Alouette III met Vario Skyfox Electric

Modelbouw zoals BlueBird het graag ziet... van niks iets maken... mooi, mooi, mooi.
Je creativiteit druipt van mijn scherm.

Heligroeten en veel bouwplezier,

Nick
 
Hi Didier en Nick, dank jullie wel. Ik doe dit graag al kost het erg veel tijd en geduld!

Nadat ik mijn verplichtingen vandaag weer heb volbracht toch nog even verder met de turbine.

Zoals gezegd stond de ommanteling aan het einde van de turbine op het programma.



Allereerst heb ik op papier de globale vorm getekend van het aanzicht van achter.



Vervolgens dit overgenomen op 1,5 mm dik modelbouw triplex en vervolgens dit uitgezaagd.



Hier heb ik er 2 van gemaakt waarbij het tweede exemplaar een kleiner middengat heeft gekregen. Om deze over de turbine heen te krijgen heb ik deze ring aan de onderzijde doorgezaagd, over de turbine heen gezet om hem daarna met een stukje hulp triplex weer aan elkaar te lijmen.



Daarna heb ik van een balsa lijst van 3x3mm stukjes gezaagd die ik als ondersteuning ga gebruiken en als afstandlat tussen de twee schotten.




Daarna het achterschot vastgelijmd op deze afstandslijsten.
Nu moest de bekleding erop om het geheel tot een mooie ronde mantel te maken. Hiervoor heb ik 0,5mm styreen plaat (plastic card) gebruikt die ik aan een kant heb vastgelijmd op de balsa tussenligger met 2 componentenlijm.



Toen dit goed was gedroogd de rest van de tussenliggers ingesmeerd met 2 componentenlijm en de styreen er stevig op vastgelijmd.







De mantel is bijna klaar maar eerst moet er een zij-uitgang aan komen om de warme lucht naar de cabine te kunnen leiden. Hiervoor heb ik van een balsa balk van 20x20mm de vorm zo ver mogelijk nagemaakt van het origineel.







Deze zij-uitgang vastgelijmd op de mantel om vervolgens een flens eraan vast te maken. Hieraan komt dan een verloop waaraan later de luchtslang wordt bevestigd. Deze flens heb ik gemaakt van 1mm styreen plaat. Omdat er aan deze flens een verloop moet komen heb ik maar direct 2 flensen gemaakt en heb voor het verloop een stuk carbon buis gepakt van 10mm dik.

Eén van de flensen heb ik aan het stuk carbonbuis gelijmd met 2 componentenlijm. De andere heb ik er nog even los bovenop gelegd om met een 1mm boor een 6-tal gaatjes te boren. Deze 2 flensen worden met 1mm schroefjes aan elkaar gekoppeld.



Vervolgens het uiteinde van de zij-uitgang wat ingesnoerd omdat anders het verloopstuk er niet overheen kon worden geschoven.



Nu past het perfect alleen lijm ik het nog niet vast op de zij uitgang omdat er eerst nog meer details op de turbine moeten worden aangebracht zoals bekabeling en hydrolic leidingen.
Het gaat de goede kant op maar we zijn er nog lang niet :lol:





Dat is het weer voor vandaag maar wordt snel weer vervolgd!

Grt Han
 
Laatst bewerkt:
Ik volg vele draadjes van schaalprojecten maar moet toegeven dat bovenstaande voor mij modelbouw is. Oke, gebruik maken van de moderne mogelijkheden is nu ook voor de modelbouwer steeds meer bereikbaar maar alles zelf verzinnen en maken volgens de "oude" methodes daar heb ik toch iets meer mee.

Mooi bedacht en prachtig met de hand gemaakt.....
 
Vandaag toch nog wat gedaan.
Op de voorgevormde turbine zit een kast waarin de bedrading gelast wordt.



Aangezien ik deze kast niet voldoende gedetaileerd vind ten opzichte van het origineel heb ik besloten deze zelf te gaan maken van styreen plastic card van 1mm.



Dit wordt weer het betere modelbouwwerk.
Allereerst de te vervangen laskast verwijderen van de prefab turbine met een slijpschijfje en de dremel.



Uit plaatjes styreen heb ik uiteindelijk een nieuw kastje weten te maken. In deze kast heb ik ook de benodigde wartels aangebracht waaruit straks de bedrading komt naar de verschillende turbine onderdelen.



Daarna de nieuwe kast even gepast op de prefab turbine en dat ziet er best aardig uit.



Dat was het weer voor vandaag.
Tot de volgende keer maar weer :lol:
 
JA JA ... Mooi Mooi Mooi gedaan ... en inderdaad DIT IS MODELBOUW ... van NIETS , IETS maken is hier de boodschap .
Alles gebruiken wat in de kast , garage , keuken ligt en daar iets van maken , TOP TOP TOP ..
Ik kan het enkel en alleen maar toejuichen dat dit soort van modelbouw nog gedaan wordt , ik gebruik heden ten dage wat nieuwere methodes . Maar SO WHAT ... iedereen doet het op zijn manier ... ;-)

MAAR DEZE MANIER is echt wel de MAX . ;-)

Ik volg dit draadje nog dagelijks .. ;-)
En doe zo verder man ... HEERLIJK .

Grtz
Ron
 
Spuiten van romp

De romp heb ik afgeplakt om de eerste kleur te gaan opbrengen.







Gisteren was het dan zover en heb mijn romp bij Bruteforce (Marco) gebracht om hem van de rode kleur te gaan voorzien.
Allereerst de schuur goed opgewarmd (anders slaat de lak dof), de spuitbussen op kamertemperatuur gebracht, de romp goed afgeplakt, met doek voorzien van wat Thinner de romp goed vetvrijgemaakt, stof van de romp geblazen klaar voor de grotere spuitklus.
Marco heeft verschillende lagen aangebracht waarbij tussen de lagen door de lak wat kon drogen.

Het zag er gisteren al perfect uit.
Vandaag belde Marco mij op dat de romp door zijn "papa" kon worden opgehaald.

Zojuist heb ik hem opgehaald en heb er direct wat foto's van geschoten.
Hij is prachtig strak geworden. De details komen letterlijk goed uit de verf :p

Hieronder wat sfeerbeelden.









Marco, bedankt. Het is super geworden.

Nu de romp voor een week of 2 in het verwarmingshok opslaan zodat de lak wat kan uitharden alvorens de romp weer af te gaan plakken voor de witte kleur.
We gaan steeds verder naar het einde van de bouw toe werken maar niet getreurd er moet nog een hoop aan de afwerking worden gedaan.
Het voordeel als de romp gespoten is, is dat we hem kunnen gaan opbouwen en er dus ook gevlogen kan gaan worden terwijl we nog aan de verdere afwerking werken.

Wordt vervolgd!
 
Vandaag werd de arme Alouette wederom aangevallen door een gek met een spuitbus!

C17090B9-9A00-40C6-A45E-6F5CE854856D_zpshztmhwpc.jpg
 
Nadat mijn romp een goede week is bekomen van de schrik in een lekkere warme CV ruimte mocht hij er vandaag weer even uit om het eerste stuk te gaan assembleren.

Marco nogmaals bedankt voor het spuitwerk. :P

De romp ziet er nu zo uit:







Daarnaast zijn de poten van het landinggestel ook gespoten. De poten waar de wielen aan worden bevestigd in rood.





En de 2 veerpoten in wit.



Nu kan het landinggestel er weer onder worden gemonteerd met het volgende resultaat:



Daarna de staart er even op gemonteerd om een totaalbeeld van de heli te krijgen.







Nu verder met het aanbrengen o.a. de ruiten, verlichting, bestickering en andere detaillering zaken. Als laatste dan het mechaniek erin en vliegen maar.
Het schrijven gaat vele malen sneller dan het in werkelijkheid uitvoeren dus nog even geduld.


Grt Han
 
Laatst bewerkt:
Heel mooi resultaat, zeer benieuwd om dit eens live te kunnen bewonderen, ik wenste dat ik al zover zat met de kiowa..

Doe zo verder hé!

groeten,

Didier
 
Vandaag weer wat verder gegaan met de detaillering.
De remleidingen op het onderstel staan op het programma.





Ik ga deze van 1mm messingdraad maken . Deze leiding moet met bevestiging ogen op de onderstel poot bevestigd worden op 2 plaatsen. Hiervoor heb ik van ditzelfde 1mm messingdraad 4 oogjes gebogen rondom een 1mm staaldraad.



Op iedere remleiding heb ik 2 van deze oogjes geschoven.
Daarna heb ik deze oogjes vastgesoldeerd.



Vervolgens de oogjes afgetekend op de onderstel poten omdat ik 1mm gaatjes moet boren in deze poten om vervolgens de remleidingen te kunnen bevestigen.



Aan deze remleidingen zitten aan beide uiteinden stukken flexible oliedrukleidingen die de schijfremmen bedienen en naar binnen gaan naar het oliedruk systeem.
Hiervoor heb ik 1,5 mm dikke plastik buis gebruikt die ik met een fohn goed warm heb gemaakt om deze vervolgens in de gewenste vorm te buigen.
Daarna over de 1mm messingdraad geschoven en aan de wiel-as bevestigd met een klein stukje ijzer binddraad. Om dit alles te fixeren een klein beetje EndFest 300 er op en dan zit het morgen muurvast.











Nu de remleiding nog rood verven en de flexibele stukken slang zwart.

Morgen weer verder. :rolling:
 
Laatst bewerkt:
De verlichting

Vandaag gaan we de verlichting plaatsen op de romp.
Er moet een roterend rood licht op de cockpitkap komen.
Hiervoor heb ik in de pre-fab lampunit die bij de romp zat een gat van ongeveer 14 mm gemaakt zodat dit licht er direct in past.



Vervolgens de rode beacon geplaatst aan de onderkant van de romp.



Daarna was het de beurt aan het witte staartlicht. Hiervoor heb ik eerst een plastic geleidebuis in de het staartstuk gelijmd. Hier trek ik de draden doorheen zodat ik er altijd makkelijk bij kan en deze niet beschadigd kunnen raken als ik straks de tailbuis van het SkyFox mechaniek ga plaatsen.
Daarna het is staartlicht bevestigd. Vervolgens de Hecksporn, die al geruime tijd gespoten en wel aan de muur hing, eindelijk op het staartstuk geplaatst.
Het begint al ergens op te lijken nietwaar :D






Nog één onderdeel moet geplaatst worden en dat is de antenne-unit. Ook deze was al klaar en gespoten maar de antenne bleek na nader foto-onderzoek toch iets te kort en heb deze dus vervangen door een groter exemplaar. De antenne nog even verven en klaar!




Het landingslicht en de schildjes van de positielichten zijn op het spuiten na gereed dus deze ga ik spoedig bij Bruteforce afleveren om ze onderhanden te laten nemen. Kan hij ook direct de neuspoot meenemen.

Deze verlichting moet natuurlijk aangestuurd worden. Ik heb gekozen voor een zelfbouw unit die volledig programmeerbaar is via de computer en die 4 power emitors en 4 normale powerleds kan aansturen via een 3 standenschakelaar op de zender en maar 1 ontvangerkanaal op soupeert.
De onderdelen hiervoor zijn besteld en zullen in de loop van volgende week binnen komen zodat de bouw kan beginnen.

Tot volgende keer!
 
Ook weer een pracht stuk hier se , het zijn die kleine details die een schaal toestel zo echt maken en je moet er maar op komen om deze kleine dingen te maken van de simpelste dingen .
Dikke duim op zou ik zeggen dit beestje straalt echtheid uit .

Grtjs Blitske
 
Zalig om dit weer tot leven zien te komen, kleine details die soms uren werk vergen zijn onontbeerlijk voor zo'n superheli..
Heel goe bezig :-)

Groeten,

Didier
 
Heren, allemaal bedankt voor de complimenten. Leuk dat mensen er enthousiast van worden :p.

Vandaag mijn onderdelen (neuspoot, antennes, positielicht schildjes, landingslicht, stabilizers) die nog gespoten moesten worden opgehaald bij Bruteforce (Marco). Hij heeft het weer super gespoten. Marco helemaal top bedankt!!! :lol:

Deze onderdelen moeten dus geplaatst worden op de romp.
Allereerst heb ik de eergisteren aangebrachte remleidingen rood geschilderd en de flexibele slangen zwart. Ziet er al weer anders uit.



Daarna was het tijd voor het assembleren van de neuspoot.



Gelukkig valt dit allemaal erg mee. Wiel in de vork, de as erin drukken en de complete neuspoot plaatsen in de romp.



Toen was het tijd om het landingslicht te assembleren. De verlichtingsunit had ik al aangeschaft. Dit is een reflector voorzien van een witte powerled. Hiervan heb ik de bedrading los gesoldeerd omdat de weerstand die hieraan verbonden is direct op de led was gesoldeerd, waardoor de unit niet in de lamphouder paste.



Ik heb de bedrading nu direct op de LED gesoldeerd waardoor het geheel goed in de lampunit past. Deze reflector heb ik met m1 boutjes vastgezet in het lamphuis. Vervolgens het landingslicht geplaatst in de romp.
Ziet er leuk uit al zeg ik het zelf.



Vervolgens de foto's even goed bekeken waar de antennes op de cockpitkap zijn geplaatst.



Daarna even wat Endfest 300 aangemaakt om het landingslicht en de 2 dakantennes vast te lijmen.



De stabilizers heb ik hier en daar nog wat bij moeten tippen met blauwe verf omdat met het verwijderen van de afplaktape een paar kleine beschadigingen zijn ontstaan. Nadat deze onzichtbaar waren weggewerkt, konden de beide stabilizers geplaatst worden.





Ze zijn nog niet klaar want er zitten nog een aantal bouten op de zijkanten dus die moet ik ook plaatsen.



Dit zal ik uitvoeren zodra de verf helemaal droog is.
Wordt vervolgd :lol:
 
assemblage

Vandaag begonnen met het inbouwen van het mechaniek.

Omdat ik ongeveer 1,5 jaar geleden het mechaniek ook al in de romp had geplaatst om de balans te bekijken van de heli alvorens de details aan te gaan brengen was het opnieuw inbouwen een peulenschil.

We hebben dus van dit mechaniek met 2-blads kop:



...via de ombouw naar 3 blads kop



...via de stap: de romp tijdens de eerste vlucht met mechaniek:



Uiteindelijk nu het volgende resultaat verkregen:
















Morgen gaat Marco de final check uitvoeren en dan is hij hij klaar voor de maiden in zijn nieuwe jasje..

Hij is natuurlijk nog niet helemaal klaar want de volgende zaken moeten nog worden uitgevoerd:
- zelf vervaardigen van de programmeerbare verlichting unit
- de turbine verder detailleren en van een kleurtje voorzien
- positielichten aanbrengen
- cockpit maken (stoelen/piloot/console etc.)
- stickers in CAD zetten en laten plotten/printen
- details aanbrengen op stabilizers

Deze zaken kunnen natuurlijk gewoon worden uitgevoerd terwijl de heli gewoon gevlogen kan worden.

Wordt vervolgd :p

Grt Han
 
Laatst bewerkt:
Het ziet er al hééél netjes uit, dit gaat machtig worden...
Maar.. je hebt 1 rotorblad verkeerd om zitten, toch ff aanpassen alvorens te gaan testvliegen hé..

succes!

Didier
 
Back
Top