P-51 'Strega'

Je neemt de Strega toch wel mee, ook al is hij niet af? Gewoon in de kofferbak, zodat we tijdens een bakje koffie kunnen zeveren over al het schuur- en stofwerk van onze hobby!

Groeten,
Bart
 
daarna gaat hij de motteballen in.

Kunnen de vaste lezers van dit draadje daar ook een veto over uitspreken?

Dan heb ik de handen vrij voor
- de verbouwing
- de grote zwever vliegklaar maken (dat is wel haalbaar)
- de BirdDog vliegklaar maken
- de Cessna 182 repareren en vliegklaar maken
- etc.etc.

Waar mogelijk ontstaan uiteraard draadjes.

Mag ik een alternatief voorstel doen? Doe:
- verbouwing
- zwever vliegklaar maken (nieuw speelgoed, daar wil je mee aan de slag, dat is logisch)
- Cessna of BirdDog vliegklaar maken

Van zwever draadje maken, van Birddog summier.

Door niet 'waar mogelijk draadjes te maken', en 1 ander toestel even te 'laten zitten', win je genoeg tijd om door te gaan met de strega.

En volgend jaar zien de we dan hopelijk een schitterende, perfecte Strega op onze meeting . . . :p

Joh vergeet die meeting en bouw gewoon rustig lekker door.. als het ding klaar is, is ie klaar, wat bij een schaamodel nooit het geval zal zijn, begrijp ik ;)

(Ik hou niet zo van haastwerk en afraffelen . . . :nooo:)

Een val waar ik wel een beetje in ben gaan staan met m'n Cessna, maar goed, er is een middenweg tussen haastwerk en afraffelen en eeuwig rekken en op elk detail vastzitten ;)

Ik weet niet hoe het jou vergaat, maar een onafgebouwd toestel loopt bij mij na verloop van tijd onbedoelde schade op. Bijvoorbeeld omdat je met iets anders bezig bent, of elke keer het ding tevoorschijn haalt en weer opbergt, enzovoort. Een afgebouwd toestel overigens ook, maar in mindere mate.

Onafgebouwd meenemen ergens naartoe is mij eigenlijk nog nooit echt bevallen, maar dat heeft mogelijk ook te maken met een te kleine auto of een te groot toestel.

Maar terug naar de Strega, zet het ding nou niet in de mottenballen.. je bent al zo'n eind ;)
 
Maar terug naar de Strega, zet het ding nou niet in de mottenballen.. je bent al zo'n eind
Het is maar tijdelijk; pak 'm beet november haal ik hem weer tevoorschijn, en dan ga ik het helemaal mooi maken. :yes:

Het is domweg een kwestie van keuzes maken! :p

(Ik wel best wel wat stukkies meenemen naar Oss, hoor . . . )


jan.
 
Hoe zou het toch in Groningen zijn? :confused:


Nou . . . :nosmile:

Vlak voor het begin van de bouwvak zijn de mannen net niet klaargekomen met de uitbouw (43 m2 erbij! :p) / verbouwing. :mad:

Met name de installateur niet, dus dat betekent dat we hier nog steeds in een forse bende zitten. :mad:

De stucadoors zijn gelukkig wel klaar! :banana:

Daarnaast: de zgn. afdekvloer moet eerst nog uitharden, dus het parket kan er ook nog niet in. :nooo:

Met als gevolgen: heeeeeeeeeeeel veel stof, rommel, niets wat al op z'n plaats staat, etc.etc. :(

Dat geldt voor de hele benedenverdieping, dus inclusief de hobbykamer. :shock:

Over een paar weken wordt de vloer gelegd, en dan kunnen we aan de slag. :)

Maar niet met modelbouwen! :nooo:

Helaas begint dan het 'normale' werk ook weer zo ongeveer! :schrik:

Kreun . . .


Mensen die het hebben meegemaakt weten wat ik bedoel. :yes:

Ik begin ondertussen ernstig te verlangen naar een opgeruimde hobbykamer, netjes gestofzuigd, stofvrij,
Strega-delen voor me, en aan de slag! :D

Zal wel 2009 worden . . . :(

Tot overmaat van ramp zijn er vandaag een paar schilders geweest en heb ik een soort schampschot van griep/verkoudheid (zere keel, opgezette limpheklieren, hoofdpijn, etc.), en dan die dampen erbij . . . :onweer:

(Flink luchten? :nooo: Dan waait al het stof op de verf!)

Eén troost: Het wordt me toch mooi! :thumbsup:


jan.
 
