier ga openen is een beetje een buitenbeentje: de Sherman M4A3 ARV Beutepanzer op schaal 1/6.
Het basismodel is van Dragon (kit nr. 75055) en zal dus gemodificeerd worden naar een ARV die in WO2 door de Duitse troepen is veroverd en van een nieuw kleurtje en kentekens is voorzien. Een Beutepanzer dus.

DML75055-OS-2.jpg

Dit is dus de basiskit.

68d64f17ec2f5b51ad86eebec6f2e036.jpg

m4-sherman-arv-3d-model-obj-3ds-fbx-c4d-lwo-lw-lws.jpg

En zo moet het dus worden.

Bekijk bijlage 383721





Wordt vervolgd,
 
Laatst bewerkt:
Een foto uit 1944.
Hier zien we een Beute Sherman ARV. Deze werd veroverd door s.Pz.Abt.508 in Anzio (Italië).

beute 01.jpg
 
Tjeempie, dat poppetje uit de geschutkoepel doet al veel vermoeden.
Ik ben helemaal geen liefhebber van tanks etc, maar wel van mooie modelbouw.
En dat gaat dit worden.:thumbsup:

Volgertje erbij dus!
 
Ik ben nu al enkele dagen bezig met het aanbrengen van allerlei lasnaden op de romp.
De plastic gegoten handvatten van het model heb ik vervangen door metalen exemplaren. Lasdraad kwam hier zeer goed van pas. :)
De tank vertoonde ook nogal wat kieren en deze zijn nu ook allemaal dichtgemaakt. De neus van de Sherman bestaat uit een uit één stuk gegoten stuk staal
en zodoende diende ik deze ruwe look ook op het model over te brengen. Met wat plamuur en een ruw stukje gaas was deze klus dan ook in no time weer achter de rug.
Tevens heb ik van de gelegenheid ook gebruikt gemaakt om het commandoluik wat aan te kleden want ook hier heeft Dragon wat steken laten vallen.

Enfin, genoeg getaterd. Tijd voor wat foto'tjes:


DSC_0048.JPG


DSC_0050.JPG


DSC_0052.JPG


DSC_0053.JPG



Wordt vervolgd,
 
Een stukje doek om gietstaal na te bootsen.
Hoe bedenk je het?

Hoe heb je dan op zijn beurt weer de oneffenheden in het "gietstaal" gecreëerd?
De deuken, zeg maar?
 
Een stukje doek om gietstaal na te bootsen.
Hoe bedenk je het?

Hoe heb je dan op zijn beurt weer de oneffenheden in het "gietstaal" gecreëerd?
De deuken, zeg maar?
Hoi Bootjebouwer,

Ik heb eerst een heel dun laagje plamuur op de neus aangebracht en daarna, nog voor deze tijd had om te drogen, heb ik een zacht gaasje zachtjes in deze
nog natte laag gedept. De basislaag mag niet al te dik worden aangebracht omdat je dan het effect van gietstaal laat verloren gaan en eerder een
heuvellandschap gaat creëren.
Het effect zal maar pas écht zichtbaar worden eens de kleur zal worden aangebracht. :bye:
 
De basis is klaar en dit ga ik nu enkele dagen goed laten uitharden.
Daarna kan ik pas écht van start gaan met deze Beutepanzer.

DSC_0054.JPG

DSC_0055.JPG
DSC_0056.JPG


Wordt vervolgd,
 
Nadat de rupsen hun basiskleurtje hadden gekregen heb ik deze dan maar op de ARV geplaatst.
De gehele aandrijftrein werd dan gezegend met een zwarte sludge. Uiteraard is dit nog niet het eindresultaat en dient er aan de onderkant nog van alles te gebeuren.

Om later het Duitse dunkelgelb ten volle tot z'n recht te laten komen heb ik de romp van een dunne okerkleurige laag voorzien.
De twee zijkanten hebben als test nu al een eerste flinterdunne laag dunkelgelb over zich heen gekregen.

Terug enkele foto'tjes van de gedane werkzaamheden:

DSC_0062.JPG


DSC_0063.JPG


DSC_0064.JPG


Wordt vervolgd...
 
