Smeltdraad piepschuim maken

Als snijdraad geen koperdraad gebruiken. Dat wordt bij verwarming zacht en rekt uit. Lang geleden ook wel eens gelezen dan een C-snaar voor gitaar ook bruikbaar is als snijdraad.
 
C-snaar bestaat niet, de stemming van een gitaar is E-A-D-G-B-E van boven naar beneden. Het zal zeker die G-snaar zijn. Staalkabel uit waslijnkabel heeft trouwens ook de juiste dikte en doet het ook goed.
 
Ik raak blijkbaar niet de juiste snaar want mu weet ik nog niet hoeveel stroom en welk voltage hier voor gebruikt wordt. Waslijn vindt mijn moeder niet goed ;-) maar im houd het gedachten.
Iemand enig idee van I en U bij het gebruik van een (G) snaar?
 
Volgens mij wordt wolfraam draad van zo'n Ø 0,2 mm wel gebruikt voor schuimsnijden.
Even in het CNC subforum naar schuimsnijders kijken, daar komt het een paar keer aan de orde.

Groet,

Ad Bakker
 
Ik snij op mijn CNC-schuimsnijder met Wolfram 0,18 mm. Dat snijdt perfect, maar ik snij erg langzaam 1-3 mm/s. Mijn draad is pakweg 1m25 lang, voeding 34V, amps ... ? minder dan 2 A.
Mijn Wolfram (Tungsten op z'n Engels) heb ik hier gekocht.

Je kunt ook met 'Rene' snijden. Rene is een RVS staalsoort speciaal ontwikkeld om in full size straalmotoren ingezet te worden. Ik heb het hier gekocht.

Je kunt ten slotte ook nog snijden met weerstandsdraad van Conrad.

Mijn ervaringen:
- Hoe dunner de draad, hoe mooier de snede.
- Weerstandsdraad (van Conrad) snijdt bagger, bovendien veel te dik.
- Rene heel aardig maar heeft een vrij hoge weerstand, dus moet je óf een dikke draad gebruiken óf een hoge spanning. Ik kon niet hoger dan 34V dus ben ik overgegaan op
- Wolfram. Laat het niet roodgloeiend worden want dan gaat het oxideren (gele huid) het geleidende deel wordt dunner, en hij gaat er aan. Maar wolfam is duur.

Overigens zijn er wel goedkopere adressen gevonden. Link staan ... ergens ... op het forum. Effe zoeken. Mogelijk Zweefvlieg-forum.

Dirk.
 
Beste Patrick,

Hoeveel vermogen spoel je daar doorheen om de boel heet genoeg te krijgen? Het lijkt mij een goed idee en wil ook een stationair station zo gaan maken. Ik hoop dat je nog geabonneerd bent op dit draadje.

Chrzz

hoi,
voor het regelen van de temperatuur heb ik een brushed regelaar gebruikt, dat is nu denk ik goedkoper(5euro ofzoiets op hobbyking) en simpeller.
 
Back
Top