Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
deze week de bouwdoos van de Hercules opgehaald bij modelbouw Haarlem.
inhoud ziet er goed uit, mooi gelaserde houten onderdelen.
ben vandaag maar even alle onderdelen gaan voorzien van de juiste nummers.
het wordt in ieder geval een lang lopende bouw.
groet Piet
Ds standaard is het begin van een goed model, en niet , zomaar een standaard.
Deze moet zo zijn gemaakt dat de waterlijn van het schip horizontaal is.
Dat heeft vele voordelen tijdens de bouw.
-Waterlijn aftekening met klosje.
-verticale delen haaks op de waterlijn afmeten, zoals ramen en wanden.
Een kleine meter lang en 15 cm breed, dat wordt een aardig schip Piet. Keek nog even in de gegevens die Occre geeft en zie dat ze er een raceschroef achter hebben gezet. Dat getuigt niet van veel kennis bij de ontwerpers van het model. Maar jij hebt inmiddels wel zoveel ervaring dat je daarin niet meegaat. Wel een apart schip. Doet een beetje Amerikaans aan. Die sleepboten hebben de beting veel verder naar achteren staan dan de Europese. Succes verder met de bouw. Gr. Klaas.
de originele boot ligt in een museum in Amerika, was ook in gebruik daar.
in de doos zit wel het originele roer want ook het roer wat er bij zit klopt niet.
heb gelukkig heb ik al wat foto's van de boot gevonden en daar staat het juiste roer op even als de schroef die er bij zit, een drie blads, (niet bruikbaar) wordt natuurlijk een Raboesch
groet Piet
Piet, Van de koppeling nog even de scharnierpunten in elkaars verlengde leggen. Denk één tandje verzetten op het messing middenstuk. En monteer de Bühler zo dat bij vooruit varen de plus van de regelaar op de rode draad van de motor komt. Dan heb je op vooruit de meeste kracht. Succes ermee! Gr. Klaas.
Ja, die Bühlers willen wel! Ondanks de 4 Ah accu in mijn Bugsier 3 geeft die motor uren vaarplezier. In in combinatie met de dubblele kruiskoppeling heb je een fluisterstille aandrijflijn. Goede combinatie Piet! Gr. Klaas.
van de koppeling stond ook al in de topic, zag het ook pas op de foto.
maar de motor zit nog niet vast en dan verander ik het gelijk, even niet op gelet.
maar bedankt Klaas
groet Piet