Cozy F1 Tunnel houtbouw

Mooi Appie, leuk dat je eraan begonnen bent [emoji3]

De sponsons op een bouwplank is ook een mooie oplossing. Zo zie je maar, er leiden meer wegen naar Rome [emoji3]

De tekeningen heb ik na mijn bouw Inderdaad wat aangepast. Met name de drijvers, om ze makkelijker te bouwen.

Ik blijf je bouw volgen!
 
Pur? Das niet de beste keuze.. Het neemt vocht op en kan naschuimen als je de boot in de zon zet.. Zou zonde zijn van je verder nette drijvers..
 
Netjes gebouwd zover en leuk om je vorderingen te zien!

Als het goed is, zijn je drijvers compleet dicht na een laminaat-, verf- en lak behandeling. Mocht er water inkomen, dan ligt waarschijnlijk de punt al in de kreukels door een aanvaring. Dat heb ik zelf al eens meegemaakt.. Maar het handige van zelfbouw is dat je het ook zelf kan repareren ;)
 
Wel het "gewone" pur, welke heel weinig uitzet. Ik ben niet bang voor problemen, nu het is gebruikt in kleine hoeveelheid en in een gesloten ruimte!
 
Dat is juist het probleem, het zit in een gesloten ruimte en kan als het warm wordt naschuimen/uitzetten en dan barsten je drijvers open.
De 2k schuim die Henk bedoeld schuimt niet na, daarom is die geschikter voor deze toepassingen.

Het is maar een waarschuwing, het kan ook gewoon goed gaan, maar voorkom dat je de boot straks de hele dag in de volle zon zet.
 
Mooi gebouwd en leuk om te zien dat je je eigen subtiele wijzigingen aanbrengt!

Vaste cockpit van berken zou wel kunnen, maar is denk ik crashgevoelig..
 
Als je een cockpit van berkentriplex maakt, dan ontkom je niet aan een spantenframe opbouw met dunne latjes erover. Anders is het denk ik niet mogelijk de vorm er juist in te krijgen. Je hebt dan het risico dat de pur de latjes wegdrukt.

Ik zou een mal maken met de kap in 1 stuk. Daarover, of daarin het kapje lamineren (ik heb een positieve mal gemaakt, maar een negatieve mal kan ook). Ik denk dat je al voornemens was om het resterende kapje met behulp van een mal te maken? In dat geval scheelt het nog werk ook, want dan pak je het hele kapje in 1 keer.
 
Dirk Jan, even een vraagje over de outboard motor, is de F3 van Hobbyking de juiste?
Ik wil namelijk niet de verkeerde bestellen, het is niet "naast de deur ".
De harmonica doorvoerrubbertjes ook van HK?
Bedankt voor je support, Appie:thumbsup:
 
Mooi gemaakt Appie, die neus. Het ziet er ook solide uit.

De HK F3 is Inderdaad dezelfde als ik gebruikt heb. In de basis een prima aandrijving en met wat aanpassingen ook nog eens betrouwbaar en erg snel.

De standaard meegeleverde outrunner mist wat pit en het messing glijlager in de staart kan de as doen vastlopen. Dat laatste is makkelijk te verhelpen door het originele glijlager te vervangen door 2 glijlagers.

* EDIT: Hierbij de link naar de glijlagers: https://www.tfl-hobby.de/Antrieb/En...stuecke--Drive-Dog--PEEK/Gleitlager-4-mm.html

De harmonica rubbers van HK lijken me prima. Ik heb ze van TFL hobby en dat zouden wel eens dezelfde kunnen zijn.
 
Laatst bewerkt:
Zo naar 13 pagina’s te hebben doorgespit mag ik stellen dat mijn nivo van bouwen zeker niet op dit nivo ligt. Ik red me heel goed maar van nul een boot bouwen heb ik 1x eerder gedaan met mijn crackerbox maar dat was een heel stuk minder ingewikkeld dan dit.
PETJE AF voor deze master!!!!
 
  • Like
Reactions: Cnn
Back
Top