Hoe krijgen we weer leven in de electrocompetitie???

Nee de Truggycup ;) Daar kon je al aan meedoen met de meest simpele RTR truggy van pakweg 300,- Dat jij een Xray koopt is je eigen (dure) fout :p;) ... Mijn MBX5T prospec was ook duurder , het gaat er gewoon om dat je met een simpele RTR al mee kon doen en in het Rookie-klassement (beginners) dan gewoon leuk kon meedraaien.
 
Fout zou ik het niet noemen, was meer een spontane impuls aankoop. Heb er tot nu toe geen spijt van gehad! Kan ik van veel andere van mijn spontane aankopen helaas niet zeggen :lol:

Maar ok, goed voorbeeld inderdaad! Zo zou het ook moeten zijn met het onroad competitie gebeuren... Waren er veel rijders die aan kwamen met zo'n auto?
 
D'r zijn er zat geweest in de Truggycup die aan kwamen met een simpele RTR , zowat elke wedstrijd waren er ook wel nieuwe gezichten te zien....

Om meer draagvlak en aanwas te krijgen moet je werken volgens het K.I.S.S systeem , Keep It Simple Stupid !!!

In het geval van de electro onroads b.v. met TT01's en silvercan's ofzo om te beginnen.
 
Haha, fantastische uitspraak!

Klopt overigens helemaal! Al dat mieren geneuk met die regeltjes hier.

Ik gebruik altijd "Back to Basics". Niet een beetje met regels gaan rommelen in de hoop dat het een paar tientjes goedkoper wordt... Maar helemaal terug gaan naar de basis en daar veranderingen aanbrengen.

Op dat punt is ook behoorlijk gefaald hier. Volgens mij gaat het met de electro competitie in Nederland net zo als met de auto industrie in Amerika. Nooit hebben die geïnvesteerd in veranderingen en dan snappen ze niet dat wanneer er 1 ding tegen zit ze vrijwel meteen op hun gat liggen.

Komen er eindelijk eens mensen met "frisse inbreng" is meteen alles fout, het is toch niet haalbaar en waarom veranderen het gaat nu toch prima we hebben al een paar fantastische ideeën doorgevoerd bla bla. Met zo'n instelling zal er werkelijk waar niets gebeuren! Al met al veel woorden weinig daden.

Volgens mij zal er als het zo door gaat volgend jaar weer niets veranderd zijn, en wat dan?

Tijd voor actie! Iedereen peper in de reet en gaan met die banaan! Jullie willen dat er wat veranderd, nou maak het er dan naar! Niks geen gezeur meer over wie het nou moet gaan regelen de clubs of de NOMAC! Regel het gewoon zelf, ga naar je club bestuur en stel het voor: Een wedstrijd klasse die voor "iedereen" te betalen is. Vervolgens gaat elke club hun visie op zo'n klasse uitwerken en dan pakt de NOMAC alle positieve dingen uit elke uitwerking en stelt zo de definitieve klasse samen!

Want kom nou zeg, het draait hier om 1 ding en dat is het toegankelijker maken van de elektro competitie. Daarom gaan er een aantal mensen om de tafel zitten om dat te realiseren. Vervolgens komt er 1 geld besparende oplossing: max 3 bandjes.

Sorry hoor maar ik kan dan niet echt merken dat er wat gedaan is aan de basis van het probleem! De meeste mensen zullen naar de competitie kijken naar iets wat hun leuk lijkt... Vervolgens gaan ze kijken wat dat spul nou kost en zullen de meeste gewoon hun broek vol schijten puur vanwege alleen al de instap prijs! Of ze nu maar 3 setjes banden of 100 mogen gebruiken zal ze een worst wezen.

Tijd om het aan te pakken waar het probleem begint. Hier ligt dat dus bij fun rijders die geen competitie willen rijden en wat het werkelijke probleem is zal je aan hun moeten vragen!

Back to Basics

Kom nou zeg, als je tot de conclusie komt dat de fundering van je nieuwe huis niet op orde is dan ga je toch ook geen ander dak er op zetten zodat de fundering het toch houdt..

Ok, genoeg geleuter.. tijd voor actie!

Wat houdt fun rijders tegen om competitie te gaan rijden?
Zijn er al clubs met een "instap" klasse? Hoorde AMCA en Haarlem voorbij komen?
Hoe vallen dit soort wedstrijden bij de fun rijders?
Wat zijn de positieve en negatieve ervaringen?
Welke regels worden gehanteerd?
Enz enz..

