Bouwverslag OH LA LA------LA-7

Ach,de poliesie.

Gewoon omkopen met een bakje patat.
Kunnen zij zich weer richten op andere zaken zoals personeelsfeestjes met champagne ontbijt.

En mochten zij echt vervelend worden dan stuur ik Panfilov's mannen wel op hun af.
http://123netflix.com/watch/OGgKo9GR-panfilov-s-28-men.html

Ook nog een beetje aan het kleuren geweest.:)
Enlight94.jpg

IMG_1274.JPG
Groet:Robin
 
Goedendag:)

Ook nog wat aan het kleuren geweest met de IPad pro.
Ik denk dat als ik bezig ben met de vleugeldelen van Andersen benieuwd blijf naar het origineel.
Vooral de benzine tanks en de vleugelopbouw hebben al sinds het begin van de La-7 bouw mijn GROTE interesse.
Enlight95.jpg
Enlight104.jpg

Terwijl ik "gewoon" de Andersen tekening aanhoudt (houtbouw)zal ik daarnaast bezig zijn met het 3D printen van de vleugel.
Wordt het te zwaar of te zwak,prima dan maar een statische 3D geprinte vleugel die dan qua uiterlijk iets meer overéénkomt met het origineel.

Ik heb al een proefstukje 3D geprint carbon in mijn handen gehad.
http://www.bioprintingsystems.com/filaments.html

Groet:Robin
 
Weer een stukje verder de diepte in.
Enlight110.jpg

De vleugelribben had ik verleden jaar al uit gefiguurzaagd,dus als ik straks bezig ben om ze samen te stellen ben ik iets beter in staat om te 'zien' hoe en wat ik kan toevoegen met het inmiddels aangekochte filament.
IMG_1335.PNG
Groet:Robin
 
Vandaag weer op het Fab lab geweest.

Een kleine STL aanpassing gemaakt aan de FAB-100 (bom)
En alvast een gedeelte van de RS-82 raket op een STL bestand aangemaakt.(vorige pagina)
IMG_1371.JPG IMG_1370.JPG IMG_1373.JPG
De punt van de raket heeft een draad gekregen zodat,als ik straks(misschien 2 weken) het Carbon filament heb met die tekening ook in het Carbon kan 3D printen
zodat ik ervaring op doe voor de toekomstige vleugel(buizen) en aanverwante stevigheidsdingejes omtrent de vleugel die een lengte van 2.40 meter heeft.
Enlight118.jpg
Ik zit te denken om de vleugelribben die de gedeelde vleugelhelften bij en aan elkaar houden 3D te printen.
Misschien met een zwaluwverbinding of iets dergelijks.....

Nu nog even achter een sterkere printer kop aan I.v.m. slijtage door het Carbon filament,en in Enschede bij de fysieke 3D winkel ook nog Carbon filament aan schaffen die bestaat uit PETG met carbon.
Het Engelse filament is 20% Carbon met PLA.
Kan ik mooi kijken naar de onderlinge verschillen:)

Nu eerst de kop en body van de raket in PLA en ABS printen.

Groet:Robin
 
Laatst bewerkt:
Vandaag op het lab te Enschede het STL bestand zo aangepast dat de wanden van de RS-82 raket dunner/lichter geprint worden.
Ook nog een ander merk filament besteld waarvan men ook aangeeft dat er zo'n 20% Carbon in verwerkt zit.
Op die manier kan ik kijken naar de verschillen tussen de minimaal 2 merken fila.
Enlight123.jpg

Groet:Robin :)
 
IMG_1425.PNG
En terwijl de 3D printer bezig is met een volgende onderdeel van de 1op1 RS-82 raket met een wanddikte van 0.8 mm.

Kan ik mooi de vleugelonderdelen van Andersen die de twee vleugelhelften met elkander verbinden gaan inkleuren.:)
IMG_1423.JPG IMG_1418.PNG
Groet:Robin
 
En omdat ik aankomende winter de verdieping in ga met de vleugelopbouw.

Toch nog even dit linkje:
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2601196-Lavochkin-la-7-1-4-82-scale

De commentaren bij dit linkje zegt al genoeg.

Wel denk ik te kunnen zien(en dat schrijft men ook)dat ook de bouwers/ontwerpers ook echt naar de originele opbouw hebben gekeken van de La-7.
Deze link(foto) had ik al eerder in mijn bouwverslag geplaatst.
Maar omdat ik nu toch naar de details van het origineel aan het bekijken ben komt het toch weer terug.
Met nog steeds in mijn achterhoofd de gedachte van een 3D geprinte benzine tank met daaraan de landingspoot bevestiging die ik dan ook ga herontwerpen.
IMG_1431.JPG IMG_1432.JPG IMG_1437.PNG IMG_0563.JPG IMG_0564.JPG
Op het einde van een nieuw filmpje(zomer 2017) is volgens mij ook te zien dat de bouwer het landingsgestel ook wat meer schaal heeft gebouwd?
Enlight131.jpg



Groet:Robin
 
Laatst bewerkt:
De eerste week van de maand.

Afgelopen week weer afgesproken met Tim bij het Fab lab te Enschede.
5 uur werk in een timelapse verpakt.


De onderdelen zijn naar een 1/12 schaal gebracht en ben ik op dit moment aan het 3D printen.:)

Groet:Robin
 
Vier dagen verder nadat ik de STL gegevens van Tim(MC Wopper) Wopereis had ontvangen.:)
88B03935-A14D-4566-A0BA-8134EA8EBDCC.jpeg

De komende week zal ik de balsa delen van de vleugelaanhechting van het bouwpakket van Warbirds.com kopieëren.
Dan kan ik mooi kijken of ik met dat ontwerp de aanpassingen kan doen met de benzine tank die zich in de vleugel bevindt.

Ik schat in dat ik voor die aanpassingen deze herfst winter en voorjaar nodig zal hebben aangezien het mij verstandiger lijkt om die aanpassingen eerst in een 1/12
schaal toe te passen.
Dit kost minder materiaal(Carbon en ABS filament) EN kunnen wij sneller qua tijdsduur de prototypes aanpassen op gewicht,sterkte en constructie.

Wel zal de 1/4 La-7 nog steeds met de Zenoah ZG-80 en volgens de Andersen bouwplannen worden uitgevoerd hoor......;)

Groet:Robin
 
Ja Jan?

Boeken. Heb ik.
Tekeningen. Heb ik.
Polyester romp .....niet nodig.
Motorkap en cockpit kap.heb ik.
Houten onderdelen heb ik.

Afgelopen week heb ik 3 stuks 3D printers overgebracht van Hengelo naar mijn “leegstaande” modelbouwwoning in Almelo.
Kan dan mooi met m’n Solex heen en weer scheuren.
6829AB7F-5284-4AAC-BA22-4DB60417F836.jpeg
Ook afgelopen week 2 matrassen bij de Kringloopwinkel aangeschaft die opgestapeld in één van de drie boven slaapkamers komen te liggen.
Nog even de wanden beschilderen,elektra voor de printers,WiFi van de buurman etc etcetera.......

Waarbij in de derde slaapkamer aan de zonnekant een nieuwe computerkast met groot beeldscherm komt te staan.

Genoeg te doen de komende tijd........

Groet:Robin
 
Back
Top