Jan, volgens mij maak je nu een ernstige denkfout. Het stadium waar je nu in verkeert met je Strega, is een stoffig stadium. Dat nu het hele huis stoffig is, houdt in dat je rustig overal kunt schuren, polijsten, enzovoort. Dit is juist ideaal.. nu helemaal glad afwerken en spuitklaar maken, dan hoef je straks, nadat het huis stofvrij is gemaakt, alleen nog maar te spuiten.
 
Jeetje, volgens mij hier al een jaar of zo niet meer gekeken, en nou is die Strega nog niet klaar :-)
 
Jeeee! Dank en gefeliciteerd. Ik heb als stille genieter dit onderwerp met veel genoegen gevolgd, en blijf dat doen. Doe lekker rustig aan, pak af en toe een uurtje, laat je niet opjagen. 't Wordt mooi, geniet ervan.
 
Strega wins the 2008 Reno Unlimited

Hi Jan,
De echte Strega heeft twee weken geleden de Unlimited klasse tijdens de Reno Championships gewonnen!
Won met bijna 10 sec voorsprong op Dago Red en September Fury (het origineel van mijn 1:7 model dat tijdens de schaalmeeting te Oss crashte :()

Hij had er goed de vaart in zitten.......nu jij nog ;)
Ik ben zelf ook bezig met een Reno racer (El Bandito, formule 1 klasse, schaal 1:3) die -hopelijk- begin volgend jaar vliegklaar is (in ieder geval voor de schaalmeeting Oss).
Succes!
Grtz, Hans
 
De echte Strega heeft twee weken geleden de Unlimited klasse tijdens de Reno Championships gewonnen!

Aha! Doet 'ie het weer! :p

Hier vordert het langzaam, ben van een paar dingen vergeten hoe ik het maar weer bedacht had . . .:hammer:

Wat zullen we eerst doen: de vleugel eronder lijmen en dan de staartpartij aanpakken en opbouwen, of andersom? :confused:


jan.
 
Toch even kijken en inderdaad: het is waar! :p

Reno Air Racing Association - 2008 race results

Strega rules! 8)

En hij ziet er nog steeds zo uit als waarvoor ik decals en images verzamel:

7548e3e543a3615.jpg


:music:


jan.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hij is wel errug mooi, hè?
in_love.gif
in_love.gif
in_love.gif


7548e3e543a3615.jpg


.....als 't ie eenmaal af is!.........Dus niets kan je nu nog tegenhouden. We wachten met z'n allen vol spanning de vorderingen af. Ooit zal 't ie vliegen :cool:.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
als je heel goed kijkt, zie je onder de canopy staan:
Code:
pilot: Jan Brilman
 
Dag Jan,

Ik lees dat je bezig bent met het maken van een model van Strega. Ik was enkele weken terug bij de Reno airraces aanwezig en heb daar Strega eindelijk weer eens zien winnen in een mooie spannende race.

Zelf wil ik deze beschildering gebruiken voor een electro P-51 van JePe (1.16 span.) Heb al eens een versie van Voodoo gemaakt, maar die is jammerlijk gecrasht.
Bijgaand enkele foto's die ik in Reno heb gemaakt, misschien heb je er iets aan.

IMG_5153.jpg



IMG_5268.jpg


IMG_5493.jpg



en nog eentje van het racen zelf, samen met Dago Red, September Fury en de Rare Bear, welke jammer genoeg uitviel in de finale race.
IMG_6067.jpg




Mario van den Elsen
 
Ik kies ervoor om eerst de vleugel aan de romp te lijmen.

Grote lijnen, da's beter uit te meten (toch? :?).

Romp netjes fixeren:

7548e535ef060da.jpg



Vleugel erop leggen en kijken en meten . . .

7548e535ef4215e.jpg



Van tip / tip naar eind van de romp: identiek. :D

Van tip tot werktafel-blad: da's links plm. 5 mm meer dan rechts!

7548e535ef82920.jpg


7548e538a1716ca.jpg


Iets om me zorgen over te maken?

Of, plakken maar! :p


jan.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Als ik het goed begrijp staat de vleugel er nu dan schuin op. Dat kan natuurlijk niet.

Dus.. die 5mm moet 0mm worden!

Doe je dat niet, dan zou je je stabilo ook uit het lood moeten verlijmen, of je krijgt hele rare effecten om je vleugel en stabilo ten opzichte van elkaar getordeerd staan.

Het zal overigens ongetwijfeld wel vliegen met die 5mm verschil, maar komop zeg.. je wil toch een goed, mooi gebouwd toestel? ;)
 
Back
Top