Misschien dat 1 (of meerdere) persoon zich geroepen voelt om de leiding te nemen om het hele gebeuren te regelen zodat er misschien nog wat gebeurd. Zelf zou ik met alle liefde die functie op me genomen hebben maar ik ben totaal niet thuis in het hele onroad competitie rijden en dat is nog zacht uitgedrukt. Heb totaal geen idee welke clubs er allemaal zijn, laat staan dat ik contacten heb bij enkele van ze. Daarnaast zit ik met zware rug klachten en weet niet hoe deze zich verder zullen ontwikkelen in de komende tijd.

Zo, en nu retteketet naar Jaspers bed.
 
Vergeet niet dat velen gewoon ook rijden voor de lol en als ik alle regels zie denk ik er ook niet aan om ooit aan on-road wedstrijden te beginnen. Ok kwa onroad ben ik een enorme newbie en heb als impuls aankoop (tja poen moet rollen dan doen we dat toch :)) een Corally PHI 09 gekocht Ezrun erin met 5.5 turns en karren maar (Heb omdat het wel erg hard gaat nog een 9 turns liggen die vanavond maar eens testen @Pk).

Anyway als ik zie wat er aan kosten allemaal bijkomt en dan heb ik het niet alleen over de wagen maar de rest dan kan je daar toch een hele dure offroad gebakkie voor kopen maar goed die hadden we al zat.

Ik denk dat veel hobby rijders meer te trekken zijn in de vorm van clubwedstrijden die een open karakter hebben en als iemand er een kanonskogel inschroeft moet hij maar proberen dat op de baan te houden denk eerder dat hij (gut klinkt dat bekend) meer bij het onderdelen rek staat als aan het rijden is. Natuurlijk willen mensen doorstromen en dan is reguliering zeker een goede zaak maar vergeet de basis niet nieuw bloed is het behoud van onze sport/hobby en als die direct al afgeschrikt wordt met je moet dit, dit, dit oh en dit zal nieuw bloed zich niet zo gauw melden.

Just my 2 cents.
 
Ik denk dat veel hobby rijders meer te trekken zijn in de vorm van clubwedstrijden die een open karakter hebben en als iemand er een kanonskogel inschroeft moet hij maar proberen dat op de baan te houden denk eerder dat hij (gut klinkt dat bekend) meer bij het onderdelen rek staat als aan het rijden is.

Maar denk je dan ook niet dat dergelijke mensen op zo'n moment de lol er niet van inzien en afhaken? Als je als rijder het enigzins probeert om rond te komen en er komt zo'n malloot met een 200km/u torpedo er van achter in is voor alle 2 de lol er snel van af.
 
Wat houdt fun rijders tegen om competitie te gaan rijden?
Zijn er al clubs met een "instap" klasse? Hoorde AMCA en Haarlem voorbij komen?
Hoe vallen dit soort wedstrijden bij de fun rijders?
Wat zijn de positieve en negatieve ervaringen?
Welke regels worden gehanteerd?
Enz enz..

Wat vaak ook een probleem is en daarom diverse Fun rijders geen Competitie willen rijden is gewoon het feit dat je op een wedstrijd dag effectief maar een aantal keer kort kan rijden. Vaak 3 Kwalificaties met daarna 2 of 3 finales. Elke heat iets van 5 minuten a 7 minuten. Dat is effectief dus maar iets van 30 minuten rijden.

Dat blijft natuurlijk altijd lastig omdat te verbeteren. Zeker als er verschillende klasses zijn welke in een wedstrijddag gestopt moeten worden. Veel funrijders willen gewoon rijden en het liefst zoveel mogelijk maar dat is bijna onmogelijk op een wedstrijddag of je moet je in meerdere klasses inschrijven maar ja dat is vaak ook niet makkelijk als beginner. Of er moeten vaker 6 uurs races of langere races gehouden worden om langer te kunnen rijden?

Er zijn veel clubs (Als het niet al alle clubs zijn) die instap klasses hebben van Silvercan klasse tot een 17,5t brushless EZrun klasse tot Tamiya M-chassis klasse waar je goedkoop in mee kan rijden. Alleen is daar niet echt een rechte lijn in te vinden en het reglement verschilt allemaal net wat van elkaar. Dat is in de M-03 klasse wel goed te zien. (Daar moet alles standaard. Daar mag je wat tune. Daar moet je een silver can. Daar moet je een LRP Runner 2 gebruiken. Daar mag je alle M-chassis gebruiken en ga zo door.) Je ziet ook wel dat diverse clubs samen werken met Modelbouw winkels om een leuke aanbieding te maken zodat je in een bepaalde klasse gelijk kan meedoen en het geen duizenden euro's hoeft te kosten en je voor niet al te veel gewoon lekker kan meedoen.

