Republic F84F Thunderstreak 1/6

Hoi Henri, omdat het om een eerste prototype gaat zat ik in eerste instantie te denken aan Wiskey 4. Daar is echter té weinig goede documentatie te vinden voor een wedstrijd kist aangezien ik hem gelijk maar op ga schalen. Het zal sowieso een Nederlandse worden dus hoofdwaarschijnlijk, camouflage.
 
Laatst bewerkt:
Wél gaaf......

1k0.jpg


1k0.jpg
 
Glasvezel tijd! :)

Rudder klaar, moest nog wortelribje op de elevators om stevig deuk-proof randje te maken;
540.jpg


Vlak schuren;
540.jpg


540.jpg


Alles klaarleggen. Er zijn natuurlijk meerdere wegen naar Rome maar ik gebruik G4 polyurethaan lak en 25gram glasvezel.
540.jpg


Alles eerst op maat knippen;
540.jpg


En rollen maar;
540.jpg


Radius beetje inknippen;
540.jpg


540.jpg


Rudder gelijk meenemen;
540.jpg


En zo hangt het nu te drogen. Morgen overtollig doek weg snijden, nog een laagje G4, drogen, schuren, G4, drogen, schuren....etc tot het mooi glad is.
540.jpg
 
Prachtig om je verslag en vorderingen te volgen Gerald
Schaalmodelbouw van de hoogste trede :wave
Het kleurenschema wat je laat zien is wel heel erg gaaf :beer:!

Groeten, Ralf
 
Ook leuk, maar niet Nederlands ...
Er zijn in die tijd inderdaad heel erg veel fantasierijke kleurenschema's gemaakt, er is genoeg om uit te kiezen als je een model wilt maken. Ook in Nederland zijn er vrij veel uitvoeringen geweest. In die tijd hadden ze zelfs een soort demoteam competitie waarbij er in de jaren 60-70 zelfs een stuk of 10+ teams (!) waren, kan je nu haast niet meer voorstellen! Helaas zijn hier dan weer beperkt foto's van te vinden maar het is wel erg leuk om zo wat te spitten wat er in het verleden allemaal is geweest.

Hier paar voorbeelden uit die mooie, nostalgische tijd;

1k0.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg


540.jpg
 
Tempo er even uit, drukke week gehad en schuurmachine opgeblazen met puf en rook... vandaag nieuwe binnen gehad dus weer verder. Ik was alweer vergeten hoe hard die G4 ook al weer wordt.
 
Rudder zit er strak in :thumbsup:
Zijn er geen andere (prettigere) schuurbare coats dan G4?
Is redelijk taai spul toch?
Verder heel gaaf je progressie te volgen :beer:

Groeten, Ralf
 
Er zullen wellicht meerdere coats zijn. Ik gebruikte ook wel eens epoxy maar dat is iets meer gedoe (mengen en zo..) en moet dan ook langer wachten. Wordt uiteindelijk wel minder hard. Voordeel van de hardheid is wel dat je een stevige bots-proof laagje hebt.....elk nadeel heb zn voordeel! ;)
 
Het glasweefsel op mijn oude spitfire was ook opgebracht met G4.
Na het opbrengen van de G4 legde ik krantenpapier over de G4 en rolde met een droge roller alle overtollige G4 in het krantenpapier.
Op die manier zit er net genoeg G4 in het weefsel en kan er na het drogen gelijk spuitplamuur op.
Dat scheelt veel schuurwerk.

Ton
 
Hmmm, dat is ook een idee natuurlijk. Ik zit als een gek die G4 helemaal kaal te schuren :hammer: zodat er uiteindelijk nog maar en dun laagje primer over hoeft. Spuitplamuur schuurt natuurlijk wat makkelijker weg en zal qua dichtheid niet vreselijk veel schelen met G4 denk ik, althans dan spreek je over enkele grammen op mijn oppervlaktes.

Misschien dat ik de hoofdvleugels ook zo ga doen, grotere oppervlakte. Van de andere kant, met mn mouse schuurmachientje gaat het eigenlijk ook best snel. G4 schuurt wel vrij droog weg zodat ik best lang kan doen met één schuurvlakje. Heb jij niet met spuitplamuur dat je schuurpapier snel vol/verzadigd is?
 
Gebruikte vroeger ook altijd meerdere lagen G4, maar je schuurt je wezenloos, vooral als je de G4 een paar dagen laat uitharden.
De laatste 15 jaar gebruik ik 1 laag G4 om het glasweefsel mee aan te brengen, de volgende dag schuren, daarna 2K spuitplamuur erop met een roller (buiten, want het stinkt heel erg), goed dekkend zodat alle pinholes gevuld zijn, het gewicht neemt hierdoor wel erg toe, maar je schuurt met meeste er daarna weer af.
Goed uit laten harden en schuren maar, wel buiten en een stofmasker op, of stofafzuiging vaak begin ik met korrel 240, dit geeft al een glad oppervlak.
Kost wel een paar schuurvlakjes en een berg stof, maar het resultaat mag er zijn.

Verder een erg mooi verslag, sta iedere keer weer versteld hoe je met redelijk eenvoudige gereedschappen en materialen prachtige dingen kunt maken.
Ook je tekst en uitleg zijn zeer prettig om te lezen.

Keep up the good work :thumbsup:

Edwin
 
Back
Top