Build log: Multiplex funcub

:offtopic: Ik heb een paar kleine gaatjes in de bodem geboord, nu loopt het water weg uit de bak.. :-)


De domping, ik heb hem de domping gegeven zoals in de handleiding
Rechts en links boven 3mm en rechts en links onder 1,5mm.
Zo zou het goed moeten staan..

Wat voor motor gebruik je ?

mmzllsRoel

Hahaha, zelfde probleem met die zandbak... :rolling:

Ik had domping nog niet ingesteld :oops:, net zoals bij een meubel van IKEA, eerst proberen zonder de manual te lezen... :rolleyes: Nu ook op die waarden gezet :thumbsup:

Zal motor gegevens droppen in algemene FunCub draadje (zie openingspost)
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hallo allen.

Ik ben sinds kort ook in het bezit van de Fun Cub en ben op het moment bezig met de opbouw. Gaat niet snel, maar tis wel leuk. Kom er wel achter dat mijn kennis van electronica niet heel groot is, maar gaandeweg leert men. En veel lezen op dit forum helpt ook...
 
Hi ,

De maiden heb ik nog niet in de planning staan.
Ik moet zowiezo wachten op een mooie winterdag in het weekend. En eigenlijk moet ik nog op zoek naar een veldje dat in de buurt ligt met kort gras.

Ik hoop dat ik hem snel de lucht in heb.


Roel,

Toevallig kwam ik jou bouwverslag tegen, mooi project!!
In Panningen zelf is ook een modelvliegclub met een groot mooi veld waar het gras netjes kort word gehouden, zie onderstaande link:
ModelVliegClub Atlantis - Home
Je bent van harte welkom en er zijn voldoende mensen die je willen helpen, volgens mij hebben we ook een of twee funcubs vliegen.
swinters vliegen we zaterdagmiddag van ongeveer 15:00 tot 17:30
zondagmorgen van 10:30 tot 13:00.
A.s. dindsdagavond hebben we een bouw-filmavond vanaf 19:00.
Misschien ook interessant is dat we indoorvliegen in de sporthal in panningen.
Home

gegroet,

Maurice
 
He Roel,

Op de site is de lokatie niet goed te vinden, dit moet nog aangepast worden.
De club is te vinden aan de sevenumseweg (dit is de weg richting de Mac Donalds) Ter hoogte van de begraafplaatst Heiderust staan bruine borden met "modelvliegclub" volg dat bord en je komt bij de club uit.
Bij de club word er volop met elapor en schuimtoestellen gevlogen.
Ik vlieg nu o.a. een parzone P-47 en een P-38.

Tip: morgenvroeg staat rond 11:00 de koffie klaar en zijn er waarschijnlijk ook een aantal elepor vliegers aktief.

tot ziens,

Maurice
 
oke...tanx..

Dat weet ik wel te vinden. Ik was een paar keer langs gereden.Maar waarschijnlijk op de tijden dat jullie niet aan het vliegen waren. Ik weet nu wanneer jullie er wel zijn..:D

Maar morgen gaat helaas niet lukken. Ik heb een wedstrijddag met de modelauto. Als het weer eens mooi weer is zal ik eens langskomen.

mmzzlls Roel
 
He,he, die van mij is na bijna een jaar ook af. Had m mei 2010 al binnen, maar was er nog niet aan toe gekomen. Hier is ´ie dan. Nog niet gevlogen trouwens:

full

(klaar voor de maiden)

full

(met natuurlijk, zoals op alle kisten tegenwoordig, navigatieverlichting)
 
Laatst bewerkt door een moderator:
He,he, die van mij is na bijna een jaar ook af. Had m mei 2010 al binnen, maar was er nog niet aan toe gekomen. Hier is ´ie dan. Nog niet gevlogen trouwens:


(met natuurlijk, zoals op alle kisten tegenwoordig, navigatieverlichting)

Ziet er tof uit.

Hoe heb je de draden voor de verlichting in je vliegtuig verwerkt?

Ik bouw nu een mentor ook elapor en wil alvast de bedrading hiervoor aanleggen voordat ik de boel (fuselages) sluit.
Ik vroeg me af hoe je netjes sleuven in elalpor kunt maken.
 
Laatst bewerkt:
Ik heb ook verlichting in mijn FunCub, en ik heb gewoon met een mesje gleufjes in het elapor gesneden. Daar heb ik dunne draadjes doorheen gelegd en daarna een beetje secondelijm erover gedaan.
 
Ja, ik heb ook sleuven gesneden en daarna de draden er met een schroevendraaier ingedrukt. Lijm is dan niet nodig en ook niet handig. Als je het later wilt verwijderen is dat erg moeilijk dan.

Er zijn 3 serieuze sets verkrijgbaar.
Die van Sander (@Konijn op het forum), de set van HobbyKing en de set van Multiplex zelf. Ik heb alle 3 de sets en deze ook vergeleken)
 
En als je het leuk vindt om te prutsen, bouw je er zelf één met een oude servo waarvan de elektronica nog goed is. Als je wilt weten hoe, kan ik dat wel even uitleggen.
 
Oké. Komt 'ie.
Je sloopt je servo uit elkaar en zorgt ervoor dat de potmeter in de stand staat waarin je wilt dat de lampjes uit zijn. Als je de schakelaar op de zender dus in de goede stand zet, staat de servo op de goede positie en zou het motortje normaal niet draaien. Als je de goede stand hebt gevonden, lijm je het potmetertje vast. Vervolgens knip je het motortje eraf en zet je de de schakelaar op de zender in de andere stand, zodat de verlichting aan zou moeten zijn. Dan meet je op de draadjes die normaal naar het motortje gaan met een multimeter waar de plus op staat, dit is dan de plus van je verlichting en de andere is de min. Dan kun je met een voorschakelweerstand de LEDjes aansluiten.
 
Nee, ik kan de vleugel los maken en m er op leggen voor vervoer. Zo hoef ik niks aan bedrading los te maken. Ik neem overigens het liefst het gehele vliegtuig mee in de auto. Die is gelukkig groot genoeg. :-)
 
Niet zo veel ;) Ik had niet gekeken naar de dikte alleen naar de KV-waardes..

OK, dus die motor wordt niks. 35mm is dus het maximale wat er in kan??

Is er al een ideale motor ontstaan uit alle threads die over de Funcub gaan, buiten de orig MPX?
 
Laatst bewerkt:
Wellicht een leuke aanvulling om de vleugel snel (de)monteerbaar te maken:
Ik heb de elektrische verbinding d.m.v. een zgn. RJ45 stekker en keystone gemaakt.
Dit is het netwerkstekkertje wat aan je PC zit, en uiteraart het stopkontakje.
Om de flexibiliteit optimaal te houden heb ik het stekkertje aan de rompzijde gemaakt, en de keystone midden in de vleugel.
De keystone goed vastlijmen!!
In de vleugel alle plussen en minnen van de servo's aan elkaar solderen, en de pulsdraden gescheiden houden.
Nu had ik dus nog 4 kotakten over, deze heb ik voor de verlichting in de vleugel gemaakt.
 
Back
Top