Update:

Tijd voor het aanbrengen van allerlei upgrades.
Naast het Amerikaans zoeklicht heb ik op de ARV nu ook twee Duitse Bosch lichten geplaatst.
De Beutepanzer is nu ook uitgerust met allerlei beugels waar dan later weer sleepkabel e.d. zullen worden aan bevestigd.

De zwarte vlekken op de twee zijkanten en de neus is de plaats waar de Balkenkreuzen zullen worden geschilderd/ gespoten.
De meeste gunners gingen af op het silhouet van hun doel en daarom brachten de Duitsers hun Balkenkreuzen op een veroverd voertuig
groot genoeg aan zodat ze niet door hun eigen mannen onder vuur werden genomen. Dit ga ik dus ook op het model overbrengen.

Terug enkele foto's van de gedane werkzaamheden:

DSC_0005.JPG


DSC_0001.JPG


DSC_0002.JPG


DSC_0003.JPG


DSC_0004.JPG


Wordt vervolgd,
 
Update:

Naast enkele kleinigheden zijn er nu ook grote veranderingen aan het model gebeurd.
De gehele bovenbouw is in het Dunkelgelb gespoten. Daarop heb ik dan de Balkenkreuzen, het embleem van
s.Pz.Abt.508 (de bizon) en het voertuignummer aangebracht. Let op: hier kwam geen enkele decal aan te pas.
Alles is volledig met de hand geverfd/ gespoten.
Links en rechts achteraan zijn ook de kuisstokken voor de tanklopen aangebracht.

Ja, beetje per beetje begint het model op een echte Beute ARV te lijken maar er is nog een hele boel werk in het verschiet
eer dit model echt toonbaar zal zijn.

Goed, terug enkele foto's van de gedane werkzaamheden:

DSC_0006.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0013.JPG

Wordt vervolgd.
 

Bijlagen

  • DSC_0008.JPG
    DSC_0008.JPG
    263,1 KB · Weergaven: 306
Laatst bewerkt:
Update.

De s.Pz.Abt.508 was gedurende WO2 operationeel in de Anzio regio en zodoende heb ik op het model een
gepaste Italiaanse camo aangebracht. Ook zijn al enkele details extra in de verf gezet zodat de ARV daarna
een sludge wash en een gedeelte van z'n weathering kon krijgen.

Terug enkele foto'tjes:

DSC_0023.JPG


DSC_0026.JPG


DSC_0028.JPG


DSC_0030.JPG


DSC_0031.JPG



Wordt vervolgd. ;)
 
Die zwartomrande rode plekken zijn specifiek voor materiaal dat in Italië gebruikt is door de Duitsers, begrijp ik?
Het zwart is eigenlijk een olijfgroene kleur maar door de (nu nog niet afgewerkte) sludge ziet het er op de foto inderdaad als zwart uit. :) Eens het model volledig zal klaar zijn, zal ik eens wat buiten wat foto's nemen. ;)
Maar inderdaad, dit patroon werd onderandere ook in Italië gebruikt (1943 - 1944).
De sludge moet ik de komende dagen nog met een vochtig doekje of propje watten nog een nabehandeling geven. ;)
 
Update:

De zwarte sludge heb ik nu met een vochtig doekje 'in model' gebracht. Al het overtollige is verdwenen en de sludge zit nu
enkel op de plaatsen waar hij moet zitten. Verder ben ik met wat props aan het experimenteren / 'dryfitten': zandzakken, een zelfgemaakte sleepkabel,
jerrycans, een oude schakel van m'n Tiger, een houten kist.... .... . Allemaal krijgen ze een plaatsje aan boord maar eerst moet ik 100% zeker zijn dat
hun plaatsje dé plaats is. Dus, dat wordt nog eventjes schuiven en passen;

Terug enkele foto'tjes:

DSC_0032.JPG


DSC_0034.JPG


DSC_0035.JPG


DSC_0036.JPG


DSC_0037.JPG


DSC_0038.JPG


Wordt vervolgd...
 
Back
Top