In de broeierige nacht van 21 op 22 mei in het jaar des Heeres 2014 werd een sluw en onrein plan gesmeed vanuit een nest van Engelse sympathisanten om de scheepswerven van de trotse stad Dordrecht aan te vallen. Dit met als doel één van onze gewaardeerde Hollandse scheepsbouwers een lesje te leren. Dit werd echter als dekmantel gebruikt om een uitvalsbasis op Hollandse bodem te bewerkstelligen, waar een Engelse invasie op kon worden losgelaten.
Aanleiding tot de aanval was, zoals in meeste conflicten, een onnozele onenigheid. Dit keer over het uiterlijk van Hollands Trots, de fiere, angstaanjagende Leeuw die moet gaan dienen als boegbeeld op het Dordtse vlaggenschip ‘de Scratch’, een technische hoogstand afkomstig van één van onze vermaarde en tot ver in het buitenland zo gerespecteerde en geprezen scheepswerven.
Intussen werden in Schiedam valsche, schuimbekkende en met chlamydia en rabiës besmette rottweilers geronseld uit een onguur Duits huurlingenlegioen en terwijl de botte hobbymesjes werden geslepen en laffe dreigementen werden geuit, was, na 230 jaar van pais en vree, de Vijfde Engels-Nederlandse Oorlog een jammerlijk feit.
Dat de gemoederen al enige tijd tegen het kookpunt opliepen blijkt tergend duidelijk uit het onderstaande relaas van onze bedreigde en in nood verkerende Dordtse kameraad en broeder in strijd. Gezegend met een goed stel hersens, vlijmscherp retorisch vermogen en een uitmuntende handvaardigheid wist hij de dappere zeemanszonen vanuit de verschillende uithoeken der Verenigde Provinciën bijeen te roepen en de schepen te smeden tot een geduchte oorlogsvloot, waar zelfs de Amerikaanse metalen reuzen zich in de toekomst nog lelijk in kunnen vergissen.
Het zijn onzekere tijden en de verschillende bondgenoten hebben zich nog niet allen kenbaar gemaakt. De diplomaten hebben slapeloze nachten en de oorlogspropaganda verspreid zich intussen als een lopend vuur. Een nieuw rampjaar ligt voor de Hollandse Leeuw op de loer.
Van Franse en Duitse zijde liggen er nog enkele schepen die ingezet zouden kunnen worden. Klein lichtpuntje uit Eindhoven is het feit dat een schip bedoeld voor de vloot van de Franse koning nog niet geleverd is. Indien Frankrijk zich in de komende strijd tegen de Verenigde Provinciën zou opstellen, gaat de verkoop niet door en zal ook dit schip onder Hollandse vlag varen. Ook op de werven in Stockholm liggen er nog aanzienlijke oorlogsschepen van Hollandse makelij die, indien goed uitgebalanceerd, zomaar de strijd volledig zouden kunnen doen kantelen.
Onder aanvoering van onze immer moedige en daadkrachtige leider zullen we mogelijk nog vele jaren van bittere en bloedige strijd moeten leveren, zeker nu ook de Spanjolen hebben besloten letterlijk oude koeien uit de sloot te halen en hun armetierige en verouderde vloot op te kalefateren en er enkele nieuwe schepen aan toe te voegen. Dat dit mooie schepen zijn staat buiten kijf, maar aan de ervaring en conditie van de matrozen wordt nog hard gewerkt. De hulp der Engelsche bondgenoten zou zo maar eens te laat kunnen zijn...
Relaas uit het pamflet van *H*, geuzenbroeder uit Dordt:
“…..De vijfde engelse oorlog was – in tegenstelling tot de vier eerdere oorlogen met Engeland, van veel kleiner formaat, gemiddeld zo tussen 1 op 50 en 1 op 100. Oorzaak van deze vijfde oorlog was een ex militair die weliswaar op goede voet stond met enkele medestanders in Nederland aangaande zijn vrijetijdsbesteding, maar door zijn af en toe ongezouten uiting van mening en eigenzinnige werkwijze zich de reactie van enkele Nederlandse schaalscheepsbouwers op de hals haalde.
Gevolg was een uitgebreide woordenwisseling op een niet nader genoemd forum waarbij meerdere partijen geprobeerd werden binnen te halen. Aan Engelse zijde stonden genoemde ex-militair met een akelig nauwkeurig gemaakt schip, de HMS Ammenooitniet en een medewerker van het openbaar vervoer, gelegerd te Schiedam, in het bezit zijnd van een vergelijkbaar model schip, echter met enkele ramen op zijn kop en een verschansing die niet strookte. Tevens was hulp ingeroepen van een enkele Engelsman die datzelfde model al een half jaar achter de hand gehouden had. Tot slot lag er nog een schip in bestelling, de HMS Vrouwennaam.
Aan Nederlandse zijde waren de zaken relatief goed op orde: enkele rond Eindhoven gelegerde jonge opstandelingen hadden hun schepen behoorlijk op de rit. Ondanks niet passende ornamenten was het grote schip de Groningen goed op weg – jammer was echter dat de organiserend kapitein druk met andere werkzaamheden was. Vanuit de in het zuidwesten gelegen geboortestad van de grote Bestevaer (bekend van Oorlog I t/m III) werd een tweede Hollander aan de boeg verdubbeld en op sterkte gebracht, en wederom rond de contreien van de lichtstad werd een extra voorraad Onmiddelijke Dood aangelegd om genadeklappen rond te kunnen delen.
Een niet onbelangrijke deelnemer van Nederlandse zijde was de alom bekende bouwer *H* die met zijn schip de Scratch (genoemd naar de hoofdstad van de Nederlandse koloniën) een geducht wapen in de strijd bracht. Zeer belangrijk gegeven in deze was het feit dat dit schip de enige in haar soort was.
Tijdens de heftige forumstrijd wisten nog enkele PW’s zich in de strijd te mengen, maar deze waren helaas nog niet zover gevorderd. Vanuit Hamburg kwam ook nog een wapen, maar deze worstelde met de spil. Verder nog in deze strijd enkele schepen uit Spanje – een enkele daarvan vrij snel door de Engelsen verbaal deels terug naar af gebracht, maar zeker niet vernietigd.
Begon deze vijfde oorlog aanvankelijk nog rustig – al snel begon de ex militair te hollen om zijn vrienden te halen. In het lokale etablissement waar menig bezoeker zich onledig hield met het vertellen van onzin was echter een goede bekende van *H* ter plaatse aanwezig – de bekende Dubbeldamse plaatsgenoot Gi de Geu – om de Engelsen te onthalen op wat meer zwak gezwets.
Vanuit Frankrijk waren daarnaast wat zeer bekende lokale bewoners van een klein dorpje aan de kust onderweg om de romeinen op de boeg van de Ammenooitniets eens een lesje te leren.
Hoe uiteindelijk de strijd beslist is is helaas nog niet bekend. De Engelsen olv de ex-militair stevenen af op een wapenstilstand middels een extra topic, de tegenstander *H* heeft momenteel niks beters te doen dan dit soort onzin te typen….
Laatste binnengekomen bericht is dat er een slagschip onderweg is met daarop houten wolven. De bewapening daarop is van een zodanig kaliber dat deze kapitein (de beruchte TW met meerdere schepen in de bouw) nergens bang voor is.”…
Aangezien de voorbereidingen op de strijd in de verschillende kampen ernstig werden vertraagd door een stortvloed aan oorlogspropaganda is deze topic opgezet. Hier mag met faecaliën, rotte vis en andere onreinheden gesmeten worden, zonder dat de afzonderlijke bouwverslagen eronder hoeven te lijden en de scheepstimmerlieden weer aan het bouwen kunnen slaan in plaats van de rotzooi steeds te moeten vegen. Alles wat binnen deze topic wordt geuit is zuivere onzin en is nooit persoonlijk bedoeld!
Ik zou zeggen: Laat de strijd beginnen en mogen de moedigsten winnen!
Diederik
Laatst bewerkt door een moderator: