Zoals ik in een pb'tje al liet weten is er mogelijk meer defect dan alleen deze spanningsregelaar. Dat is zelfs heel waarschijnlijk als je weet, dat het hf-deel z'n eigen spanningsstabilisatie heeft. Het is altijd de moeite waard om te proberen, maar wees niet teleurgesteld als na het vervangen de zender nog steeds niet compleet functioneert.
Als je moet vragen hoe je zo'n component moet vervangen moet je er niet aan beginnen. Je moet dan op zoek gaan naar iemand in je omgeving, die vaker smd repareert. De oude spanningsregelaar heeft 5 pootjes, waarvan op z'n minst het pootje linksonder vastgelast zit aan z'n printspoor. Dat gebeurt nu eenmaal als zo'n ding op deze manier uitbrandt. Zonder dat printspoor verder te beschadigen zul je de oude component niet kunnen verwijderen. Het is de kunst om de schade zo veel mogelijk te beperken en daarbij helpt een stuk ervaring enorm. Bij het monteren van de nieuwe component zul je vervolgens dat stuk printspoor moeten reconstrueren m.b.v. een draadbrugje, dat bijv. geconstrueerd kan worden m.b.v. twee of drie adertjes uit een servosnoertje. Kortom, het is een precisiewerkje waarbij een flinke soldeervaardigheid vereist is.
Hoe ben je overigens te weten gekomen welk type stabilisator je moest hebben? D'r zijn namelijk griezelig veel verschillende typen van deze 5-potige dingen, die vervolgens bijna uitsluitend industrieëel verkrijgbaar zijn.