kan iemand mij uitleggen wat hier mis gaat

het is niet goed voor je hart

http://www.helihobby.com/videos/crash4.wmv (775 k)

VideoHeliCrash2.jpg


het water is kalm dus ik snap niet wat er mis gaat

oja het is schaal 1:1

gr Remco
 
Ah das wel een film.

Staart stopt met draaien. Als je goed kijkt zie je na 10 seconden nog net dat hij langzamer gaat draaien.

Inderdaad niet zo'n prettig gezicht...

Elwin
 
Zo te zien valt inderdaad de staartrotoraandrijving uit. Als je voldoende hoogte hebt is dat geen probleem. Turbines uitzetten, de hoofdrotor wordt niet meer aangedreven waardoor de romp niet meer zal draaien, en dan rustig een autorotatie maken.
 
Maar deze kerel zat midden in de death-menscurve, vlakbij een boot die toch best door vaart. Voordat de turbine uit is liggen ze al in het water.

Volgens mij reageert de piloot ook iets te enthousiast met de collective wat het allemaal nog iets erger maakt. Op dat moment is hij net gedeeltelijk boven het schip en het zog van de opbouw van het schip. Maar ja neem het hem eens kwalijk...
 
Sorry dat ik de verkeerde link er op heb gezet maar ik zie dat jullie het al hebben opgelost.

Maar nu ik de video nog eens goed bekijkt zie in inderdaad dat de staart stopt met draaien. Is niet zo goed voor je hart he dit soort video's

gr Remco
 
Deze film zag ik ook op runryder. Volgens mij raakte hij het veiligheidsnet en raakte daarin verstrikt.

Groeten Laurens
 
ron van sommeren zei:
Zo te zien valt inderdaad de staartrotoraandrijving uit. Als je voldoende hoogte hebt is dat geen probleem. Turbines uitzetten, de hoofdrotor wordt niet meer aangedreven waardoor de romp niet meer zal draaien, en dan rustig een autorotatie maken.
Wat je geen probleem noemt, al heeft hij nog zo'n mooie autorotatie waar gaat hij hem daar dan landen ;)
 
In de zee, alle marine helis zijn of ontworpen om nog even te kunnen blijven drijven of hebben airbags in de romp zitten die in geval van nood opgeblazen kunnen worden.

Elwin
 
Haha die kon ik, moet je dat mannetje eens zien die lekker uit het raam hangt. probeerd er nog uit te kruipen.

Hum... is natuurlijk erg triest. :( ze hebben het vast overleeft.

Beetje een dombo hoor die piloot, rost hem ook gewoon maar lukraak op die boot.
 
ja kicken he, zo ziet het er ook uit als je de eerste keer met een modelheli gaat vliegen zonder dat je er maar iets vanaf weet en je veel the enthousiast met de sticks gaat zwaaien.
 
Als we dan toch full scale helis gaan posten...
Check deze dude, die gaat even full scale stunten met z'n heli:
http://libra.technology.users.btopenworld.com/DRKJ2002.WMV
erg gaaf, gaat misschien een stuk trager uit dan z'n kleine broertjes maar het is ook wel ff een gewone heli!

Heb wel eens een apache een looping zien maken maar heeft iemand wel eens een filmpje gezien van een fullscale Heli die echt inverted vliegt?
 
Ik heb wel eens een NH90 een loop zien doen. Toch een maf gezicht, hoort eigenlijk niet, he?

Denk niet dat een fullscale genoeg negatief heeft voor een inverted hover. Hebben ze niet echt nodig, een apache (en tiger etc) heeft een beetje nodig voor dog-fights en een marine heli om zich snel 'vast' te drukken op een scheepsdek, en dat was het eigenlijk wel een beetje.

@ Remco
Die tandem valt van vrij hoog op zijn zij in het water, vindt je het gek dat het dan een baksteen wordt. Maar ok, een lynx heeft zeker zo'n noodsysteem, maar weet niet of ze het allemaal hebben. Civile heli ook zeker (booreilanden etc)!

Elwin
 
Als je bij die heli er in zit wordt je zeker ziek. Maar als ik dit jaar dit kan met mijn Rappie/Caliber ben ik erg gelukkig.

Leuk trouwens in breedbeeld en zeer goede kwaliteit

gr Remco
 
Back
Top