Project Thermiekplank: Plankie

Daar zit toch aardig gang in Lyckele.

Wat is jouw vlieggewicht geworden?


Ziet er wel erg leuk uit


groet



Terence

ps, neem je hem zondag mee?????
 
Vanavond nog weer even lekker lopen scheuren
met het plankie. Wat een leuk kistje is dit :)

Gewicht is 465 gram en wat fluit hij lekker bij een lowpass :mrgreen:

null_zps228e6ae0.jpg
 
voorzichtig met zand in de motor.... dat schijnen ze niet leuk te vinden ;)

dat ie fluit is idd erg leuk, maar is ergens een spleetje waar de wind wervelt... je kan altijd de elevons aftapen zodat het spleetje weggewerkt is... fluit niet meer, maar de vleugel wordt er beter van.
 
Thermieken moet ie aardig goed doen. Tot nu toe alleens savonds gevlogen.
Butterfly nog niet gebruikt, kist komt makkelijk naar beneden ;)
 
Thermieken doet'ie prima. Ik heb de laatste weken hele leuke vluchten kunnen maken.

In het begin had ik er moeite mee doordat ik de thermiek niet zo goed kon aflezen uit het vlieggedrag. Zo een plankje heeft geen lange staart die de subtiele veranderingen in vliegstand duidelijk laat zien. Daarnaast was mijn gebrek aan thermiekervaring ook niet bevorderlijk.

Nu ik wat meer ervaring heb opgedaan en doordat de TE-vario inmiddels perfect presteert, kan ik de kleinste zucht oppikken.

Butterfly moet ik ook nog steeds instellen. Vorig jaar durfde ik het nog niet aan en nu ligt de kist hele tijd in de auto. Ook moet er een beetje down gemixed worden met de throtle. Nu gaat hij elke keer steigeren als ik ineens vol gas geef. De motor had wat meer domping mogen hebben.
 
Nu gaat hij elke keer steigeren als ik ineens vol gas geef. De motor had wat meer domping mogen hebben.

Probeer eens te vliegen met een wat achterlijker zwaartepunt, dan wordt hetsteiger gedrag ook minder of gaat weg wanneer je op de limiet van onstabiliteit zit. Wel de hoogteroer uitslagen klein houden bij het naar achteren leggen van het zwp.

Rick
 
Dat had ik eerder eens uitgeprobeerd maar de uitslagen had ik niet verminderd waardoor het te wiebelig werd. Ik ga het zo meteen nog eens proberen.

Trouwens, ik ben nu ook aan het experimenteren met de differentiële sensoren die je aangeraden hebt. Straks ga ik gebruik maken van de rustige avondlucht om wat logbestanden te creëren. Ik heb nu een proefopstelling met 4 sensoren die allemaal tegelijk loggen van hetzelfde bron. Het is wel een aardige opgave om alles in het kleine rompje van Plankie te proppen. Ik word er vreselijk claustrofobisch van.
 
Pas wel op met te weinig uitslag op je hoogte, beter is om je uitslagen
te houden zoals ze nu zijn en er expo op te zetten.
Heb je altijd nog je volledige uitslag.
 
Wat ik doe bij het invliegen van nieuwe kisten is op een 3-standen schakelaar 3 verschillende maximale uitslagen programmeren. Standaard is de middenstand en de andere 2 respectievelijk meer of minder uitslag. Dan weet je wat je als normaal wilt hebben, dat zet ik dan vast, Daarna doe ik hetzelfde grapje nog een keer voor de expo. Daarna komen dan de vliegstanden pas op die schakelaar met ieder hun eigen instellingen weer.

just my 2 cents

JB
 
Meerdere standen schakelaar op je hoogteroer doe ik altijd bij het invliegen.
Bij mij gewoon dual rate. Begin altijd met weinig, om normaal te vliegen heb je nooit veel nodig als het goed is.
Daarna gooi ik meestal dual rate eruit kan er ook niets mis gaan.
Mijn Alula vlieg ik wel altijd met dual rate actief. Normaal vliegen dan met vrij weinig uitslag, maar door het achter liggende zwaartepunt een goede reactie.
Alleen bij lande gebruik ik de grote uitslag waardoor je hem heerlijk kan overtrekken en echt dood laten vallen.
Dit kan natuurlijk ook via een goede instelling van exponentieel zoals Lykele doet.

Rick

PS, Mijn plankie is nog altijd maar half af, daar moet dit najaar verandering in komen.
 
Een beetje spelen met het zwaartepunt (accu 5mm naar achteren) was effectief genoeg, uitslagen hoefden niet eens verandert te worden.

Hier een redelijk rechte stijgvlucht en daarna omlaag glijden met lichte jojo (expres gedaan).
9699327583_ba5329dc39_o.jpg



En dit zijn redelijk snelle duikjes van 110km/h onder +/-75 graden:
9699327637_ebda975898_o.jpg
 
Paar fotootjes voor de mensen die nog een bouwpakketje hebben liggen, ZONDE! snel gaan bouwen!
Vliegt heerlijk.

Had al mijn parapente en tandem mee in de Kia Pride, dus was blij dat ik hem deelbaar had gemaakt :).
Niet heel veel mee gevlogen deze vakantie, maar wel een paar lekkere vluchtjes in Frankrijk, vlakbij Italië.



Supercampinkje met superuitzicht, aanrader!





Leuk zij-aanzicht... /waarissienou?/dartpijltjeisernietsbij


LANDUNG!!!
gelukkig speciaal voor mij gemaaid :rolleyes:
 
PapaHotel, vw4style en Sietse,

Jullie zijn bij mijn weten de enigen die Plankie goed vliegend hebben gekregen. Zouden jullie eens willen posten:
- ligging ZW-punt (zo nauwkeurig mogelijk)
- neutraalstand van de roeren (flap/rol, hoeveel mm omhoog, en wat is de koorde van het roer
- roeruitslagen: in mm voor up/down en rol-li/-re

Ik heb de mijne niet goed vliegend gekregen voordat hij zo beschadigd was dat ik eigenlijk een nieuwe vleugel moet maken.

Dirk.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top