Multiplex Fox elektrisch hellingzwevertje

de manier van pro-per is beter... maar 1 servo nodig!, en je hebt geen oneffenheid in je profiel als je hem mooi inwerkt.
ook ligt er dan minder gewicht naar de tippen toe.

daar kennen we allemaal de voor en nadelen van natuurlijk.
 
de manier van pro-per is beter... maar 1 servo nodig!, en je hebt geen oneffenheid in je profiel als je hem mooi inwerkt.
ook ligt er dan minder gewicht naar de tippen toe.

daar kennen we allemaal de voor en nadelen van natuurlijk.

Maar... met 1 servo kan je geen flaperons programmeren en dat wil ik eens proberen.
 
hm... of je dat nodig hebt met een Fox? Die zakt toch wel hoor...
 
Nodig misschien niet, maar ik wou graag eens de computer in m'n zender voor wat nuttigs gebruiken, om iets bij te leren.
Met het grootste respect voor de serieuze modelbouwers hiero, maar voor mij is dit gewoon een speeltje.
Tom.
 
hola! opgelet eh :) het is niet dat wij geen speeltjes hebben hoor! :) mijn slaapkamer hangt vol met speeltjes!
zelfs mijn thermiektoestellen raggen over de helling ! :rolleyes:
 
Wanneer is Chinees nieuwjaar dan?
Ah ik zie het al - 14 februari. Okee...
 
Laatst bewerkt:
Hehe grappig hoe die Chinezen elk gat in de markt steeds vlugger vullen.
Ik overweeg bijna mijn twee jonge kinderen Chinees te laten leren.

Hoe het ook zij, zèlf bouwen is toch een stuk van het plezier.

Niet zo'n goeie foto maar de staart zit erop. Ik heb de oorspronkelijke staart "downgetrimd" en met wat kleefband versterkt.

Er zit ook een stalen pin d1mm in de vertikale stabilo omdat die anders wat slappekes was.

full


Ik hoop van 't weekend wat meer vooruitgang te maken, 't is toch geen weer om buiten te komen.

Gegroet,
Tom.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
mag ik dan binnen 10jaar mijn servokes bij jouw kids bestellen?
 
Intussen wat voortgang gemaakt.
Servo's voor hoogte en richting zittern erin en zijn aan de resp. vlakken bevestigd :

full


full


Nu kan de samenbouw beginnen.

Gegroet,
Tom
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ah, begint er mooi uit te zien!

Ik heb dit weekend ook de bouw van mijn Fox kunnen afronden (eigenlijk, beginnen en afronden in dit weekend :).
Hij is helemaal klaar, ook elektrisch aangedreven. Echter! Ik ging op het eind per ongeluk staan op een 3.7 gram servo en toen was er binnenin een tandwieltje stuk gegaan. Dus ik heb nu een kant en klare Fox die niet kan vliegen omdat er één servo'tje mist. Best balen.
Heb al op het 'gevraagd' deel van het forum een topic geplaatst om te vragen of iemand toevallige zo'n 3.7g hongkong servo over heeft. Want dat zal met het aankomende nieuwe jaar van de Chinezen vast wel even duren voordat een nieuwe servo binnen is!

Anyway, terug on topic. De Fox ziet er goed uit!

Waar ga je de accu plaatsen btw? Want ik heb de accu op het zwaarte punt in de romp verwerkt (eigenlijk net iets erachter om precies het zwaarte punt precies goed te krijgen zonder extra gewichtjes).
Het is mij opgevallen dat als je alle voorin gooit dan er later best wel wat gewicht achterin moet komen. Zeker de accu is wel één van de zwaarste onderdelen van dit vliegtuigje.

En weet je al ongeveer hoe zwaar je Fox uiteindelijk gaat worden? Die van mij is in totaal c.a. 120 gram. Wat toch wel vrij zwaar is. Met een lichtere ontvanger en regelaar en nog wat kleine aanpassingen denk ik wel meer rond de 100 gram uit te kunnen komen. Maar als dit goed vliegt dan vind ik het best zo :)
 
De Fox heeft een relatief lange rompneus. Goed om daar rekening mee te houden met je indeling.
 
Zo, hij is klaar en zit te wachten op gunstige weersomstandigheden.

10g outrunnertje erop :
full


12x6 klapprop erop en batterijcompartimentje erin.
full


Eigenlijk had ik een 2s 360mAh lipo gewild maar omdat die uitverkocht was ben ik voor een 10g zwaardere 460mAh variant gegaan.
Ik ben niet zeker of het batterij-luik wal een goed idee was, de stevigheid van de romp is een beetje weg. Ach, we zien wel.

Gewicht komt uit op 160g, best wel zwaar vrees ik.
Dan maar met aardig wat wind gaan vliegen.
Ik rekende uit dat het gewicht overeenkomt met zo'n 29g/dm2 vleugelbelasting.
Aan de specialisten : zegt dat cijfer jullie iets ?

Meer nieuws na de maiden.

Gegroet,
Tom.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hoe zitten die schroeven van de motormount vast? CA of zo? Want het schuim zal wel niet veel houden...
 
Er lijkt op de foto wel iets tussen te zitten om de schroeven vast te houden.
Bij die van mij heb ik voor de zekerheid een dun stukje multiplex gemaakt waar de motor op vast zit. Precies net zo groot als de doorsnede van de romp, worden de krachten van de motor ook beter verdeeld over het schuim (zo is mijn theorie tenminste :)).
 
De motor zit op een motormount geschroefd, en de mount zit met 3 schroeven in het schuim vast. Als je de schroefgaten even volgooit met CA of epoxy alvorens vast te schroeven zit het goed, anders zal het niet lang houden.
De motormount is in dit geval alleen maar nodig omdat de bell in de weg zit als je de motor rechtstreeks op het schuim zou willen schroeven.
 
De mount zit idd met de schroeven rechtstreeks op het schuim.
Daarna heb ik dunne CA laten insijpelen. Vast zat.
Te vast = breuk bij neuslanding. Denk ik.
We zien wel...

Tom.
 
Back
Top