Die dingen zijn alleen nogal prijzig, geloof ik. Zie er wel meestal erg schaal uit ook nog eens.
Valt reuze mee eigenlijk:
http://www.ramoser.de/home_e/varioprop_e/varioprop_e.html
Bijvoorbeeld een 24" drieblad, dan kost de hub 80 euro en de bladen 16 euro per stuk. Moet nog even contact met die man opnemen om te vragen of je dan nog meer nodig hebt, misschien nog een spinner adapter oid, maar ik denk wel dat zo'n prop de ideale optie is. Zeker als je een beetje met drieblad props wilt experimenteren.
Dat zegt allen wat over waar de redline ligt... Niks over waar peak power of peak torque liggen.
Daar heb je 100% gelijk in. Als de motor op een gegeven moment niet meer genoeg koppel levert dan houdt het op. Maar als het piekvermogen van de UMS hoger is dan dat van de Moki, en het toerenbereik is hetzelfde, dan denk ik dat de koppel curve er vergelijkbaar uit zal zien. Waarschijnlijk kakt de UMS iets minder in op hoge toeren en heeft de Moki iets meer koppel onderin (is mijn gok).
De 125 is MEER dan krachtig genoeg voor jouw FW...
Als je over geld in zit, dan is 600 euro extra uitgeven voor alleen maar een grotere prop te kunnen monteren terwijl je dat vermogen eigenlijk niet eens kwijt kunt (die kist is er in elk geval niet voor ontworpen), tamelijk onbenullig als je het mij vraagt...![]()
![]()
![]()
Ook een goed punt. Ik zit even naar die 125 te kijken, mensen vliegen 'm veel met een 2x26x12. Dus 3x23x12 moet ie sowieso wel trekken. Ik zag ook iemand die 3x25x12 geprobeerd had maar dat was te veel. Denk dat 3x24x12 wel eens zou kunnen werken. Dan zou ik 2" diameter inleveren tegenover de 26" van de 180cc en 2" spoed. Die 2" is me inderdaad geen 600 euro waard.
Ik wil er nou eenmaal graag een drieblad op. Als het de afweging is tussen 23" of 26", dan raak ik toch wel geneigd er nog een keer 600 euro tegenaan smijten (hele project wordt toch al duur...)
Maar misschien is die 125 wel de sweet spot. 600 euro is toch 600 euro

Naja, lekker dit draadje ontspoort. Bedankt voor de goede feedback in ieder geval, ik ga weer even nadenken
