Ik heb eens op de cover van een Amerikaans RC vliegen tijdschrift een 12 motorig (zoveel heeft de Do X er in tandem opstelling) model van gezien. Uiteraard electro en een beetje V-instelling, wat het origineel zeker niet heeft.
Ik ben zelf erg gecharmeerd van de vliegboten van Dornier, en kwam jaren geleden in Duitsland een boek tegen genaamd:
"Vom Original zum Modell, Dornier Do X" - K.H. Regnat ISBN: 3-7637-6016-4 80 pag.
Het betreft geen RC model, maar het hele boek gaat over de Do-X in al zijn uitvoeringen en het lot van dit bijzondere vliegtuig. Vol met foto's aanzichten, details, motoren etc. Echt een must als je het model wilt nabouwen.
Zover ik weet zijn er geen schaaltekeningen, hoewel je met het boek zeker zeer ver komt. Er staan aanzichten op A4 formaat in.
Persoonlijk lijkt het me een ingewikkeld model, maar zeker niet onmogelijk. Probleem met alle vliegboten van Dornier zoals ook de Wal en de Delphin, is het relatief kleine stabilo en roervlak in verhouding tot de korte, maar zeer brede vleugels. Als model kan dit misschien problemen geven.
Persoonlijk wil ik ooit de Wal nabouwen, of de Delphin (hier zijn helemaal geen aanzichten meer van die voldoende info bevatten). Helaas laat mijn huidige werk en ander tijdverdrijf :wink: dat nog niet toe.