Iets anders wat je hier ziet met de Stock klasse, is dat de Clubs eerder besloten hebben wat te gaan voor aankomend seizoen dan dat de Nomac dat heeft besloten. Waardoor je dus alsnog verschillen hebt in het geheel tussen de verschillende clubs en het NK. Je wilt hier toch gewoon dat de Nomac eerst wat heeft besloten en aan de hand van die besluiten de clubs ook hun besluit kunnen nemen.

Als laatste wil je ook niet te veel verschillende klasses want het moet wel in een wedstrijddag passen en je wil er ook nog voldoende rijders hebben om een leuke volle heat te krijgen.
 
Laatst bewerkt:
Er zit tussen een X-ray T3 en een Tamiya TT01 een heel groot verschil. Zoek ze maar een op en bekijk de verschillen.

Ja, grote verschillen die op die snelheden irrelevant zijn, en voor beginners al helemaal. Laagdrempelig, zoals ik in de discussie van de afgelopen drie bladzijden al eerder heb aangegeven, betekent wat mij betreft dat een beginner mee moet kunnen doen met de spullen die hij/zij al heeft (dus ook een T3), niet dat deze gedwongen wordt om weer andere spullen te kopen. Te strikte (technische) regels in een beginnersklasse verhoogt in mijn ogen de drempel juist.
 
Vraagt iemand van jullie zich wel eens af alsof de beginnende rijder zit te wachten op een nationale competitie?

We praten al enige dagen niet of nauwelijks over een nationale competitie. We praten over een instapklasse op clubniveau waarbij de drempel laag moet zijn en het voor rijders ideaal gezien ook mogelijk moet zijn om eventueel bij een andere club een wedstrijd mee te doen zonder meteen andere spullen te moeten kopen. Daarnaast hebben we een discussie over de rol die de NOMAC hierin zou kunnen (en gezien de statuten wellicht moeten) spelen.
 
Maar denk je dan ook niet dat dergelijke mensen op zo'n moment de lol er niet van inzien en afhaken? Als je als rijder het enigzins probeert om rond te komen en er komt zo'n malloot met een 200km/u torpedo er van achter in is voor alle 2 de lol er snel van af.

Deels ja, en deels nee. Ik denk dat wij "wedstrijdrijders" dat te vaak denken en beginners aanpraten. Toen ik in 1985 voor het eerst meedeed aan een clubwedstrijdje 1:12 reed Constant Paul 2 rondjes voor iedere ronde die ik reed. Ik vond het fantastisch!

Ik ging rijden met als doel beter te worden. Iedere keer weer net een snellere tijd of een rondje meer. Daar zit het plezier. Ik ging niet voor een overwinning of de A-Finale. In mijn eerste wedstrijden was ik blij als ik niet in de H of I finale zat (ja, zoveel rijders hadden we toen in Nederland). Daarna was ik blij als ik een finale hoger kwam, enzovoorts. De lol kan er lang inblijven op die manier, maar dan moeten wij, als ervaren rijders, wel laten zien waar die lol zit. Winning is NOT everything.

Een veel belangrijker aspect van lol, zowel voor de beginner als de hardcore wedstrijdrijder, is het gedrag op de baan. Als je langzamer bent, ga dan niet onnodig in de weg rijden. En als je sneller bent, wacht dan even als de langzamere rijder niet meteen opzij gaat/kan en hou rekening met het niveauverschil. Leven en laten leven, gepaard met een goede wedstrijdleiding, kan wonderen doen. Heeft niets met techniek of verschil in rijderskwaliteiten te maken, en alles met instelling.
 
Ja, grote verschillen die op die snelheden irrelevant zijn, en voor beginners al helemaal. Laagdrempelig, zoals ik in de discussie van de afgelopen drie bladzijden al eerder heb aangegeven, betekent wat mij betreft dat een beginner mee moet kunnen doen met de spullen die hij/zij al heeft (dus ook een T3), niet dat deze gedwongen wordt om weer andere spullen te kopen. Te strikte (technische) regels in een beginnersklasse verhoogt in mijn ogen de drempel juist.

Ik ben het helemaal met je eens dat de instap laag moet zijn; er is alleen weldegelijk een verschil tussen bijvoorbeeld een T3 en een TT01, ook met een "silvercan-achtige" motor. Wij hebben de afgelopen jaren uitgebreid getest met het RTR-principe; alles mag , alleen de motor wordt voor de wedstrijd verstrekt.

