ESC doorgebrand

We weten niet wat voor connectors er aan de accu zijn gemonteerd en die connector kan een deel van de oplossing van het probleem zijn. Stel dat er nog iets aan de accu aangesloten is geweest, waarvan de min ook verbonden is geweest met de ontvanger. Als van de connector tussen ESC en accu alleen de plus verbonden is geweest, dan gaat de motorstroom door de dunne min van de servokabel en brandt dan door.
 
Het kan wel zijn dat de zwarte draad in contact is geweest met de bruine draad, want ze zitten tegenover elkaar en het was niet zo netjes gesoldeerd.

Over de connector van de accu, er zat geen connector op de accu dus ik heb krokodillen klemmetjes op de plus en min van de esc gesoldeerd die ik dan op de accudraden klemde. Ik ben nu wel van plan een connector op de accu te solderen, ik zat te denken aan de t plug of de xt 60 connector.
 

Bijlagen

  • IMG_20220523_074226.jpg
    IMG_20220523_074226.jpg
    230,8 KB · Weergaven: 114
De zwarte en de bruine draad zijn allebei massa. Dus dat houdt in dat ze op de printplaat van de ESC met elkaar verbonden zijn.

Maar krokkedillebekjes om de batterij met de ESC te verbinden was echt geen goed idee. De stroom die door deze verbinding gaat is veel te hoog om door een paar krokedillenbekjes te vloeien.

De ESC is nu door al je experimenten denk ik wel defect. Dus een nieuwe ESC aanschaffen, en daar dan direkt een goede stekker aan solderen. Een XT60 is een goede keuze. Als je dan alles goed aansluit en voordat je de accu aansluit hier even wat foto's plaatst van je aansluiting dan kunnen we even meekijken voordat het mis gaat.
 
Ik heb vandaag mijn nieuwe ESC binnengekregen en ben van plan het zoals op de foto aan te gaan sluiten. Zou iemand het voor mij willen controleren of ik iet niet verkeerd heb aangesloten?
Mvg Reinoud
 

Bijlagen

  • IMG_20220602_161820.jpg
    IMG_20220602_161820.jpg
    330,2 KB · Weergaven: 129
De motor is in ieder geval goed aangesloten. Mocht die verkeerd om draaien, dan twee willekeurige motorconnectors wisselen. De accuaansluiting is niet goed te zien. Als de rode accudraad op de rode ESC draad komt en idem zwart aan zwart, dan is het goed. Ook de aansluiting op de ontvanger (volgorde van de draden) is niet goed te zien. Normaal is de volgorde wit (impuls uit de ontvanger), rood (plus van de BEC) en zwart (min van de BEC). De aansluiting op de ontvanger moet het gas kanaal zijn.
 
De aansluiting is goed zo, dus kortsluiting op de print van de ontvanger.

De printplaat van mijn ontvanger ziet er niet beschadigd uit, dus is er misschien een manier om uit te zoeken of je ontvanger kapot is, bijv. met een lampje?

Nogmaals Bedankt voor alle reacties!
Groet, Reinoud
 
Om het uitgangssignaal van een ontvangerkanaal te bekijken, is een oscilloscoop benodigd. De meeste hobbyisten hebben zo'n behoorlijk duur meetinstrument niet op de plank staan. Maar gelukkig is er een andere, veel eenvoudiger optie. Verwijder de ESC, en sluit een ontvangeraccu en een servo aan. Zo kan je alle kanalen een voor een testen.
 
Back
Top