Ik heb het vermoeden dat dit komt doordat de cellen bevroren zijn, kunnen Lipo's hier tegen?
Je bedoelt of de Lipo's stuk gaan bij vorst?
Nee gelukkig niet, de meeste fabrikanten geven op dat ze ontladen mogen worden bij een minimum temperatuur van -20 graden. Ik denk ook niet dat ze dan "bevroren" zijn, ze zijn gewoon erg koud

Laden mag echter pas vanaf 0 graden, dus niet daar in Estland buiten in de auto laden, dat kan funest voor de Lipo zijn.
Bij lage temperaturen zit er inderdaad niet veel fut meer in Lipo's, dus voorverwarmen is zeker aan te bevelen
* Maar eens even wat meer onderzoek gepleegd, best interessant om te weten met de temperaturen hier de laatste tijd :xmas:
Conclusie: Bij -10 graden neemt de spanning (V) van een Lipo met ca. 15% af (t.o.v. 23 graden). Dat betekent dat de stroom (A) ook 15% minder wordt en het motorvermogen dus met 30%! is verminderd

Verder blijkt dat de beschikbare capaciteit (Ah of mAh) bij -10 graden is afgenomen met ca. 35%, dus je hebt zowiezo veel minder power ter beschikking, maar de vliegtijd zal ook maar 2/3 van de normale tijd zijn en waarschijnlijk nog korter omdat je meer gas moet geven dan normaal
Let wel, dit is dan de temperatuur van de Lipo zelf, niet de omgevingstemperatuur. Als je dus zorgt dat de Lipo verwarmd is, dan kun je je veel problemen besparen, ook wordt de Lipo natuurlijk na een tijdje vliegen vanzelf wat warmer door de verlieswarmte die hij zelf opwekt :zon: