Komodo hobby heeft een nieuwe brushless kit !!!

Zo'n bedrijf zit 2 minuten lopen van mn werk. ik zal er eens langs gaan, kijken of er wat te regelen valt.

To be continued...
 
Neem een klosje o.i.d. mee om draad op te wikkelen. En als het af is, laat je ze een keer een rondje vliegen. Zeker weten dat je dan altijd kunt aankloppen voor wat draad :)

De spanningen lopen te veel uiteen. Of je hebt niet overal hetzelfde aantal wikkelingen opgebracht of er zit een sluiting tussen een paar wikkelingen.
 
Iemand al wat meetingen gedaan?
Zojuist heb ik een thrust meter gebouwd (gewoon een beuken kastplank drager :D ), precies even lange 'benen' en vrij opgehangen..

De motor is opnieuw gewikkeld met 23 gauge draad, was er niet geheel tevreden over en ach het was de eerste keer.
Het lijkt goed te zijn, zelfs best aardige waardes;

10 windingen 23 gauge
Prop APC SF 9 x 4,7 geeft 614 gram thrust bij 11,4v / 7,9A. De prop draait 7730 toeren.
Komodo geeft zelf aan bij een GWS 9 x 4,7 524 gram thrust bij 11V / 6,5A / 7200 toeren.
Een APC SF 12 x 6 geeft zelfs 982 gram thrust bij 11V / 14,8 A en 5000 toeren.
Ik heb er nog één besteld voor testen. Komodo zelf schijnt deze al op 300Watt te laten draaien met 5 wikkelingen 21 gauge lijkt me leuk :D

De thrust meter is handig, de ELE motor EMM-150PW zou eigenlijk 600 gram thrust moeten leveren maar met een 7x6 prop @ 8600 toeren trekt dat ding 140Watt en levert maar 398 gram thrust.
Met een 8x4 prop iets meer 481 gram.
Dan is mijn zelfbouw motor die precies hetzelfde weegt een stuk efficienter YEAH.. Hmm maar de EMM is spotgoedkoop.

Menno
 
Hedenmiddag 04-09 voor het eerst gevlogen met mijn staggerBee, een dubbeldekkertje, span 80cm met mijn zelfgewikkelde komodo 283. Ondanks een te kleine prop 9*3.8 ipv de 8*6 die ik gepland had ging mijn staggerbee de lucht in als een engeltje met heimwee. als regelaar een cc25 en een mzk quatro ontvanger absoluut probleemloos door het luchtruim gevlogen. Na de landing was de komodo amper warm te noemen en het lipo 3 cellen 1500 pakket (ELE) had ook geen last van verhitting. Kortom een leuk experiment.

de motor is conform de handleiding gemaakt 10wikkel ster
 
Back
Top