De TT01-rijders waren allen twee tot vier seconden langzamer dan de mensen die met een 2007 of 2009 carbon chassis reden. Dit is alleen al een gevolg van de overbrenging die in de TT01 niet zwaarder kan dan 5,11 en met een ander chassis onder de 4; met een silvercan (of 17.5 BL)is dit zeker een voordeel. Dit veroorzaakt dus weer extra technische keuring aangezien er een maximale overbrenging verplicht zou moeten worden gesteld om het spel eerlijk te houden.

Er is dus weldegelijk verschil tussen de diverse chassis!! En je moet dus ook voorkomen dat mensen na één race toch weer even 400-500 Euro moeten investeren om mee te komen....dan is de laagdrempeligheid juist een factor waardoor mensen afhaken.

Maargoed, als er een maximale overbrenging wordt aangehouden en alle chassis ook gewoon 1500 gram wegen dan zou het volgens mij best close kunnen worden.

groet,

Eric
 
Ik ging rijden met als doel beter te worden. Iedere keer weer net een snellere tijd of een rondje meer. Daar zit het plezier. Ik ging niet voor een overwinning of de A-Finale.

Leven en laten leven, gepaard met een goede wedstrijdleiding, kan wonderen doen. Heeft niets met techniek of verschil in rijderskwaliteiten te maken, en alles met instelling.

Dit is helemaal waar en eigenlijk de enige drive in het RC racen. Er kan er maar ééntje winnen en de rest verliest. Als je zo denkt ga je het niet lang volhouden. Ik heb ooit van Huub Vermeulen (Rensportschool Zandvoort) geleerd: "als je NIET winnen niet leuk vind dan moet je gaan voetballen, daar verliezen van de 22 deelenemers er maximaal 11 en bij een gelijkspel verliest er helemaal niemand;-)"

Ook voor gevorderde rijders zijn er tijdens internationale races genoeg punten waar je even met de neus op de feiten gedrukt word. De eerste race ben je blij als je niet in de laagste (I-, J- of K-) finale zit maar zo langzaam aan wordt het steeds makkelijker om finales hoger te eindigen. Hier is iedere finale die je hoger zit voor mij een overwinning; op dat gebied zijn ook ervarener rijders soms ook beginners!!!

Competatief zijn is goed maar verlies niet de lol van het racen uit het oog; Juist dit is de reden dat ik naast met een up-to-date competitiechassis ook altijd in één van de low budgetklasses meedoe, TT01, M03....briljante competitie met zeer close racen en tons of fun. Mensen die de Swift-races wel eens gevolgd hebben hebben daar ook veel gelach en gegniffel op de stelling gehoord; ik (en vele andere)vind dit leuker dan welke "belangrijke" race dan ook.....

groet,

Eric
 
En je moet dus ook voorkomen dat mensen na één race toch weer even 400-500 Euro moeten investeren om mee te komen....dan is de laagdrempeligheid juist een factor waardoor mensen afhaken.

Ja, maar dat wil jij begrijp ik dan oplossen door andere mensen, die al 400-500 Euro hebben uitgegeven, te dwingen nog een investering te doen? Wat is er mis met een vast gear ratio?

Maargoed, als er een maximale overbrenging wordt aangehouden en alle chassis ook gewoon 1500 gram wegen dan zou het volgens mij best close kunnen worden.

Dat lijkt mij de betere aanpak.
 
Bij toerwagens heb je niks aan een vast gear ratio Tony. Dit omdat de interne gear ratios verschillend zijn. Als je iets vast wil zetten dan moet je een vaste roll-out nemen. Bij dezelfde banden, motor, ESC en gewicht zal dan elke auto met dezelfde roll-out theoretisch gezien dus ook dezelfde snelheid hebben.
 
Bij toerwagens heb je niks aan een vast gear ratio Tony. Dit omdat de interne gear ratios verschillend zijn. Als je iets vast wil zetten dan moet je een vaste roll-out nemen. Bij dezelfde banden, motor, ESC en gewicht zal dan elke auto met dezelfde roll-out theoretisch gezien dus ook dezelfde snelheid hebben.

De interne ratio is idd verschillend per chassis maar de eindoverbrenging kan wel vastgesteld worden. Je zal bij snelheidsverschillen gewoon even de eindoverbrenging moeten checken; is zeer simpel te doen: spur: pinion x (pully: middenpully). Hierdoor voorkom je "afwijkende" interne overbrengingen van fabrieksopgaven.

Overigens is er niet altijd bedrog in het spel maar kan onwetendheid ook een rol spelen. Ook hier geld weer dat ervarener rijders de nieuwelingen veel kunnen leren.

groet,

Eric
 
@Pasqual

Ik ken meerdere mensen die het alleen houden op fun rijden omdat de competitie zo duur is.

