Het grote FPV (First person view) draadje.

dat zou ook nog kunnen.... haal er eens 1 filter tussenuit (die het dichtst bij je lipo zit) en doe het eens ECHT zoals remy in dat topic aangaf.
 
Je bedoeld dat ik er een kortsluiting in heb gemaakt? Zal vanavond/morgen even dat 2e filter er tussen uit halen. Scheelt alvast weer in bekabeling, gewicht en vulling van het geheel ook.

@ bad bert> juist die het dichtst bij de lipo zit is hoe het hoort toch? :s Die andere zit alleen om de kabel van de tx namelijk.
 
Even het plaatje "geleend"
20tj6ub.jpg

maakt niet uit waar hij zit, maar hij zit over de draden die naar de cam en video TX gaan.
en VOOR die filter, de aftakking naar je esc.
 
Wat ik heb gedaan is:
Vanaf de lipo een y-kabel naar de regelaars en ontvangers. In de aansluiting van de tx/cam heb ik een filter zitten, en dus in de kabels van de tx zelf.
 
ik snap die y kabel niet helemaal, maarrrrrr

zoals het plaatje laat zien:

Voor de PLUS:
net na de lipo (of al op je accu stekker waar je de lipo op aansluit) een splitsing maken.
1 kabel direct naar de voeding van de ESC, andere kabel door de ferriet kern doen.
NA de ferriet kern sluit je de CAP aan, en vanaf dat pootje van de cap splits je de draad, en 1 gaat er naar je VidTX, en 1 naar je cam.

voor de MIN:
net na de lipo (of al op je accu stekker waar je de lipo op aansluit) een splitsing maken.
1 kabel direct naar de MIN van de ESC, andere kabel naar het vrije pootje van je CAP, en vanaf dat pootje van de cap splits je de draad, en 1 gaat er naar je VidTX, en 1 naar je cam.
 
Ik maak nu even 'n tekeningetje, ben bijna net zo'n kunstenaar als sander ;)

Foto-KVLWPY47.jpg


Hoop dat dit wat meer duidelijkheid geeft? De gekrulde draad zit ook in ferriet maar vond het later makkelijker om er maar 'n blokje omheen te tekenen ;)

Denk alleen dat bij mij de caps voor de ferrietkernen zitten, zou ik even moeten checken.

Volgens http://www.fpvuk.org/?page_id=536 maakte dat ook niet uit
 
Laatst bewerkt:
Sja, alles kan natuurlijk maar zit op 1010 mhz ofzo met deze zender dus denk t eigenlijk niet. En andere gebruikers halen 4 km zo uit de doos :s

Maarjah, moet alles uitsluiten natuurlijk!

Alleen heb ik al vanaf t begin problemen met t bereik, ook op de 5.8 dus zoek t eigenlijk toch meer in de manier van aansluiten en hoeveelheid kabels.. Dat eerst maar aanpakken!
 
Kan iemand bevestigen dat ik het juiste kristal in mijn FF9 heb?
Hij zier er als onderstaand plaatje uit.

fut-tx.jpg
 
Laatst bewerkt:
Kan iemand bevestigen dat ik het juiste kristal in mijn FF9 heb?
Hij zier er als onderstaand plaatje uit.

fut-tx.jpg"][COLOR=

Dat is het goede kristal. TX staat voor zender en RX voor ontvanger. De ontvanger kan ook nog met een oranje label zijn uitgevoerd, maar dit hangt af van je ontvanger (dual conversion).
 
Dat is het goede kristal. TX staat voor zender en RX voor ontvanger. De ontvanger kan ook nog met een oranje label zijn uitgevoerd, maar dit hangt af van je ontvanger (dual conversion).

Thanks Marco.
Ik vraag dit omdat ik Corien ergens heb zien schrijven dat het nogal uitmaakt welk kristal je in de Futaba doet. Ik kan het bericht niet weer vinden. Maar je hebt ze met verschillende kleuren labels. Omdat ik mijn bereik niet haal controleer ik gewoon alles even. De ontvanger is een synthesizer dus dat maakt niet uit.

Het gaat mij dus om het kristal in de zender. (Futaba FF9)
 
Laatst bewerkt:
Thanks Marco.
Omdat ik mijn bereik niet haal controleer ik gewoon alles even. De ontvanger is een synthesizer dus dat maakt niet uit.

(Futaba FF9)

Als het een synthesizer is zoals een corona, dan moet je geluk hebben qua bereik. Ik kies dan liever voor een futaba die met gemak de 3 á 4 km halen.
 
Als het een synthesizer is zoals een corona, dan moet je geluk hebben qua bereik. Ik kies dan liever voor een futaba die met gemak de 3 á 4 km halen.

Je staat soms echt stomverbaast hoe snel de kwaliteit van een produkt schijnbaar kan veranderen. :confused: Maargoed, bedankt voor de info.
 
De dradenbundel in m'n twinstar:
Foto-83VVHV3B.jpg


Foto-TO7BC8DN.jpg


Ontvanger en 1 ferrietkern zitten nog onder het middenstuk.

Ik ga nu eerst de 2e ferrietkern eruit halen en andere draden inkorten.
 
Laatst bewerkt:
Ik zou dit eerst eens een beetje opschonen en inkorten. Daarnaast zie ik een ferrietkern waarin alles is gewikkeld (massa,plus en video). Doe dit alleen met de plus, dit scheelt al een hoop ellende.
 
Ik heb 1 ferrietkern eruit gehaald (die ene die te zien is waar inderdaad 3 kabels doorheen gingen. Dat scheelde zo'n 12cm aan draad + het draad in de ferrietkern (tegen de 40cm :s) Daarnaast een y-kabel voor de ailerons eruit gehaald en vervangen met 'n kortere, scheelt ruim 20cm enkele kabel en 20cm dubbele kabel.

Al met al blijft er dus nog steeds aardig wat bedrading inzitten maar wel al 'n stuk minder. Testen zijn allemaal weer netjes, heb meteen de camera ietsjes omlaag gezet, dus nu blijft het maken van een statief (thuis vergeten, stom!!) en de praktijktest over!

Zal later even wat foto's uploaden van wat eruit is gegaan en ervoor in de plaats.
 
Back
Top