bevestiging van de vleugels
Hallo,
De bevestiging van de vleugel alleen in de balsa romp leek me wat zwak. Daarom heb ik de vleugelwortel nagezaagd van vliegtuig triplex.
Maar..... de bijgeleverde messing buisjes waren dus nu te kort. Geen probleem, naar de shop voor een nieuw buisje van de correcte maat. Thuis gekomen bleek de maat toch anders te zijn, de stalen vleugelpennen waren iets te dik. Ik had nog een massieve koolstof staaf van de juiste maat liggen, dus vooruit maar.
Bij voorlopig passen bleken de gaten in de romp niet goed te zijn, de pennen kwamen scheef te staan. Toch is de romp echt wel recht.
Zorgvuldig de gaten uitvijlen, net zolang tot de vleugels pasten, de buisjes inlijmen met epoxy, prima!
Na harding bleek ik ook de pennen mee gelijmd te hebben, jasses!
Na enig geweld kwamen de buisjes en de pennen weer los, de hele procedure nog eens en nu de pennen ingespoten met silicone-olie, en ja hoor.... het zit!
Nu hadden de vleugels een goede aansluiting op de romp.
Al met al heeft het juiste inlijmen van de messing buisjes langer geduurd dan het bouwen van de hele romp.
Laurens