Een Opduwertje voor de kleindochters

Nee hoor, niks geen leds in serie, is er 1 defect doen ze het geen van allen. Ik heb ook nog een motortje wat op max 6 volt mag draaien.
Tevens heb ik ook nog 5 volt leds die ik misschien ga gebruiken.
Als ik alleen ledjes zou gebruiken dan draai ik de spanningsregelaar terug tot de minimale spanning van 1,25 volt.
Kan tot 3 Amp. aan ledjes op en das best veel.
 
Schroefas opgehaald en even gekeken hoe die straks kan worden uitgelijnd.
Vreemd is dat de buitenkant van ABS is, dat betekent dat de buitenkant wel iets kan buigen en daardoor de as stroef gaat lopen.
Betekent dat de gehele as 100% uitgelijnd moet worden.
Nu nog even uitzoeken waarmee de as aan de romp verlijmd gaat worden, zit zelf nu te denken aan Stabiliet maar misschien kan het ook met UHU-hart.

De boel staat nu als proef, ik wil de as ook in de lengte ondersteunen.

540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg
 
Ook al gaat het minder snel dan ik had gehoopt toch weer een update.
Tussen de spanten stukjes multiplex gemaakt zodat straks het dek meer vlees heeft om aan verlijmd te worden.

Vandaag de Lipo ontvangen een 2s 5200mAh daar kunnen we straks een aardig tijdje mee blijven varen.

Ook het plamuren gaat rustig aan, na plamuren komt schuren en met het hoesten is dat natuurlijk niet iets wat je dan lekker een paar uurtjes door blijft doen. Met een stofmaskertje voor en dan een half uurtje schuren is het wel te doen.

De lijmvlakken voor het dek en de motor en accu beetje provisorisch geplaatst.
540.jpg


540.jpg

540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


Houder voor de Lipo.

540.jpg


Accu in het ruim van de boot, zeg maar de machine kamer.

540.jpg


540.jpg

540.jpg


540.jpg


Houder voor de servo.
Deze is later makkelijk bereikbaar en kan er altijd uitgehaald worden.

540.jpg


540.jpg

Volgende week de schroefas uitrichten en vast lijmen met UHU-Hart.
Dan de boel nog een beetje plamuren en schuren om vervolgens het geheel in de epoxie te zetten.
Dat moet wel de eerste week van september gebeuren zodat tijdens mijn vakantie de boel lekker rustig kan uitharden.
Tenminste, dat zijn de doelstellingen op dit moment.
 
Er komt steeds meer model in, de achterkant is bijna in model geplamuurd en geschuurd.

540.jpg


Tevens een extra bodem er in gemaakt, hier komt dan de motor, accu, vaartregelaar, ontvanger en voorlopig een Bluetooth speakertje voor het motor geluid.

540.jpg


En van de andere kant gezien.

540.jpg


Roerservo is geplaatst en kan makkelijk worden verwijderd indien nodig.

540.jpg


En de as met in het verlengde de motor die nog niet is uitgelijnd :)

540.jpg
 
De binnenkant in de epoxy, morgen de buitenkant glad schuren en dan kan daar ook de eerste laag epoxy op.
Heb nog getwijfeld om er een kepermatje op te zetten maar voorlopig eerst 2 lagen epoxy er op en dan kijken hoe serk de romp gaat worden.

540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


Ook de boeg is aangepast, soort golfbrekertje of hoe zo iets ook mag heten.

540.jpg


Vind het best wel een stoer puntje.

540.jpg


540.jpg
 
Lekker in het zonnetje de buitenkant in de eerste laag epoxy gezet.
Dat droogt nu wel lekker snel.

540.jpg


540.jpg


540.jpg


Terwijl de romp lag te drogen in het zonnetje ben ik maar eens begonnen aan het roer.
Eerst de roerkoning aangepast.

720.jpg


Roerblad in vorm gemaakt, bestaat uit 4 lagen van 1mm dik styreen wat in model wordt geschuurd.
Het blad verloopt van 4mm aan de roerkoning tot 2mm aan het einde van het blad.

720.jpg


En dan de boel even handmatig samenvoegen.
Later wordt het me epoxy aan elkaar verlijmd.

720.jpg


Morgen de romp ligt schuren en de tweede laag epoxy er overheen.
 