Mensen, met name die met het mannelijke geslacht, zijn van nature al competitief ingesteld waardoor je met de juiste manier van benaderen vrijwel iedereen kan overhalen om competitie te gaan rijden.

@Tonyv

Tuurlijk niet, het gaat hier om een aparte klasse! Niemand verplicht je om ook met deze klasse mee te rijden. Maar hoezo is het een probleem nog een investering te maken om ook met deze klasse mee te kunnen rijden? Kijkend naar een gemiddelde competitie rijder zal die niet meer nodig hebben dan het chassi, regelaar en motor... Totaal ben je dan zo'n 150 euro kwijt en ik denk niet dat dat zo'n impact zal hebben op jullie budget, tenslotte besparen jullie al bakken met geld omdat jullie nog maar 3 setjes banden mogen gebruiken :mrgreen:

Edit:

@Pascal

Klopt, je zal in totaal niet heel veel tijd aan het rijden zijn... Maar wat is er mis met een beetje socialisering? Nieuwe mensen leren kennen zodat je een keer samen kan afspreken om te rijden enz... Persoonlijk sta ik zelf ook 90% van de tijd te ouwehoeren met mensen.
 
Laatst bewerkt:
Eric, een vaste eindoverbrenging of een vaste roll-out maakt bij toerwagens mits met dezelfde banden gereden idd niet veel uit dus beide is een goede optie...

@ I Xyzxy I: Dus voor de wedstrijdrijders mag het wel geld kosten maar voor de beginnende rijder niet? Wie ben jij om in andermans portomonee te kijken eigenlijk?

@Pasqual Persoonlijk sta ik zelf ook 90% van de tijd te ouwehoeren met mensen.

Ja, dat doe je tot nu toe erg goed... Bijna 33 pagina's in dit topic en als alle vergaderingen geweest zijn komt ie om de hoek kijken...

Oh en trouwens... Even over de kosten en die regeltjes die volgens sommige maar weg gelaten moeten worden... In ELKE tak van sport en in ELKE vorm van competite zijn regels en bij nagenoeg elke sport accepteerd iedereen het dat er regels en regelementen zijn, vinden we heel normaal dat er een buitenspel regel is bij voetbal en dat een net-service bij tennis over moet maar regels en regelementen bij de modelauto's... Nee, tuurlijk niet! Dat is niet nodig... En laten we wel zijn. Elke sport/hobby kost nu eenmaal geld en hoe hoger het niveau van competite hoe duurder het is/wordt. Zo is het nu eenmaal, ik laat ook wel eens een wedstrijd liggen omdat het finacieel even niet kan. So be it!!! Je moet je hobby/sport beoefenen naar gelang je budget het toelaat in mijn ogen.

Dat er een goede instapklasse moet zijn voor beginnende rijders, TUURLIJK!!! Helemaal mee eens en bij ons op de MACH is daar ook zeker aan gewerkt. De mensen die daar lid zijn weten dat. Ook AMCA is er volgens lezen hier op het forum goed mee bezig dus ja. Er wordt zeker wel wat gedaan maar onthou één ding. Niet alle mensen die actief zijn bij een club zitten hier op het forum dus er wordt ook een hoop gedaan zonder dat het ooit het forum haalt maar dat wil dus niet zeggen dat er niks gebeurd. Er gebeurd een hoop binnen de clubs en wat ik hoor van andere rijders niet alleen bij de MACH en AMCA alleen zoals ik net al zeg komt het niet altijd naar voren op dit forum.

Diegene die behoefde hebben aan een dergelijke klasse raad ik aan om gewoon eens te informeren via de ouderwetse manier van bellen of langs gaan en zo wijzer te worden over een dergelijke klasse bij HUN in de buurt. Dan zullen die mensen er echt wel achter komen dat er wat mee gedaan wordt.
 
Laatst bewerkt:
Het gaat er niet om dat alle regels schrapt moeten worden , dat is voor zover ik weet nergens ter sprake gekomen...

De discussie gaat nu over een makkelijk toegankelijke beginnersklasse met een zo laag mogelijk instapbudget. Zonder het gebeuren wat er in b.v. de stock aan de gang is , waar je zonder auto van een €1000,-:?: gewoon niet meer mee kan komen.

Juist door zo'n initiatief kan je voor meer aanwas in de sport zorgen.

Iedereen loopt te klagen over het gebrek aan jonge/nieuwe aanwas , nu komen er gewoon voorstellen om dat aan te pakken vanuit andere mensen als de "gevestigde orde" ;)
 
Back
Top