Dan ook maar even mijn ervaring met dit monstertje. Quote van een ander forum:
Aangezien de 600 behoorlijk prijzig begint te worden zo langzamerhand had ik wat moeite om vooruit te komen in het leerproces omdat je niet lekker ontspannen kan vliegen. Daarom heb ik geprobeerd om voor een laag budget , zodat de angst om te crashen erg klein is, toch een goed vliegende heli te bouwen. Als eerste denk je dan aan de HK450 maar die heeft toch veel plastic en wat andere minpunten dus even verder gekeken. Uiteindelijk kom je dan al snel op de CopterX wat prima kwaliteit is voor een laag prijskaartje. Daarbij een niet al te dure setup gekozen dus al met al heb ik voor $200 een vliegklare heli incl. 2 lipo's excl. ontvanger. Valt nog te doen lijkt me
Eerst de setup maar eens:
CopterX 450 AE V2
4x HXT 900 servo's
Telebee gyro
4000kv Turnigy motor
25A sentry ESC (aan de krappe kant dus komt een ander op)
AR6100 ontvanger
2200mah 3s 20C Flightmax lipo's
Vanwege al het budget spul had ik er niet een hele hoge verwachting van. Na een maand onderweg te zijn geweest kwam de CopterX dan eindelijk binnen. De rest was al lang binnen gelukkig dus dat was vast geprogrammeerd ed. Ik heb nog foto's van het uitpakken en alle onderdelen maar die staan op de andere camera dus dat komt later.
Hier wat unbox foto's.
Neutrale witte doos
Openen
Doosje 1 met loctice, vet, CA enz.
Doosje 2 met kapje, tandwielen, bottemplate, nog wat onderdelen
Doosje 3 met frame, boom en de rest.
Alles uitgestald
Setup
Om een lang verhaal kort te maken: de enige opvallende dingen die ik ben tegengekomen tijdens de bouw waren:
1) Alles komt gemonteerd zonder loctite of vet dus je moet alles weer uit elkaar halen en weer in elkaar zetten. Dit kost veel tijd en ik had liever gehad dat alles gewoon los kwam
2) De servo's passen niet goed in het frame. Ik heb de gaten groter gemaakt met een vijl.
3) Schroefjes passen allemaal goed, niks te lang, niet te weinig, geen zachte schroefjes enz.
4) Alle verdere onderdelen passen perfect en zonder speling.
5) Er zit vrijwel geen speling op de kop.
6) Geen gebruiksaanwijzing meegeleverd.
Laatste punt is voor mij niet echt een probleem aangezien het niet de eerste heli is die ik bouw maar het zou wel makkelijk zijn geweest om bijvoorbeeld vast een indicatie te hebben van de lengte van de linkjes ed. Zonder kom je er echter ook wel uit. Al met al ben ik boven verwachting verrast door de CopterX.
Review over de rest van de setup:
4x HXT 900 servo's - Voor de prijs kun je ze niet verslaan. Zijn redelijk snel en precies en kosten gewoon niks.
Telebee gyro - Werkt erg goed, ook boven verwachting. Er zit nog wel een kleine drift in maar ik heb hem nog maar losjes ingesteld dus het kan alleen maar beter worden. Ook hier geldt dat je voor de prijs niks beters kan krijgen. En de gain is gewoon instelbaar via de zender wat veel preciezer is dus dat is een groot pluspunt.
4000kv Turnigy motor - Sterke en betrouwbare motor, wat duurder dan de rest van de onderdelen maar wordt compleet geleverd incl. pinion. Ook gewoon erg goed.
25A sentry ESC (aan de krappe kant dus komt een ander op) - Werkt goed, ook makkelijk in te stellen met de bijbehorende programmerkaart. Goede soft-start alhoewel niet zo goed als de Align's die ik ken maar je hoeft niet bang te zijn voor strippen van tandwielen. Ik had liever de wat zwaardere versie gehad (40A) maar die waren op dus daar komt nog een Align oid. in denk ik.
2200mah 3s 20C Flightmax lipo's - Enorm goede lipo's voor de prijs. Laden met 2C dus in een half uur weer vol. Vliegtijd weet ik nog niet aangezien het afstellen nog niet helemaal klaar is.
Gisteren de heli binnen gekregen en de hele middag en avond aan het bouwen geweest. Vanmorgen nog een uurtje gesleuteld en vanmiddag de maiden gevlogen. Al met al zo'n 10 uur schat ik. De heli vliegt boven verwachting erg stabiel, veel stabieler dan ik dacht. Aan de andere kant is ie nog wel wat traag. De 600 is vele malen sneller zowel in snelheid als in de cyclic. Maar ik zit nog maar op 70% vermogen met 60 op de swashmix dus dat kan allemaal nog ruim omhoog.
Al met al ben ik erg verrast door de heli en de setup. Het werkt allemaal boven verwachting en het bewijst mij wel dat je geen hele dure dingen nodig hebt voor een goed vliegende heli

Binnenkort wel een video'tje en nog wat meer woorden als ik wat meer gevlogen heb en alles gefinetuned heb.