Zet je geen glasweefseldoek op de romp Tom? Is nu een kleine moeite en maakt de romp supersterk en de kans op inwateren een stuk kleiner. Gr. Klaas.
 
Ik twijfel daar nog over Klaas, weet wel dat keperweefsel het beste is, misschien morgen toch maar wat halen.
Even nachtje over slapen.
 
Hallo Tom,

Ik zet mijn houten rompen altijd in het glasweefsel en epoxy, zo voorkom ik dat er droogte scheuren in de huid kunnen komen.
Niks is zo vervelend als scheuren in een romp die je vorig jaar zo mooi in de verf had gezet.
Hebben je achterkleinkinderen ook nog wat aan de boot...

Groeten, Jan.
 
Vandaag tussen alle zweetdruppeltjes door het dek pas gemaakt (moet nog een klein stukje uitgesneden worden) en verlijmd.
De hele rand goed ingesmeerd met houtlijm en geen gedoe me spanbanden, lijmklemmen of postbode elastieken, gewoon paar spijkertjes op de belangrijke plaatsen en het dek sluit perfect en de lijm kan rustig uitharden.

Op advies gaat er toch een kepervelletje over de huid heen en dan weer in de epoxy, om eventueel scheuren te voorkomen zodat mijn kindskinderen er later ook nog plezier van hebben.

540.jpg


Tevens het roer verder afgewerkt, door het beslag van het roerblad is nog een pennetje geslagen zodat het blad stevig is verbonden met de roerkoning.

540.jpg


Morgen kijken of er nog wat energie over is want het zijn wel Mediterrane temperaturen en dan moet je eigenlijk niets anders doen dan lekker ergens op een terras genieten van een koud biertje.

540.jpg
 
Vandaag even naar de epoxywinkelier geweest voor een matje keperweefsel.
Is niet nodig, als de epoxy lagen er opzitten en het is over het geheel helemaal hoogglanzend dan is een keperweefsel niet echt nodig. Kijk daar hou ik nou van, een verkoper die durft nee te verkopen omdat hij 53 jaar ervaring heeft.
Daarna nog even contact opgenomen met mijn neef die wedstrijdzeilboten verkoop maar ook repareerdt en die bevestigde ook het verhaal. Als de romp goed is gebouwd en het hout is ook van hoede kwaliteit dan heb je gewoon een stevige romp met een paar lagen epoxy.

Klopt ook wel want mijn eerste bootje, de Minerva, gebouwd in 1982 en ook met latjes heeft 1 laag PS100 en daarna 2 lagen epoxy en heeft nog steeds geen lekkage.
 
Soms zit het mee en soms zit het tegen. Afgelopen weekend gevallen elleboog gescheurd en de heup bont en blauw.
Maar ik doe het toch al rustig aan dus nu nog een tandje lager.
De waterkering gemaakt.
Strookjes 0,8mm triplex op elkaar gelijmd, in de rand ingespannen en na drogen zit het model er helemaal goed in.
Daarna de randen er in plakken en de waterkering zit er strak in.

540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg
 
De eerste verflaag er op, kan ik na het schuren zien waar nog wat geplamuurd moet worden.
Eerst indruk ziet er redelijk strak uit.

720.jpg


540.jpg


Zit een vlekje op van het schuursel, is droog zit niet in de verf.

540.jpg


Vervolgens de voorste beting gemaakt. Beukenrond met een bekleding van messigbuis.

540.jpg


De beting loopt door tot op de kiel, zo komt er minder spanning op het dek.

540.jpg


Ook al een plaatsje gevonden waar een speakertje kan komen, het speakertje komt nog op een klankbord wat tegen het spant aan wordt bevestigd.
540.jpg
 
Na de vakantie was het plan de boel weer verder op te pakken maar helaas.
Er kwam een kleine kink in de kabel.
Mijn echtgenote is op 10-10 in het ziekenhuis opgenomen en heeft een nieuwe schouder gekregen, ja inderdaad een nieuwe schouder.
Dit betekent voor mij voorlopig even geen modelbouw maar echtgenote verzorgen en het huishouden doen.
Geen probleem, over een week of 4 mag ze al weer wat met de arm gaan doen en komt er vast wel weer wat tijd voor mij vrij en anders nog een paar weekjes wachten.
Zo doe je dat als je 47 jaar getrouwd bent.
 
Back
Top